Jump to content

Προσοχη στις ημερομηνιες ληξης των τροφων


Recommended Posts

φταίει όντως ο υπάλληλος, όταν έχεις υπαλλήλους υπάρχει μια ιεραρχία. Μην με παρεξηγήσετε, εννοώ ότι το αφεντικό ασχολείται με άλλα πράγματα και οι υπάλληλοι μεταξύ άλλων ασχολούνται και με τα διαδικαστικά. Αν 1 αφεντικό ασχολούνταν με τα διαδικαστικά δεν θα είχε χρόνο να ασχοληθεί με άλλα πράγματα, όπως τα οικονομικά, να βγάλει προσφορές, να κλείσει κάποιο εμπόρευμα σε καλή τιμή ώστε να το αγοράσουμε φτηνότερα κλπ..

Επομένως υπάρχει οργάνωση και ιεραρχία. Μέχρι τώρα ο υπάλληλος έκανε 1 λάθος. Κατανοητό. Μπορεί ακόμη να μην έκανε κάποια κίνηση απομάκρυνσης εκείνη την ώρα για να μην δώσει λάθος εικόνα στους υπόλοιπους πελάτες και να περιμένει να τα απομακρύνει όταν έκλεινε το μαγαζί και μέχρι τότε στο ταμείο να τους απέτρεπε να το αγοράσουν. Δεν μπορούμε να ξέρουμε. Μην βάζουμε πάντα το κακό στο μυαλό μας.

Η ευθύνη θα αρχίσει να είναι του αφεντικού από τη στιγμή που θα ενημερωθεί και δεν θα κάνει τίποτα. Μέχρι τότε πρόκειται για ανθρώπινο λάθος και τίποτα παραπάνω. Βάσει αυτού θα έπρεπε κάποιος mod ή admin να ενημερώσει το μαγαζί.

Η κατακραυγή μέσω του forum για 1 λάθος είναι άδικη.

Συμφωνώ που δεν δίνεται το όνομα του μαγαζιού ακόμη.

Αν δεν γίνει κάποια κίνηση απομάκρυνσης, τότε να πέσει κράξιμο.

1. Κατ εμε επρεπε εκεινη τη στιγμη να αποσυρθουν οπως εγινε οταν ετυχε και σε εμενα καποια στιγμη.

2. Φανταζομαι οτι ειναι ενημερος μιας και δεν ηταν μονο ενα δυο κουτια ληγμενα.

Ο Σπυρος ειπε Κοιταξα και τα υπολοιπα κουτια της ιδιας τροφης και ηταν ολα ληγμενα.

Ειναι σιγουρο οτι πρεπει να <<υπενθυμιζει>> στους υπαλληλους να κανουν ελεγχο και κατα την

παραλαβη και κατα την παροδο του χρονου. Οταν παραλαμβανεις καινουριο εμπορευμα με ημερομηνια ληξης

βαζεις μπροστα αυτες που ειναι παλαιοτερες και πισω τις νεες για να μην σου μεινουν οι πρωτες. Αρα??????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδιά λάθη γίνονται, ανθρώπινο είναι. Και όταν μιλάμε για χοντρική πώληση το λάθος προφανώς θα είναι όλο το ράφι. Δεν παύει να είναι όμως λάθος, άσχετα με το μέγεθος του. Δεν δικαιολογώ το μαγαζί, απλά μπορεί να μην έγινε επίτηδες!

Αν ήτα επίτηδες θα έβαζε παλιά και νέα μαζί ώστε να πει μετά ότι ήταν λάθος. Από τη στιγμή που ήταν όλα ληγμένα νομίζω δεν ήταν επίτηδες.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά λάθη γίνονται, ανθρώπινο είναι. Και όταν μιλάμε για χοντρική πώληση το λάθος προφανώς θα είναι όλο το ράφι. Δεν παύει να είναι όμως λάθος, άσχετα με το μέγεθος του. Δεν δικαιολογώ το μαγαζί, απλά μπορεί να μην έγινε επίτηδες!

Αν ήτα επίτηδες θα έβαζε παλιά και νέα μαζί ώστε να πει μετά ότι ήταν λάθος. Από τη στιγμή που ήταν όλα ληγμένα νομίζω δεν ήταν επίτηδες.

