Jump to content

Φωτιές-εκλογές...τυχαίο???


Recommended Posts

Μου ήρθε σε mail και τα έπαιξα...

post-3972-1254443429_thumb.jpg

Προσωπικά είμαι πεπεισμένος πως τίποτα δεν γίνεται τυχαία!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο αυτο που λεω...

Αλλα νομιζω πως μεγαλυτερη ειναι η οικολογικη καταστροφη που γινεται απο τους πολιτικους στις προεκλογικες εκστρατειες παρα το καψιμο των Δασων...

Μεχρι στιγμης στο σπιτι μου εχω πεταξει 2 Σακουλες ανακυκλωση μονο και μονο με τα φυλαδια που μοιραζουν εχοντας σαν θεμα τις αφεντομουτσουναρες τους....

Αν υπολογισουμε ποσα δεντρα κοπηκαν για να βγαλουν αυτα τα Χιλιαδες(μην πω εκατομυρια) εντυπα νομιζω πως μεγαλυτερη ειναι η οικολογικη καταστροφη...

Παντως το 2004 ειμασταν κυριοι...Δεν μπορει να πει κανενας τπτ :(

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι πεπεισμένος πως τίποτα δεν γίνεται τυχαία!

Όντως πολλά πράγματα δεν γίνονται τυχαία αλλά δεν μπορείς να πεις ότι με κάθε πολιτικό γεγονός μεγάλης σημασίας θα έχουμε αναγκαστικά και μεγάλες φωτιές.

Απλά, για το συγκεκριμένο παράδειγμα, είναι κάποια μεμονωμένα περιστατικά που συνδέονται (χρονικά) με κάποιες καταστροφές από πυρκαγιές.

Όσο για την οικολογική καταστροφή που λέει ο Κωστής, όντως τα πόστερ που έχουν χρησιμοποιηθεί για τις εκλογές είναι πααααααααααρα πολλά και σίγουρα θα μπορούσαν να αποφευχθούν με διάφορους τρόπους...

Ελπίζω να φτάσουμε σε σημείο να στέλνονται τα όποια διαφημιστικά με mail ή μηνύματα σε κινητά...(να το παίξουμε και high tech :( )

Link to comment
Share on other sites

Εδω γινονται πολυ πιο σοβαρα πραγματα κατω απο την μυτη μας καθολου τυχαια βεβαια!!!! Και η πλακα ειναι πως ενω ολοι μας ξερουμε τι παιζει, αλλοι Ακριβως και αλλοι πανω κατω, εμεις Συνεχιζουμε να ειμαστε μεσα στο μαντρι και δεν παμε να βοσκησουμε τα λιβαδια, μην ανοιξουμε την πορτα της στανης και μας φαει ο Λυκος, εξακολουθωντας βεβαια να βοσκαμε το Σανο μας!!! Παμε τωρα ΟΛΟΙ λοιπον να ψηφησουμε τους Παραμυθατζηδες που μας λενε οτι υπαρχει ΛΥΚΟΣ!!!!!! :(:):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης στο σπιτι μου εχω πεταξει 2 Σακουλες ανακυκλωση μονο και μονο με τα φυλαδια που μοιραζουν εχοντας σαν θεμα τις αφεντομουτσουναρες τους....

Αν υπολογισουμε ποσα δεντρα κοπηκαν για να βγαλουν αυτα τα Χιλιαδες(μην πω εκατομυρια) εντυπα νομιζω πως μεγαλυτερη ειναι η οικολογικη καταστροφη...

Χεχε! Όταν ήταν οι τελευταίες δημοτικές εκλογές, (στην Αθήνα) πήρα σε κάποιους που είχαν πετάξει αμέτρητα φέιγ-βολάν στα οποία εξυμνούσαν την οικολογική τους συνείδηση :( και τους είπα για το πόσα δέντρα κόπηκαν για να προβάλουν τη φάτσα τους και την δήθεν οικολογική τους συνείδηση, λέγοντας τους ότι μόλις έχασαν έναν ψηφοφόρο!

Όχι ότι ίδρωσε το αυτί τους, αλλά πρέπει να τα ακούνε που και που. Κακό δεν κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ..... Την περιοδο της ΧΟΥΝΤΑΣ δεν ειχαμε καθολου πυρκαγιες? ή εστω μικρες......

