Jump to content

Oscar ή Αφρικανες


Oscar ή Αφρικανες  

28 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Μερα τριτη 25/04 αγορασα το 2ο ενυδρειο μου. Το πηρα μονο και μονο γιατι ειχα παθει πλακα με τα Oscar και ηθελα να ασχοληθω με αυτα τα ψαρια.

Οταν λοιπον το πηγα σπιτι αρχισαν να μου μπενουν και αλλες ιδεες στο μυαλο οπως να μη βαλω τελικα Oscar αλλα Αφρικανες αλλα και κατι αλλο με ετρωγε μεσα μου λεω θα ειναι ωραιο ενα μεγαλο ενυδρειο με πολλα φυτα 20 νεον 20 ροδοστομους καμια 20αρια αρλεκινους κλπ κλπ ....

Τελικα με πολυ σκεψη απεριψα την επιλογη του κοινωνικου λογο του οτι διαθετω ηδη ενα τετοιο ....

Οποτε κατελιξα ειτε στο να βαλω τα Oscar ειτε τις Αφρικανες ... μετα απο πολλες ωρες σκεψεις , να μη μπορω να κοιμηθω το βραδυ :thumbdown: δε κατελειξα πουθενα ....

Θελω λοιπον τι δικη σας γνωμη και αν τελικα καταλιξω σαυτο που θα εχει τισ περισσοτερους ψηφους το ενυδρειο θα ειναι καθαρα αφιερωμενο στο Community του AQUAZONE !!!! :):D:lol:

Y.Γ. PLEASE HELP ME !!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μας ειπες καν ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

Μερα τριτη 25/04 αγορασα το 2ο ενυδρειο μου. Το πηρα μονο και μονο γιατι ειχα παθει πλακα με τα Oscar και ηθελα να ασχοληθω με αυτα τα ψαρια.

Οταν λοιπον το πηγα σπιτι αρχισαν να μου μπενουν και αλλες ιδεες στο μυαλο οπως να μη βαλω τελικα Oscar αλλα Αφρικανες αλλα και κατι αλλο με ετρωγε μεσα μου λεω θα ειναι ωραιο ενα μεγαλο ενυδρειο με πολλα φυτα 20 νεον 20 ροδοστομους καμια 20αρια αρλεκινους κλπ κλπ ....

Τελικα με πολυ σκεψη απεριψα την επιλογη του κοινωνικου λογο του οτι διαθετω ηδη ενα τετοιο ....

Οποτε κατελιξα ειτε στο να βαλω τα Oscar ειτε τις Αφρικανες ... μετα απο πολλες ωρες σκεψεις , να μη μπορω να κοιμηθω το βραδυ  :thumbdown:  δε κατελειξα πουθενα ....

Θελω λοιπον τι δικη σας γνωμη και αν τελικα καταλιξω σαυτο που θα εχει τισ περισσοτερους ψηφους το ενυδρειο θα ειναι καθαρα αφιερωμενο στο Community του AQUAZONE !!!!  :)  :D  :lol:

Y.Γ. PLEASE HELP ME !!!!

20319[/snapback]

Και μετά μου λέτε εμένα το χόμπυ είναι αντι -αγχολυτικό :thumbup::thumbup::hysterical:

Δεν ψηφίζω γιατί δεν ξέρω τα είδη που αναφέρεις, οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Αφρικάνες ....

Με ένα ωραίο πέτρινο aquascape :).

Θα μπορέσεις να βάλεις περισσότερα ψάρια και να δείς διάφορες συμπεριφορές καθώς και γέννες.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αφρικάνες.... Βέβαια είμαι και λίγο επηρεασμένος από αυτό που φτιάχνω τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Με ολο το σεβασμο που εχω σε ολους εσας δε θα ηθελα ακομα να αναφερθω στα λιτρα . Φανταστειτε ενα ενυδρειο που μπορει να σηκωσει 2 oscar οπως φυσικα και απο την αντιπερα οχθη αφρικανες ....

SW τι εννοεις καλε δε ξερεις τα ειδη ?? Εννοεις δεν εχεις αχοληθει φανταζομε ποτε με τετοιου ειδους εσυ προσωπικα ... Αν ειναι αυτο εστω αισθητικα θελω τη γνωμη σου ...

Υ.Γ. Γιατι δε βλεπω ακομα καμια ψηφο ? Εσυ Νικο που ειπες Αφρικανες ψηφισες κιολλας γιατι αν ναι δε τι βλεπω .... Μηπως εχω κανει κατι λαθος ?