Αντιγράφω από την αρχική δήλωση του Σπύρου, η οποία είναι ξεκάθαρη:

"Το επεσημανα στον υπαλληλο να δω την αντιδραση του αλλα δεν εκανα καποια κινηση να τις εξετασει για να το εξακριβωσει ή να τις αποσυρει απο τα ραφια (ουτε καν για τα ματια)

Το μονο που ειπε ηταν οτι ειναι προσφατη παραλαβη και ηρθαν στο καταστημα ηδη ληγμενα.

Δλδ θα τα πουλησει κανονικα και ενσυνειδητα."

Τώρα εσύ φίλε akkornteon μπορεί να μη πιστεύεις, αλλά μη προσπαθείς να μας πείσεις ότι ζούμε στον

Παράδεισο και κάτι τέτοια γίνονται μόνο κατά λάθος και οι πετσοπάδες είναι όλοι άγιοι με φωτοστέφανα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια και εγω πετηχα ληγμενα,τροφη,αντιχλωριο,και μυκητες σε 2 καταστηματα οταν επαιρνα πραματα για να ξεκινησω το ενυδρειο μου.στην κυριολεξια τα πηρα ολα απο ενα καταστημα,και ειδε τις ημερομηνιες η κοπελα μου οτι ειναι ολα λιγμενα απο το 2006,ενα λεπτο πριν τα ριξω στο ενυδρειο.τα πηγα πισω και μου ειπε οτι θα παραγγειλει αλλα.τελος παντων μου την εδωσαν και δεν ξαναπατησα και πηγα σε ενα γνωστο μεγαλο καταστημα που οσα μου εδωσε ηταν επισης ληγμενα.... ευτυχως που μου εκοψε και τα ειδα εκεινη τη στιγμη.παιρνουν παραδειγμα μια φορα 100 τροφες,100 μικιτες και 100 αντιχλορια κλπ.και τα πουλανε για 3 χρονια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το να ονομασω το καταστημα δεν σημαινει οτι θα σταματησουν ολοι να κανουν κατι παρομοιο.

Κι αλλα καταστηματα το κανουν οπως διαβασα.

Πρεπει ΕΜΕΙΣ πρωτα να προσεχουμε τι αγοραζουμε.

Το αν πρεπει, χρειαζεται ή επιτρεπεται με τα στοιχεια που υπαρχουν, να καταγγελθει στο φορουμ θα το συζητησω και με τους

υπεθυνους του φορουμ στον καφε το σαββατο.

Πρεπει να προστατευσουμε πρωτα το φορουμ μας απο οποιαδηποτε νομικη παραττυπια.

Με ενα ακομα ανευθυνο μαγαζι "επιζουμε", χωρις το φορουμ δεν κανουμε τιποτα.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το να ονομασω το καταστημα δεν σημαινει οτι θα σταματησουν ολοι να κανουν κατι παρομοιο.

Κι αλλα καταστηματα το κανουν οπως διαβασα.

Πρεπει ΕΜΕΙΣ πρωτα να προσεχουμε τι αγοραζουμε.

Το αν πρεπει, χρειαζεται ή επιτρεπεται με τα στοιχεια που υπαρχουν, να καταγγελθει στο φορουμ θα το συζητησω και με τους

υπεθυνους του φορουμ στον καφε το σαββατο.

Πρεπει να προστατευσουμε πρωτα το φορουμ μας απο οποιαδηποτε νομικη παραττυπια.

Με ενα ακομα ανευθυνο μαγαζι "επιζουμε", χωρις το φορουμ δεν κανουμε τιποτα.

Τελικα μαλλον εχεις δικιο.......

Έγινε επεξεργασία - vag0s
Link to comment
Share on other sites

Προς Σπύρο: Μπράβο Σπύρο που το βλέπεις ψύχραιμα και θεωρώ σωστή τη στάση σου απέναντι στο φόρουμ.

Διαφωνώ βέβαια με την άποψή σου: "το να ονομασω το καταστημα δεν σημαινει οτι θα σταματησουν ολοι να

κανουν κατι παρομοιο" γιατί πιστευω ότι το μόνο που φοβούνται είναι η δημόσια κατακραυγή που προκαλεί

πτώση του τζίρου τους, αντιθέτως πιστεύω ότι με το να μην τους κατονομάζουμε, αδικούμε τους σωστούς

επαγγελματίες και προτρέπουμε τους κακούς να κάνουν ακόμη χειρότερα, αφού ξέρουν ότι και να τους πιάσει

ένας στα πράσα, θα φοβηθεί να τους ξεμπροστιάσει κι έτσι ούτε γάτα, ούτε ζημιά, θα μας κλέβουν συνέχεια.

