Jump to content

Διαροή σε Fluval 205


Alpha

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βαγγελη... ειπε οτι το ειχε δει να δουλευει πριν το παρει... αλλα λες να ειχε προβλημα και να το απεκρυψε??

Εχεις δικιο παντως... ρωτα τον ιδικτητη....

Καλου κακου δοκιμασε και με το σπρει σιλικονης...

Εαν εχεις αλλο φιλτρο... πες που να σου πω που να πας μαζι με το φιλτρο να σου πουν και επι τοπο ιδεες...

Φίλε nikoloutso που να πάω με το φίλτρο?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, μπορώ να βάλω κανονική βαζελίνη που έχει και στο super market ή πρέπει να πάρω της Eheim το σπρει αναγκαστικά?
Απλη βαζελινη κανει.

Δεν ξερω αν εχουν βγαλει καμια με αρωματα και φρου φρου. Αυτη απεφυγε την.

Απλη σκετη βαζελινη βαζω εγω 2χρονια στα λαστιχα των φιλτρων και δεν εχω προβλημα.

Πιο πολυ τη χρειαζονται τα φιλτρα που μενουν σε αχρησια στο ντουλαπι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα βάλω κανονική εκτός αν βρω αυτό το σπρει της Eheim φθηνότερο.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα πιστευω πως ουτε το φιλτρο εχει καποιο προβλημα,ουτε και το λαστιχο του θελει λιπανση...κατι κανεις εσυ λαθος στην τοποθετηση....στο λεω γιατι εχω ριξει πολυ σφουγγαρισμα εξαιτιας fluval!

Θα σε συμβουλευα να κανεις το εξης:

παρε το φιλτρο σου οπως ειναι και πηγαινε στον αντιπροσωπο της fluval που ειναι στον Κηφισο,στην εξοδο του Ρεντη στο ρευμα προς Πειραια ενα μεγαλο πρασινο πετ σοπ ειναι.εκει θα σου πουν τι εχει το φιλτρο και θα στο συναρμολογησουνε σωστα.Ακομα και αν θελει αλλο λαστιχακι θα το βρεις εκει σιγουρα! :blink:

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν θυμαμαι τιποτα! :blink: μονο να παω ξερω....με εξυπηρετησαν ομως αψογα γιαυτο και το συστηνω..

στον παραδρομο του Κηφισου ειναι και ειναι πολυ μεγαλο,αποκλειεται να μην το δεις

Link to comment
Share on other sites

1. Ανταλακτικα Ο-ring (λαστιχακια) θα βρεις στα περισσοτερα αξιοπιστα πετ-σοπ. Κανεις ενα τηλεφωνο και σου λενε αν εχουν η ποτε θα φερουν. Τοσα καταστηματα εκπροσωπουνται μεσα στο φορουμ, δες ποιοι εχουν στα προιοντα τους την συγκεκριμενη μαρκα και ψαξτο.

2. Το καταστημα που αναφερθηκε πρεπει να λεγεται (Μανος) χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος (ουτε αν ειναι ο επισημος αντιπροσωπος γνωριζω). Ειναι στην εισοδο για τον Ρεντη απενταντι απο την Λαχαναγορα, στο δεξι χερι οπως κατεβαινεις για Πειραια απο εθνικη οδο.- :blink:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, στην αντιπροσωπία της fluval δεν πήγα, αλλά πήγα σε κάτι petshop αιγάλεω-χαιδάρι και λαστιχάκι δεν βρήκα, πήρα όμως βαζελίνη και έβαλα πάνω στο λάστιχο και το έχω τώρα και δουλεύει γύρω στις 2 ώρες και δεν έχει χάσει ούτε σταγόνα. Οπότε ελπίζω να λύθηκε το πρόβλημα, θα πάω όμως και για το λαστιχάκι αύριο να το πάρω να το έχω γιατί ποτέ δεν ξέρεις... Σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση και τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τοτε εχε το φιλτρο σε ενα κουβα ή λεκανη για να αποφυγεις τυχων υγρασιες.

Σωστος ο σπυρος....

Λοιπόν παιδιά, στην αντιπροσωπία της fluval δεν πήγα, αλλά πήγα σε κάτι petshop αιγάλεω-χαιδάρι και λαστιχάκι δεν βρήκα, πήρα όμως βαζελίνη και έβαλα πάνω στο λάστιχο και το έχω τώρα και δουλεύει γύρω στις 2 ώρες και δεν έχει χάσει ούτε σταγόνα. Οπότε ελπίζω να λύθηκε το πρόβλημα, θα πάω όμως και για το λαστιχάκι αύριο να το πάρω να το έχω γιατί ποτέ δεν ξέρεις... Σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση και τη βοήθεια.

Ξανα λεω... οταν το πάρεις... πες μου που βρήκες... ή παρε μου ενα και περναω να το παρω... ειμαστε και γειτονοι!!! :blink:

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τοτε εχε το φιλτρο σε ενα κουβα ή λεκανη για να αποφυγεις τυχων υγρασιες.

Ναι το έχω μέσα σε κουβά ακόμα καλού-κακού, πάντως και τώρα που το κοίταξα ακόμα δεν έχει χάσει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο σπυρος....

Ξανα λεω... οταν το πάρεις... πες μου που βρήκες... ή παρε μου ενα και περναω να το παρω... ειμαστε και γειτονοι!!! :blink:

Οκ, θα σου πάρω ένα και θα σου στείλω πμ να κανονίσουμε να έρθεις να το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο σπυρος....

Ξανα λεω... οταν το πάρεις... πες μου που βρήκες... ή παρε μου ενα και περναω να το παρω... ειμαστε και γειτονοι!!! :blink:

O Nidal δεν εχει; :(

;)

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ομως και κυριως ο φιλος που ενδιαφερεται για το ανταλλακτικο δεν ξερουμε.

Δεν αφηνετε το spaming και να γραψετε κανενα χρησιμο ποστ?

ΝΙκολουτσο κανονισε να σε κανει σαν τα μουτρα του :)

Link to comment
Share on other sites

O Nidal δεν εχει; :glare:

:)

Εχει!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Απαντησε!! :glare:

@ Σπυρο... εγω μην τον κανω σαν τα μουτρα μου!!!

Επίσης... εστειλς πμ στο φίλο Alpha απο χθες οταν εμαθα και τον ενημερωσα.... :D

Απλα θα ελεγε ο ιδιος απο που βρηκε ο-ring και σπρει σιλικόνης!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι άσχετο, επειδή είχα μάθημα αν πάω στο φίλο nidal το μεσημέρι θα είναι ανοιχτός ή κλείνει το απόγευμα επειδή είναι και Τετάρτη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι άσχετο, επειδή είχα μάθημα αν πάω στο φίλο nidal το μεσημέρι θα είναι ανοιχτός ή κλείνει το απόγευμα επειδή είναι και Τετάρτη?

Δευτερα τεταρτη μεχρι τις 8 νομιζω... παρε τηλ να εισαι σιγουρος...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πήγα στο Nidal και πήρα λάστιχο και το σπρει της Eheim, μόλις τα βάλω θα ενημερώσω αν χάνει πάλι ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και το λαστιχάκι το καινούριο (αφού του έβαλα λίγο από το σρει επάνω) και μεχρι στιγμής όλα εντάξει. Πάντως fluval μάλλον θα το σκεφτώ πολύ να ξαναπάρω, είτε καινούριο είτε μεταχειρισμένο, γιατί από οτι άκουσα είχατε κι άλλοι προβλήματα με διαροές. Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...