Έγινε επεξεργασία - dartman1980
Link to comment
Share on other sites

Με ολο το σεβασμο που εχω σε ολους εσας δε θα ηθελα ακομα να αναφερθω στα λιτρα . Φανταστειτε ενα ενυδρειο που μπορει να σηκωσει 2 oscar οπως φυσικα και απο την αντιπερα οχθη αφρικανες ....

SW τι εννοεις καλε δε ξερεις τα ειδη ?? Εννοεις δεν εχεις αχοληθει φανταζομε ποτε με τετοιου ειδους εσυ προσωπικα ... Αν ειναι αυτο εστω αισθητικα θελω τη γνωμη σου ...

Υ.Γ. Γιατι δε βλεπω ακομα καμια ψηφο ? Εσυ Νικο που ειπες Αφρικανες ψηφισες κιολλας γιατι αν ναι δε τι βλεπω ....

20327[/snapback]

Ναι αυτό εννοώ. Δεν έχω ασχοληθεί προσωπικά.

Αισθητικά και μόνο όμως όπως σου είπαν και οι προλαλήσαντες θα προτιμούσα τις Αφρικάνες.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Γιατι δε βλεπω ακομα καμια ψηφο ? Εσυ Νικο που ειπες Αφρικανες ψηφισες κιολλας γιατι αν ναι δε τι βλεπω .... Μηπως εχω κανει κατι λαθος ?

20327[/snapback]

Πρέπει ή να ψηφίσεις ή να πατήσεις του κουμπί για να δείς τα αποτελέσματα χάνοντας το δικαιωμα ψήφου

Link to comment
Share on other sites

Αφρικάνες γιατί δεν μου αρέσει η μούρη των oskar πολύ κακομούτσουνα ψάρια http://www.oscarfish.com/gallery/albums/us...SCAR%20PAIR.jpg :)

Link to comment
Share on other sites

Τhx Νικο ναι οντως εφαγα σκαλωμα !!!

:):D ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕε οχι και κακομουτσουνα τα Oscar .... υπεροχα ειναι !!! :lol::thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

δεν θα τα βλεπουμε εμεις ολη μερα!

Διαλεγεις μεταξυ 2 (? δεν μας λες και τα λιτρα ειναι εκπληξη)

Οσκαρ με προσωπικοτητα και χαρακτηρα

ή καποιες αφρικανες με πολη κινηση και χρωμα

οχι πως δεν εχουν χαρακτηρα αλλα σιγουρα οχι οπως τα οσκαρ

οχι πως τα οσκαρ δεν εχουν χρωμα αλλα με τις κιχλιδες εχεις περισσοτερες επιλογες

αν δεν αποφασισεις εσυ τι θες θα τα βαρεθεις και σε καποιο καιρο θα βαζεις δημοψηφισμα παλι

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι του αρέσουν και τα δύο και αν είχε 2 ενυδρεία θα έβαζε και τα δύο !!

απλώς μέχρι να πάρει το δεύτερο, θέλει την γνώμη μας τι να φτιάξει πρώτο :)

Link to comment
Share on other sites

δεν θα τα βλεπουμε εμεις ολη μερα!

Δε καταλαβαινω γιατι το λες αυτο εγω απλα μια γνωμη ζητησα γιατι καπου εχει πιξει το μυαλο μου και δε μπορω να βγαλω ακρη ...

Διαλεγεις μεταξυ 2 (? δεν μας λες  και τα λιτρα ειναι εκπληξη)

Ξερω οτι αν πω τα λιτρα σιγουρα θα επηρεασω καποιους στις απαντησεις τους και δε το θελω ... Εννοειτε οτι δε το κανω για θεμα εκπληξης ...  :)

αν δεν αποφασισεις εσυ τι θες θα τα βαρεθεις και σε καποιο καιρο θα βαζεις δημοψηφισμα παλι

Οτι και απο τα 2 να βαλω το σιγουρο ειναι οτι δε θα τα βαρεθω σε καμια περιπτωση γιατι αυτο που κανω το αγαπαω

20338[/snapback]

Φιλικα παντα , Αντώνης

Έγινε επεξεργασία - dartman1980
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι του αρέσουν και τα δύο και αν είχε 2 ενυδρεία θα έβαζε και τα δύο !!

απλώς μέχρι να πάρει το δεύτερο, θέλει την γνώμη μας τι να φτιάξει πρώτο :thumbup:

20341[/snapback]

:):thumbdown::D:thumbup::lol:

Link to comment
Share on other sites

απλα βρε φιλε Αντωνη ετσι θα λειτουργουσα εγω

οτι με ετρωγε περισσοτερο αυτο θα εκανα μετα απο πολυ σκεψη.