Και γιατί ο καλός να συνεχίσει να πετάει τα ληγμένα, όταν βλέπει τον κακό να θησαυρίζει ατιμώρητος?

Κάνουμε τεράστια ζημιά στους εαυτούς μας με το να καλύπτουμε τους ασυνείδητους, αν το συνεχίσουμε,

σύντομα θα πουλιούνται περισσότερα ληγμένα, παρά υγιή προϊόντα και θα φταίμε εμείς γι αυτό.

Προς υπεύθυνους του φόρουμ: Αν δεν μπορούμε να καταγγείλουμε τέτοιες συμπεριφορές και να προστατέψουμε αποτελεσματικά

τα μέλη μας, επειδή φοβόμαστε νομικές περιπλοκές, τότε το φόρουμ χάνει μεγάλο μέρος της αξιοπιστίας του και δίνουμε έρεισμα

στους κακοπροαίρετους να μας καταγγείλουν ως εξαρτώμενους από τα μαγαζιά και απλούς διαφημιστές των πετσόπς.

Φυσικά εσείς ξέρετε καλύτερα τι να κάνετε και σας έχω εμπιστοσύνη, αλλά αν αποφασίσετε να "θάψετε" το θέμα, που δεν το πιστεύω,

σκεφτείτε τι υπηρεσίες προσφέρετε από τη μια στους χομπίστες και από την άλλη στους λίγους κακούς επαγγελματίες.

Γιατί οι πολλοί σωστοί μαγαζάτορες, σίγουρα θα προτιμούν να ξεκαθαρίσει το ζήτημα, παρά να αιωρείται η υποψία ότι το κάνουν όλοι

και να απαξιώνεται γενικά ο κλάδος. Και δε νομίζω ότι υπάρχει μέλος του φόρουμ που να προτιμάει την αποσιώπηση τέτοιων περιστατικών.

Εγώ στη θέση σας θα είχα ήδη παρέμβει και θα προέτρεπα τον Σπύρο να κατονομάσει το μαγαζί. Ελπίζω να πράξετε το καλύτερο

και να διασφαλίσετε την σοβαρότητα και την ακεραιότητα του φόρουμ που όλοι μας αγαπάμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω οτι δε χανει το φορουμ την αξιοπιστια του εαν δεν ομοστει το καταστημα....

Παντως καλα κανει και δεν το ονομαζει για να μην κινηθουν νομικα απεναντη στο φορουμ!!

Οποτε ας προσεχουμε οπως καλα ειπε ο σπυρος τι αγοραζουμε και να μην ξαναπαμε σε καταστηματα με τετοιες συμπεριφορες....

Link to comment
Share on other sites

Καλητερη λυση ειναι να προσεχουμε οταν αγοραζουμε την ημερομηνια ληξης.Αν εχει ληξει το αναφερουμε και βλεπουμε αντιδρασεις,οταν θα παμε παλι και ξανασυμβει το ιδιο απλα δεν ξαναπαμε στο ιδιο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλητερη λυση ειναι να προσεχουμε οταν αγοραζουμε την ημερομηνια ληξης.Αν εχει ληξει το αναφερουμε και βλεπουμε αντιδρασεις,οταν θα παμε παλι και ξανασυμβει το ιδιο απλα δεν ξαναπαμε στο ιδιο καταστημα.
Δεν νομιζω οτι αξιζει 2η ευκαιρια με την αντιδραση που ειδα εγω. :blink:
Link to comment
Share on other sites

οσα σκεφτομαστε τελικα για τις ημερομηνιες ληξης τροφων για ψαρια ισχυουν;προσωπικα θυμαμαι στην πρωτη μεγαλη συναντηση θεσ/νικης τον μαϊο μοιραστηκαν τροφες ληγμενες στην ημερομηνια κι ομως αυτος που τις μοιρασε ελεγε πως δεν τρεχει τιποτα.μην δσουμε σημασια στην ημερομηνια.δεν το λεω για να τον εκθεσω ή για να τον κατηγορησω.προς θεου.ισα ισα που οι ψαριδες μου την τσακισαν την τροφη.μηπως τελικα δεν ισχυει αυτο με τις ημερομηνιες αλλα τα ψαρια τσακιζουν τα παντα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι αξιζει 2η ευκαιρια με την αντιδραση που ειδα εγω. :blink:

Μαλλον δικιο εχεις.Αν δεν μας υπολογιζουν αυτοι γιατι να το κανουμε εμεις?Μηπως ηρθε ο καιρος να υποστηριξουμε τα μαγαζια που ειναι σωστα απεναντι μας?