Link to comment
Share on other sites

Εδω γινονται πολυ πιο σοβαρα πραγματα κατω απο την μυτη μας καθολου τυχαια βεβαια!!!! Και η πλακα ειναι πως ενω ολοι μας ξερουμε τι παιζει, αλλοι Ακριβως και αλλοι πανω κατω, εμεις Συνεχιζουμε να ειμαστε μεσα στο μαντρι και δεν παμε να βοσκησουμε τα λιβαδια, μην ανοιξουμε την πορτα της στανης και μας φαει ο Λυκος, εξακολουθωντας βεβαια να βοσκαμε το Σανο μας!!! Παμε τωρα ΟΛΟΙ λοιπον να ψηφησουμε τους Παραμυθατζηδες που μας λενε οτι υπαρχει ΛΥΚΟΣ!!!!!! :(:):thumbup:

πολυ φιλε μου οπως λες σου λενε οτι υπαρχει λυκος και χιλια δυο τετοια αλλα κανενας πιστευω δε σου λεει

τι και ποιον να ψηφισεις.κι επιτελους πιστευω οτι ειναι καιρος να σταματησουμε να λεμε οτι μας λενε και μας λενε τι να ψηφισουμε.ολοι μας εχουμε γνωμη και γνωση σε ολα οσα γινονται γυρω μας και εχουμε την προσωπικη μας γνωμη στο τι να κανουμε.φτανει πια μ αυτο το παραμυθι οτι αλλοι μας λενε τι να κανουμε.

ο καθενας μας ψηφιζει ΟΤΙ γουσταρει.κι αν γουσταρει ΔΕΝ ψηφιζει κι ολας.επισης προσωπικα δεν νοιωθω πως ειμαι μεσα στο μαντρι.μεσα στο μαντρι ειναι οσοι νομιζουν πως τους επιβαλει καποιος το τι θα κανουν.παντα φιλικα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ποτε ειναι εκλογες τελικα?

Γιατι αυριο εχω σημαντικες δουλειες.

Αλλαγες στα ενυδρεια και συντηρηση στα φιλτρα και δεν μπορεσω :(

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Ποτε ειναι εκλογες τελικα?

Γιατι αυριο εχω σημαντικες δουλειες.

Αλλαγες στα ενυδρεια και συντηρηση στα φιλτρα και δεν μπορεσω :(

ολοι ξερουμε ποτε ειναι οι εκλογες.μεχρι το απογευμα θα εχεις τελειωσει τις συντηρησεις.ερωτηση κανω.δεν ειναι προτιμοτερο να πας και να ριξεις ακυρο ή λευκο απ το να μην πας καθολου;πηγαινοντας φιλε μου τους δειχνεις οτι υπαρχεις.ναι ρε σεις.ειμαι εδω και ριχνω το ακυρο μου.δεν ειμαι καποιος που δεν υπαρχει.ειμαι εδω και σας ριχνω το ακυρο μου.αλλα ειμαι εδω.

Link to comment
Share on other sites

ολοι ξερουμε ποτε ειναι οι εκλογες.μεχρι το απογευμα θα εχεις τελειωσει τις συντηρησεις.ερωτηση κανω.δεν ειναι προτιμοτερο να πας και να ριξεις ακυρο ή λευκο απ το να μην πας καθολου;πηγαινοντας φιλε μου τους δειχνεις οτι υπαρχεις.ναι ρε σεις.ειμαι εδω και ριχνω το ακυρο μου.δεν ειμαι καποιος που δεν υπαρχει.ειμαι εδω και σας ριχνω το ακυρο μου.αλλα ειμαι εδω.

Είσαι εδώ και συμμετέχεις στην διαδικασία που σε βάζουν! Αφού ούτως ή άλλως σου δίνουν τη δυνατότητα του λευκού και φυσικά άκυρο μπορεί να πιαστεί το οποιοδήποτε ψηφοδέλτιο που μπορεί απλά να έχει τσαλακωμένη την μία γωνία του!

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΠΙΣΗΜΗ!!!

ΚΑΜΙΑ ΚΥΡΩΣΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΕΥΡΕΘΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ! ΝΟΜΙΚΑ, ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ, ΥΠΕΡΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι εδώ και συμμετέχεις στην διαδικασία που σε βάζουν! Αφού ούτως ή άλλως σου δίνουν τη δυνατότητα του λευκού και φυσικά άκυρο μπορεί να πιαστεί το οποιοδήποτε ψηφοδέλτιο που μπορεί απλά να έχει τσαλακωμένη την μία γωνία του!

