Jump to content

ποιο ψάρι είναι αυτό?


bluetzin

Recommended Posts

οχι προς θέου αν και πάντα η γνώση είναι επιθετική σε κάποιον που έχει άγνοια σε κάποιο θέμα,παρ'όλα αυτα δεν παρεξηγούμε,αποφάσισα να ασχοληθώ με αυτό το χόμπυ και με ενδιαφέρει κάθε γνώμη σας.Το αγγελόψαρο θα το δώσω έτσι κι αλλιώς αλλα το gourami και το frontoza θέλω να τα κρατήσω..ίσως και να ξέρω ήδη τι θα κάνω το δώρο των χριστουγέννων μου απο τη δουλεία.

το gourami το κρατάω στο 60άρι

και το frontoza το βάζω σε ένα 100+ δεκτόν?

μην αποκλείεται πάντως μια φιλική σχέση των δυό τους..γενικά είμαι της άποψης πως ο άνθρωπος γίνεται και δεν γεννιέται...γιατι όχι και τα ψάρια?

μπορεί να γίνουν κολλητοί ;)

take care friends!!!

Υ.Γ. εξάλλου μέσα στο τόσο διάβασμα που χω ρίξει κάπου διάβασα πως τα gourami ανήκουν στην ίδια κατηγορία με τους μονομάχους και κάθε ψάρι έχει τη δική του προσωπικότητα που ξεφεύγει απο κανόνες!

Τα ψαρια έχουν ενστικτα... και το συγκεκριμενο ειδος... ειδικα το αρσενικό επιθετικα!!!

Πάντω όπς ειπε και ο ένας εκτων 2 ειδικων στην Αφρική, ο Σωκρατης... θέλεις τουλάχιστον 500λτρ για αυτο το ειδος αφου μπαινει και σε χαρεμι μάλιστα... 1m-3f ή ακόμα και 4.

Υ.Γ. Σου ευχομαι κι εγω με τη σειρα μου καλως ήρθες.. καλη συνεχεια και καλό διβασμα!! :blink:

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

-τι σχεση εχει ο μονομαχος με το γκουραμι?(εκτως του οτι ειναι λαβιρινθοψαρα)?

-τι σχεση εχει το οτι δεν τσακωθηκαν (ακομα) με τις συνθηκες που ζει το καθενα?(φροντοζα-Αφρικη.αγγελοψαρο-Αμερικη)?

-τι σχεση εχει το 100λιτρο που ''προτεινεις'' (χαρη δεν κανεις σε εμας αλλα στο ψαρι?) με το 500αρι που σου προτεινε ο κ.Σωκρατης?

:blink:

φιλικες αποριες...

Link to comment
Share on other sites

-τι σχεση εχει ο μονομαχος με το γκουραμι?(εκτως του οτι ειναι λαβιρινθοψαρα)?

-τι σχεση εχει το οτι δεν τσακωθηκαν (ακομα) με τις συνθηκες που ζει το καθενα?(φροντοζα-Αφρικη.αγγελοψαρο-Αμερικη)?

-τι σχεση εχει το 100λιτρο που ''προτεινεις'' (χαρη δεν κανεις σε εμας αλλα στο ψαρι?) με το 500αρι που σου προτεινε ο κ.Σωκρατης?

:blink:

φιλικες αποριες...

-διάβασα ότι ανήκουν στην ίδια κατηγορία και είναι συγγενικού είδους άρα φέρονται αναλόγως...

-το αγγελόψαρο που λές,άσχετο, είναι σε άλλο ενυδρείο μου όπως εξήγησα...εννοείς το gourami με το συγκεκριμένο ψάρι...έχει σχεση διότι είναι μια καλή αρχή και αν για 2μηση μήνες που τα έχω μαζί είναι κ*λος και βρακί μου κάνει δύσκολο ξαφνικά να στραβώσουν..σαν να μου λές οτι ένας που ζει στην Αυστραλία δεν μπορεί να ζήσει στην Ελλάδα?Ανετότατα..για την ιστορία όλοι οι ζωντανοι οργανισμοί έχουν μηχανισμούς και ικανότητες να προσαρμόζονται σε διάφορες συνθήκες..