Link to comment
Share on other sites

οσα σκεφτομαστε τελικα για τις ημερομηνιες ληξης τροφων για ψαρια ισχυουν;προσωπικα θυμαμαι στην πρωτη μεγαλη συναντηση θεσ/νικης τον μαϊο μοιραστηκαν τροφες ληγμενες στην ημερομηνια κι ομως αυτος που τις μοιρασε ελεγε πως δεν τρεχει τιποτα.μην δσουμε σημασια στην ημερομηνια.δεν το λεω για να τον εκθεσω ή για να τον κατηγορησω.προς θεου.ισα ισα που οι ψαριδες μου την τσακισαν την τροφη.μηπως τελικα δεν ισχυει αυτο με τις ημερομηνιες αλλα τα ψαρια τσακιζουν τα παντα;

Αν παρεις την λεγομενη χυμα τροφη που λενε οτι ειναι φυλλαρακι και το ριξεις στα ψαρια σου σιγουρα θα το φανε,αλλα τι οφελος θα εχουν?Ουτε βιταμινες ,ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

οσα σκεφτομαστε τελικα για τις ημερομηνιες ληξης τροφων για ψαρια ισχυουν;προσωπικα θυμαμαι στην πρωτη μεγαλη συναντηση θεσ/νικης τον μαϊο μοιραστηκαν τροφες ληγμενες στην ημερομηνια κι ομως αυτος που τις μοιρασε ελεγε πως δεν τρεχει τιποτα.μην δσουμε σημασια στην ημερομηνια.δεν το λεω για να τον εκθεσω ή για να τον κατηγορησω.προς θεου.ισα ισα που οι ψαριδες μου την τσακισαν την τροφη.μηπως τελικα δεν ισχυει αυτο με τις ημερομηνιες αλλα τα ψαρια τσακιζουν τα παντα;
Ισως εχεις δικιο, αυτο ομως δεν το ξερω, καλο ειναι να μας το πει καποιος υπευθυνα.

Αλλιως γιατι υπαρχει ημερομηνια ληξης στη συσκευασια?

Θα μου πεις, ειναι υποχρεωτικο στη ΕΕ να υπαρχει ημερομηνια ληξης κλπ κλπ

Και ερωτω, γιατι να ειναι το 2009 και να μην ειναι το 2020 η ημερομηνια ληξης αφου δεν παθαινουν τιποτα οι τροφες?

Και ξαναρωτω, δεν επρεπε να με ενημερωσει ο πωλητης οπως ο φιλος σου? "ψιτ ξερεις ειναι ληγμενες αλλα μη δινεις σημασια, δεν χαλανε".

Μετα σκεφτομαι, μπορει να μην κανουν κακο αλλα μπορει να μη κανουν και καλο και οταν εγω ψωνιζω 5 διαφορετικες τροφες για να εχουν ποικιλια οπως συνιστουν, τα ψαρια μου στη διατροφη τους γιατι το κανω αυτο? τσαμπα? Αφου ολα ειναι ενας ληγμενος πουρες.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Ισως εχεις δικιο, αυτο ομως δεν το ξερω, καλο ειναι να μας το πει καποιος υπευθυνα.

Αλλιως γιατι υπαρχει ημερομηνια ληξης στη συσκευασια?

Θα μου πεις, ειναι υποχρεωτικο στη ΕΕ να υπαρχει ημερομηνια ληξης κλπ κλπ

Και ερωτω, γιατι να ειναι το 2009 και να μην ειναι το 2020 η ημερομηνια ληξης αφου δεν παθαινουν τιποτα οι τροφες?

Και ξαναρωτω, δεν επρεπε να με ενημερωσει ο πωλητης οπως ο φιλος σου? "ψιτ ξερεις ειναι ληγμενες αλλα μη δινεις σημασια, δεν χαλανε".

Μετα σκεφτομαι, μπορει να μην κανουν κακο αλλα μπορει να μη κανουν και καλο και οταν εγω ψωνιζω 5 διαφορετικες τροφες για να εχουν ποικιλια οπως συνιστουν, τα ψαρια μου στη διατροφη τους γιατι το κανω αυτο? τσαμπα? Αφου ολα ειναι ενας ληγμενος πουρες.