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΠΙΣΗΜΗ!!!

ΚΑΜΙΑ ΚΥΡΩΣΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΕΥΡΕΘΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ! ΝΟΜΙΚΑ, ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ, ΥΠΕΡΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ!

συμμετεχεις οπως το λες φιλε μου.ΝΟΜΙΚΑ.ουσιαστικα ΔΕΝ.εισαι σ αυτους που κατσαν στο σπιτι τους και αφησαν αλλους να αποφασισουν γι αυτους.οχι πηγαινοντας οτι θα κερδιζε καποιος κατι, εφοσον εισαι στα ακυρα ή στα λευκα,αλλα ετσι ρε συ για το γ@μ%τ%.ειμαι εδω κι εγω και ψηφιζω

Link to comment
Share on other sites

συμμετεχεις οπως το λες φιλε μου.ΝΟΜΙΚΑ.ουσιαστικα ΔΕΝ.εισαι σ αυτους που κατσαν στο σπιτι τους και αφησαν αλλους να αποφασισουν γι αυτους.οχι πηγαινοντας οτι θα κερδιζε καποιος κατι, εφοσον εισαι στα ακυρα ή στα λευκα,αλλα ετσι ρε συ για το γ@μ%τ%.ειμαι εδω κι εγω και ψηφιζω

Διαφωνώ στο "είμαι εδώ και ψηφίζω"! Το θέμα είναι να πεις "Είμαι εδώ και σας φτύνω στη μούρη"!!!

Η αλήθεια βρίσκεται στους δρόμους! Μόνο όταν καταλάβουμε ότι με ξεσηκωμό και πορείες θα αλλάξουν τα πράγματα, θα δούμε διαφορές! Αλλά τί λέω? Στην χώρα του ρουσφετιού και της καλοπέρασης αυτά δεν γίνονται!

Προσωπικά έχω δηλώσει την διαφωνία μου στο τρέχον πολιτικό σύστημα και στον εκλογικό νόμο, οπότε απέχω όπως απείχα και όπως θα συνεχίσω να απέχω!

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ στο "είμαι εδώ και ψηφίζω"! Το θέμα είναι να πεις "Είμαι εδώ και σας φτύνω στη μούρη"!!!

Η αλήθεια βρίσκεται στους δρόμους! Μόνο όταν καταλάβουμε ότι με ξεσηκωμό και πορείες θα αλλάξουν τα πράγματα, θα δούμε διαφορές! Αλλά τί λέω? Στην χώρα του ρουσφετιού και της καλοπέρασης αυτά δεν γίνονται!

Προσωπικά έχω δηλώσει την διαφωνία μου στο τρέχον πολιτικό σύστημα και στον εκλογικό νόμο, οπότε απέχω όπως απείχα και όπως θα συνεχίσω να απέχω!

νομιζω πως βλεπω μια αντιθεση σ αυτα που λες.πιστευεις πως η λυση ειναι στους δρομους αλλα θα ΄΄κατσεις σπιτι΄΄ σου αντι να ψηφισεις.οχι οτι οι καλπες ειναι οι δρομοι αλλα απο κει θα ξεκινησεις πριν βγεις στους δρομους.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως βλεπω μια αντιθεση σ αυτα που λες.πιστευεις πως η λυση ειναι στους δρομους αλλα θα ΄΄κατσεις σπιτι΄΄ σου αντι να ψηφισεις.οχι οτι οι καλπες ειναι οι δρομοι αλλα απο κει θα ξεκινησεις πριν βγεις στους δρομους.

Ποιος σου είπε ότι θα κάτσω σπίτι? :(

Δεν το αναπτύσσω περισσότερο το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε ότι θα κάτσω σπίτι? :(

Δεν το αναπτύσσω περισσότερο το θέμα.

τις λεξεις κατσεις σπιτι γι αυτο τις εβαλα σε αποσιωπητικα.γιατι μπορει να εισαι οπου θες.καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, μετά από τόσα χρόνια ενασχόλησής μου με τις εκλογές (σ.σ. δημοσιογράφος βλέπετε) το μόνο σίγουρο είναι, ότι το βράδυ της Κυριακής θα είναι όλοι κερδισμένοι.