Το φανταζεσαι γεματο ,το βλεπεις μπροστα σου και αποφασιζεις.

Τι εχουν να μου δωσουν τα οσκαρ?τι οι αφρικανες?τι με ενδιαφερει να παρατηρω.

Αν εκανα αυτο που εβγαλε η ψηφοφορια και μετα αλλαζα γνωμη?

Δεν ειπα οτι δεν το αγαπας το αθλημα

ετσι ειμαι εγω βεβαια.Αποψεις

και ρωταω για τα λιτρα γιατι σε 200-300 λτ δεν βαζεις 2 οσκαρ

φιλικα Διονυσης

Link to comment
Share on other sites

απλα βρε φιλε Αντωνη ετσι θα λειτουργουσα εγω

οτι με ετρωγε περισσοτερο αυτο θα εκανα μετα απο πολυ σκεψη.

Το φανταζεσαι γεματο ,το βλεπεις μπροστα σου και αποφασιζεις.

Τι εχουν να μου δωσουν τα οσκαρ?τι οι αφρικανες?τι με ενδιαφερει να παρατηρω.

Αν εκανα αυτο που εβγαλε η ψηφοφορια και μετα αλλαζα γνωμη?

Δεν ειπα οτι δεν το αγαπας το αθλημα

ετσι ειμαι εγω βεβαια.Αποψεις

και ρωταω για τα λιτρα γιατι σε 200-300 λτ δεν βαζεις 2 οσκαρ

φιλικα Διονυσης

20346[/snapback]

Μα το θεμα ειναι οτι με τρωνε και τα 2 και εχω στιψει το μυαλο μου και ακρη δε μπορω να βρω γαμωτο αν και το ειπα με δοση πλακας οντως δε μπορω να κοιμηθω τα βραδυα την πεφτω και σκεφτομαι τι να βαλω και εκει που παω να καταληξω τσουπ ξεπεταγετε η αλλη επιλογη ...

Πιστευω παντως με την βοηθεια σας οτι ειμαι σε καλο δρομο ...

THX ALL

Link to comment
Share on other sites

Τα Oscar είναι κανονικά PET. Είναι υπέροχα ψάρια αλλά για να είναι και εκείνα ευτιχισμένα εκτός από εσένα χρειάζονται λίτρα, πολλά λίτρα.

Πάντως αν το αποφασίσεις δεν θα το μετανιώσεις ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Και λοιπον ....

αυτο ?

tank3.JPG

ή αυτο ?

africancommunity.JPG

:lol::):thumbdown::D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζεις και ενα τριτο να εχεις και τα δυο?

Και τα δυο ειναι υπεροχα.

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΚΑΡ!!! ΟΣΚΑΡ!!! ΟΣΚΑΡ!!! ΟΣΚΑΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν στο μέλλον θα μπορέσεις να πάρεις μόνο μικρότερο ενυδρείο από αυτό που έχεις και όχι ίσο ή μεγαλύτερο τότε βάλε oscar και στο μικρότερο βάλε 2-3 αφρικάνες. Αν όμως βάλεις τώρα αφρικάνες, μετά στο μικρότερο δεν θα μπορέσεις να βάλεις oscar.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζεις και ενα τριτο να εχεις και τα δυο?

Και τα δυο ειναι υπεροχα.

20364[/snapback]

ΧΑΑΧαχ πολυ καλη ιδεα αλλα να φανταστεις οτι στριμωχτικα αρκετα για να αποκτησω εστω και αυτο που πηρα στη παρουσα φαση ...

ΤΟ μελλον επιφυλαση πολλα .... :):D

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΚΑΡ!!! ΟΣΚΑΡ!!! ΟΣΚΑΡ!!! ΟΣΚΑΡ!!!

20368[/snapback]

ΩΧ ΩΧ ΩΧ σκανε σιγα σιγα οι Οscarιανοι .... :):D:thumbup::lol::thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Αν στο μέλλον θα μπορέσεις να πάρεις μόνο μικρότερο ενυδρείο από αυτό που έχεις και όχι ίσο ή μεγαλύτερο τότε βάλε oscar και στο μικρότερο βάλε 2-3 αφρικάνες. Αν όμως βάλεις τώρα αφρικάνες, μετά στο μικρότερο δεν θα μπορέσεις να βάλεις oscar.

20369[/snapback]

Πολυ σωστο αυτο χμ δε το χα σκεφτει ....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω προτεινω ΜΟΝΟ OSCAR!!!!!!!!

OSCAR ΔΑΓΚΩΤΟ!!!!!!!!! :):D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...