εγω μαζι σου ειμαι φιλε μου.φυσικα και πρεπει να μας ενημερωνουν.επισης αυτος που τις μοιρασε δεν ηταν φιλος μου.αν θελει ας μπει στο θεμα και να μας πει κι αυτος τη γνωμη του.κι εγω οπως κι εσυ περνω 5 διαφορετικες τροφες για τα ψαρια μου.προσωπικα πιστευω οτι πρεπει να δινουμε διαφορετικες τροφες(καθε μερα φασολαδα:blink:.το θεμα ειναι ομως αλλο.οι ληγμενες κανουν κακο ή δεν προσφερουν τιποτα, αρα τζαμπα πηγε να στις πουλησει και τζαμπα μας τις μοιρασαν;το ρωταω γιατι ωραια οσα λεμε στο forum αλλα οχι να κανουμε τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

...., αρα τζαμπα πηγε να στις πουλησει και τζαμπα μας τις μοιρασαν;..

Εδω υπαρχει και μια μικρη ειδοποιος διαφορα.

Δεν πηγε να να που τις πουλησει τσαμπα.

Πηγε να μου τις πουλησει οσο πουλανε τις μη ληγμενες. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εδω υπαρχει και μια μικρη ειδοποιος διαφορα.

Δεν πηγε να να που τις πουλησει τσαμπα.

Πηγε να μου τις πουλησει οσο πουλανε τις μη ληγμενες. :blink:

φιλε μου.λεγοντας τζαμπα λες να εννοω το κοστος;;;;;;θα επαναφερω μια απαντηση του bokosta.οι υπευθυνοι του forum καλο θα ειναι να σε προτρεψουν να αναφερεις το καταστημα.οχι γιατι θελουμε να το αποφυγουμε αλλα γιατι υποτιθετε ειμαστε σε ενα forum οπου κανεις δεν κερδιζει απο κανεναν και λεμε τα πραγματα με το ονομα τους.νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε οτι εχω μια τρελλα με τις ημερομηνιες ληξης και τις εξεταζω παντα οταν αγοραζω κατι.

Προσοχη λοιπον στις ημερομηνιες ληξης των τροφων.

Επισκεφτηκα καταστημα που ειχε στα ραφια του τροφη ληγμενη.

Κοιταξα και τα υπολοιπα κουτια της ιδιας τροφης και ηταν ολα ληγμενα.

Το επεσημανα στον υπαλληλο να δω την αντιδραση του αλλα δεν εκανα καποια κινηση να τις εξετασει για να το εξακριβωσει ή να τις αποσυρει απο τα ραφια (ουτε καν για τα ματια)

Το μονο που ειπε ηταν οτι ειναι προσφατη παραλαβη και ηρθαν στο καταστημα ηδη ληγμενα.

Δλδ θα τα πουλησει κανονικα και ενσυνειδητα. :blink:

Το καταστημα εχει βημα στο φορουμ αλλα δεν θελω να το ονομασω.

Απλα οποιος ψωνιζει ας προσεχει αν τον νοιαζει τι ταιζει τα ψαρια του.

Αγαπητέ Σπύρο απλά τα πράγματα ,αφού το εν λόγω κατάστημα έχει βήμα στο φόρουμ άνοιξε και ενα θέμα εκεί και ζήτησε την θέση τους για το θέμα που προέκυψε.

Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Σπύρο απλά τα πράγματα ,αφού το εν λόγω κατάστημα έχει βήμα στο φόρουμ άνοιξε και ενα θέμα εκεί και ζήτησε την θέση τους για το θέμα που προέκυψε.

Σωκράτης

Ναι........δεν ειν'κακο θα ελεγα........... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ο Σπύρος καλά έκανε και ανέφερε το συμβάν,όχι για να καταδήξει το κατάστημα αλλά για μας επιστήσει την προσοχή...(κοιτάτε ημερομηνίες λήξης)..πάντως και εμένα με εκπλήσει το γεγονός οτί δεν έκανε τπτ έστω για τα μάτια του κόσμου και μόνο...

Το μόνο εύκολο είναι να πούμε αυτός είναι,έχει σκεφτεί κανένας το νομικό θέμα;;; Γιατί το εν λόγο κατάστημα μπορεί να αλλάξει τα προιόντα και να αρχίσει μηνύσεις (συκοφαντική δυσφήμιση κ.α) και απο εκεί που λέμε του κάναμε κακό να βγάλει και άλλα απο πάνω.Και εκτός αυτού τέρμα το forum και οι ιδιοκτήτες πληρώνουν τα σπασμένα και μπορεί να τους δούμε και πίσω απο τα κάγκελα.