Άλλοι γιατί ήρθαν πρώτοι, άλλοι γιατί δεν έχασαν με μεγαλύτερη διαφορά, άλλοι γιατί αυξήθηκε η δύναμή τους και άλλοι γιατί κατάφεραν να μπουν στη Βουλή. :bowdown:

Οπότε καλή νίκη σε όλους σας... :(

Ό,τι και αν ψηφίζετε.... :):thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα δηλώσω έμπρακτα την παρουσία μου δια της αφαιρετικής μεθόδου....Με την απουσία μου !!! αυτό τους καίει πιο πολύ από το άκυρο ή το λευκό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα δηλώσω έμπρακτα την παρουσία μου δια της αφαιρετικής μεθόδου....Με την απουσία μου !!! αυτό τους καίει πιο πολύ από το άκυρο ή το λευκό.

Γιατί αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ στο "είμαι εδώ και ψηφίζω"! Το θέμα είναι να πεις "Είμαι εδώ και σας φτύνω στη μούρη"!!!

Εγώ πάντως θα δηλώσω έμπρακτα την παρουσία μου δια της αφαιρετικής μεθόδου....Με την απουσία μου !!! αυτό τους καίει πιο πολύ από το άκυρο ή το λευκό.

Εγω πιστεύω οτι θα τους κάψει περισσότερο να ψηφίσεις π.χ. αυτο το "κόμμα" που κυκλοφόρησε με την ονομασία " Χαρίζω οικόπεδα , χαρίζω χρέη " .

Για να το σκεφτούν καλύτερα όσοι θέλουν να μην ψηφίσουν , σαν ένδειξη διαμαρτυρίας .

Link to comment
Share on other sites

Όλοι τους μιλάνε το ότι δεν πρέπει να πάει καμιά χαμένη ψήφος… το να ψηφήσω «ένα κάτι» απλά και μόνο για να μη ψηφήσω αυτούς στη ουσία πάλι χαμένη ψήφος είναι.

Αν υπάρξει μεγάλη αποχή είναι πιο ξεκάθαρο το μήνυμα ότι είναι όλοι τους άχρηστοι…

Ποίος απ όλους θα με πείσει τώρα πια… σ αυτές τις εκλογές με όποια κυβέρνηση ότι θα αλλάξουν τα πράγματα…

Γιατί δεν άλλαξαν τόσα χρόνια ?…

Ποιος θα με πείσει ότι μ αυτήν την οικονομική κρίση ξοδεύονται εκατομμύρια για τα έντυπα του καθενός..

Γιατί να πεισθώ για την οικολογική συνείδηση του κάθε κόμματος με όλη αυτή τη χαρτούρα…

.. αν αρχίσω τα γιατί και τα διότι θα κρεμάσει ο server !!!

Συνειδητά τις τελευταίες 4-5 εκλογές είμαι ευτυχής που δεν πάει χαμένη η ψήφος μου…

Άσε που έχω προγραμματισμένη συντήρηση και αλλαγή νερού σήμερα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι εκλογές σήμερα είναι ένα καθαρά προσωπικό θέμα.. και τι εννοώ..

Αν έχει κάποιος γνωστή την ξαδέλφη του περιπτερά που είχε γκόμενο τον μπατζανάκη της ξαδέρφης από τον δεύτερο γάμο της γειτόνισσας, που μένει στον πρώτο που γνωρίζει την γραμματέα του τάδε υποψήφιου… ναι έτσι το καταλαβαίνω να πάει κάποιος να ψηφίσει μπας και του κάτσει κάτι καλό !!! Έτσι είναι τα πράγματα..

Και επειδή δεν μένει κάποια γειτόνισσα στον πρώτο δεν έχω λόγο να μπαίνω σ αυτή τη διαδικασία !!!! :(:):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

.1. Αν υπάρξει μεγάλη αποχή είναι πιο ξεκάθαρο το μήνυμα ότι είναι όλοι τους άχρηστοι…

2. Άσε που έχω προγραμματισμένη συντήρηση και αλλαγή νερού σήμερα !!!!

1. Αυτη ειναι και η δικη μου αποψη. γι΄ατυο ψηφιζουμε και το ιδιο "κομα" .

2. Ελα! και εσυ? Ασε που ακουσα οτι θα μπορουμε να δηλωνουμε σε αστυν. τμημα οτι εχουμε αλλαγες και συτνηρηση και θα μας δινουν και επισημο δικαιολογητικο χαρτι αποχης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...