-υπήρχε κι ενα (+) δίπλα στο 100 που σημαίνει (παραπάνω απο 100,αλλα αν κρίνω απο την ορθογραφία σου δικαιολογώ το γεγονός οτι δεν το κατάλαβες)

φιλικές απαντήσεις...

Link to comment
Share on other sites

-τι σχεση εχει ο μονομαχος με το γκουραμι?(εκτως του οτι ειναι λαβιρινθοψαρα)?

-τι σχεση εχει το οτι δεν τσακωθηκαν (ακομα) με τις συνθηκες που ζει το καθενα?(φροντοζα-Αφρικη.αγγελοψαρο-Αμερικη)?

-τι σχεση εχει το 100λιτρο που ''προτεινεις'' (χαρη δεν κανεις σε εμας αλλα στο ψαρι?) με το 500αρι που σου προτεινε ο κ.Σωκρατης?

:blink:

φιλικες αποριες...

-διάβασα ότι ανήκουν στην ίδια κατηγορία και είναι συγγενικού είδους άρα φέρονται αναλόγως...

-το αγγελόψαρο που λές,άσχετο, είναι σε άλλο ενυδρείο μου όπως εξήγησα...εννοείς το gourami με το συγκεκριμένο ψάρι...έχει σχεση διότι είναι μια καλή αρχή και αν για 2μηση μήνες που τα έχω μαζί είναι κ*λος και βρακί μου κάνει δύσκολο ξαφνικά να στραβώσουν..σαν να μου λές οτι ένας που ζει στην Αυστραλία δεν μπορεί να ζήσει στην Ελλάδα?Ανετότατα..για την ιστορία όλοι οι ζωντανοι οργανισμοί έχουν μηχανισμούς και ικανότητες να προσαρμόζονται σε διάφορες συνθήκες..

-υπήρχε κι ενα (+) δίπλα στο 100 που σημαίνει (παραπάνω απο 100,αλλα αν κρίνω απο την ορθογραφία σου δικαιολογώ το γεγονός οτι δεν το κατάλαβες)

φιλικές απαντήσεις...

Mod.note.Επειδή βλέπω μια σχετική ένταση στα γραφόμενα σας και επειδή εμένα μου αρέσει η πρόληψη να παρακαλέσω να χαλαρώσετε τώρα που είναι αρχή.Ελπίζω να κάνω λάθος.

Ευχαριστώ

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

-διάβασα ότι ανήκουν στην ίδια κατηγορία και είναι συγγενικού είδους άρα φέρονται αναλόγως...

-το αγγελόψαρο που λές,άσχετο, είναι σε άλλο ενυδρείο μου όπως εξήγησα...εννοείς το gourami με το συγκεκριμένο ψάρι...έχει σχεση διότι είναι μια καλή αρχή και αν για 2μηση μήνες που τα έχω μαζί είναι κ*λος και βρακί μου κάνει δύσκολο ξαφνικά να στραβώσουν..σαν να μου λές οτι ένας που ζει στην Αυστραλία δεν μπορεί να ζήσει στην Ελλάδα?Ανετότατα..για την ιστορία όλοι οι ζωντανοι οργανισμοί έχουν μηχανισμούς και ικανότητες να προσαρμόζονται σε διάφορες συνθήκες..

-υπήρχε κι ενα (+) δίπλα στο 100 που σημαίνει (παραπάνω απο 100,αλλα αν κρίνω απο την ορθογραφία σου δικαιολογώ το γεγονός οτι δεν το κατάλαβες)

φιλικές απαντήσεις...

Μην μπλέκουμε τα ψάρια με τους ανθρώπους.Εδώ υπάρχουν πολλές διαφορετικές παραμέτροι.Ακόμα και ψάρια απο την ίδια λίμνη μπορεί να μην ταιριάζουν μαζί σε ενα ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

καληνύχτα κώστα...sorry για την ένταση αλλα η απάντηση σου μου φάνηκε περιπαιχτική...και είναι άδικο να ειρωνεύεσαι έναν αρχάριο που προσπαθεί...

Σωκράτη είμαι καπώς ρομαντικός τύπος εγώ...με τους πειραματισμούς προχωράμε μπροστά...

εμένα οι περισσότεροι φίλοι μου είναι ολυμπιακοί κι όμως τους κάνω παρέα..χααχαχα...αστειεύομαι...

καλό βράδυ σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...