Το λόγο για την δημοσίευση του ονόματος του καταστήματος έχουν οι ιδιοκτήτες του forum και κανένας άλλος...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Σπύρο απλά τα πράγματα ,αφού το εν λόγω κατάστημα έχει βήμα στο φόρουμ άνοιξε και ενα θέμα εκεί και ζήτησε την θέση τους για το θέμα που προέκυψε.

Σωκράτης

Ναι........δεν ειν'κακο θα ελεγα........... :blink:

Αγαπητέ Σωκράτη και Δία ευχαριστώ για την λύση που δίνετε, επιτέλους ακούστηκαν και πιο λογικές φωνές.

Να μια πρόταση από τους μοντερέϊτορς Σπύρο, τώρα εσύ αποφασίζεις τι θα κάνεις, συγνώμη αν σε πίεσα.

Το μόνο εύκολο είναι να πούμε αυτός είναι,έχει σκεφτεί κανένας το νομικό θέμα;;;

Φίλε Shadow, ναι, κάποιος έχει σκεφτεί και το νομικό θέμα, είμαι 18 χρόνια δικηγόρος και σε διαβεβαιώ ότι

δεν έχουμε τίποτε να φοβηθούμε, άλλος πρέπει να ιδρώνει και φυσικά, αν τολμήσει να κινηθεί δικαστικά,

θα μας βρει όλους απέναντί του, τον σύλλογο, τις καταναλωτικές οργανώσεις, τα πρόστιμα, τον διασυρμό,

μη φοβάσαι για το φόρουμ, αν κάποιος κινδυνεύει να κλείσει, δεν είμαστε εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Σωκράτη και Δία ευχαριστώ για την λύση που δίνετε, επιτέλους ακούστηκαν και πιο λογικές φωνές.

Να μια πρόταση από τους μοντερέϊτορς Σπύρο, τώρα εσύ αποφασίζεις τι θα κάνεις, συγνώμη αν σε πίεσα.

Φίλε Shadow, ναι, κάποιος έχει σκεφτεί και το νομικό θέμα, είμαι 18 χρόνια δικηγόρος και σε διαβεβαιώ ότι

δεν έχουμε τίποτε να φοβηθούμε, άλλος πρέπει να ιδρώνει και φυσικά, αν τολμήσει να κινηθεί δικαστικά,

θα μας βρει όλους απέναντί του, τον σύλλογο, τις καταναλωτικές οργανώσεις, τα πρόστιμα, τον διασυρμό,

μη φοβάσαι για το φόρουμ, αν κάποιος κινδυνεύει να κλείσει, δεν είμαστε εμείς.

Συμφωνω απολυτα. :blink:

Ολοι πρεπει να γωριζουμε τα βασικα, ως προς τα δικαιωματα μας, σαν καταναλωτες και ειδικα οταν ειναι

υγειονομικου χαρακτηρα, τι επειδη οι τρφες αφορουν τα ψαρια μας και οχι αμμεσα εμας σαν διατροφη

δεν τρεχει τιποτα? Αν οι ημερομηνιες ληξης δεν επεζαν ρολο γιατι αναγραφοντε στις συσκευασιες?

Ενα μπακαλικο της γειτονιας συνηθιζε να εχει ληγμενα προιοντα διατροφης και ισχυριζοταν οτι επειδη

διατηρουντε στο ψυγειο κρατανε και 15 ημερες παραπανω!! Αυτος τωρα βρισκεται στο σπιτι του!!!

Ποιος πρεπει να ιδρωνει ειπατε?

Σπυρο συγχαρητηρια για την καταγγελια σου και πιστευω αυτο θα συνετισει καποιους.

Μην τους βαλουμε ολους στον ιδιο παρονομαστη, καθως τα ανθρωπινα λαθη παντα θα υπαρχουν,

μην τους κρεμασουμε ολους μονομιας. Ας περιμενουμε καποια απαντηση ισως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηθελα να παρει αυτην την τροπη το θεμα γιατι δεν το ξερω το καταστημα και ηταν η πρωτη φορα που το επισκευτηκα, μπορει να επεσα "στην περιπτωση", να ετυχαν διαφορες συμπτωσεις ταυτοχρονα .... τι να πω?

Αυτο που εχει σημασια και ηθελα, ειναι να δηλωσω σους φιλους συνχομπιστες να προσεχουν τις ημερομηνιες ληξης γιατι μπορει να τυχει και σ'αυτους, χωρις δολο, απλα απο συμπτωση ή τυχαια απροσεξια του καταστηματος και να ταιζουν "αχυρο" τα ψαρια τους χωρις να το ξερουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...