Jump to content

Oscar ή Αφρικανες


Oscar ή Αφρικανες  

28 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ειναι υπεροχα ψαρια τα oscar (οχι οτι και οι αφρικανες δεν ειναι ωραιες), εχω παθει πλακα με αυτο το ειδος και περιμενω πως και πως να φτιαξω το μεγαλο ενυδρειο για να τα φιλοξενησω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε dartman 1980 αφου ξερεις οτι η αρρωστια μας ειναι ανιατη,

μην παιδευεις την σκεψη σου. Το αποτελεσμα σε λιγο καιρο θα ειναι να εχεις και τα δυο οπως λεει ο φιλος JDP .

Aντε ξεκινα και καλα ξετελεματα.

ΚΟΙΤΑ ΒΛΕΜΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ

ΥΓ. ΧΘΕΣ ΕΣΤΗΣΑ ΤΟ ΠΕΜΠΤΟΟΟΟΟΟΟΟ

post-867-1146220448_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - NAVY
Link to comment
Share on other sites

ΟΣΚΑΡ!!! ΟΣΚΑΡ!!! ΟΣΚΑΡ!!! ΟΣΚΑΡ!!!

20368[/snapback]

Επειδή στο παρελθόν είχα όσκαρ.Μιλάμε για κανονικό κατοικίδιο ψάρι με

απίστευτο χαρακτήρα και με ιδιαίτερη συμπεριφορά απέναντι στον ιδιοκτήτη του.

Να φανταστείς ότι τον τάιζα με το χέρι.Οπότε ψηφίζω oskar...Βέβαια η

επιλογή είναι δική σου :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο παρελθόν είχα όσκαρ.Μιλάμε για κανονικό κατοικίδιο ψάρι με

απίστευτο χαρακτήρα και με ιδιαίτερη συμπεριφορά απέναντι στον ιδιοκτήτη του.

Να φανταστείς ότι τον τάιζα με το χέρι.

20401[/snapback]

Και γω γιαυτο εχω κολησει μαυτο το ψαρι για τα παραπανω που αναφερεις ... :):D

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα ψάρια με προσωπικότητα και όχι ένα σωρό ψάρια που όλη μέρα τσακώνονται.

Απ' ότι καταλάβατε ψηφίζω ΟΣΚΑΡ!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα για ισοπαλια το πατε το θεμα και θα τραβαω τισ κοτσιδες μου :):D:lol::thumbdown::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

θα τραβαω τισ κοτσιδες μου  :D  :lol:  :thumbdown:  :thumbup:  :thumbup:

20415[/snapback]

Τουλάχιστον εσύ έχεις...... :)

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον εσύ έχεις...... :)

20417[/snapback]

ΧΑΧΑχχαχχα γιαυτο το ειπα αλλωστε ... :thumbdown::D:thumbup::lol:

Link to comment
Share on other sites

OSCAR

Δεν μπορώ να το πω πιο δυνατά.

Έγινε επεξεργασία - PPAP
Link to comment
Share on other sites

OSCAR και πάλι OSCAR!!! (εφόσον φυσικά έχεις τον χώρο όπως προανέφερες)

Μπορεί η αφρικάνες να είναι πολύ όμορφες σαν ψάρια και να έχουν και ωραία χρώματα και να δεις και γέννες κτλ κτλ, αλλά τα oscar ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ .

Αν θέλεις να έχεις προσωπική επαφή με τα ψάρια σου και κοινώς να μην έχεις ένα απλό ψάρι, αλλά ένα pet τότε ψηφίζω για άλλη μια φορά oscar.

Είχα 2 πριν από κάποιο χρονικό διάστημα (δυστυχώς αναγκάστηκα να τα δώσω λόγω έλλειψης χώρου) και είχα πάθει την πλάκα μου!!! Τρώγαν από το χέρι μου, αλλά από κανένός άλλου το χέρι, καθόντουσαν να τα χαϊδέψω και έτσι με έκαναν να αγαπήσω αυτό το χόμπι. Πιστεύω ότι είναι ΨΑΡΙΑ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ και θεωρώ ότι είναι μοναδική εμπειρία να τα διατηρεί κάποιος στο ενυδρείο του.

Άσε που έχουν άποψη για την διακόσμηση του "σπιτιού" τους!! :thumbup:

Είναι κουκλιά :):lol::D:thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη μόλις έκανα το 50 50, επομένως βγάζω ανακοίνωση προς όλους τους οσκαρόφιλους!

Ψηφίστε υπερ αυτού του υπέροχου ψαριού, γρήγορα για να τον πείσουμε αααα και που είστε κλειδώστε για τον κύριο iliova αυτό το post γιατί όλοι ξέρουμε τι θα ψηφίσει!!!χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι αποφάσισες? :)

Link to comment
Share on other sites

Παντως τα oscar καταφεραν και περασαν μπροστα, αν και στην αρχη η διαφορα ηταν κατα πολυ εναντιον τους! :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοον .....

Καταρχας καλο μηνα σε ολους και απο δω και ελπιζω να φτιαξατε και το στεφανι σας και να περασατε και καλα ...

Τωρα ... σχεδον εχω αποφασισει τελικα ποιοι θα ειναι οι καινουριοι μου συγκατοικοι αν και εχω αρκετο καιρο ακομα μπροστα μου πριν απο το στησιμο γιατι θελω να βαψω και το δωματιο πρωτα :) λογικα την αλλη βδομαδα ....

Κατοπιν των αποτελεσματων (που φυσικα ακομα τρεχει η ψηφοφορια) και σε σχεση με το οτι το ενυδρειο αυτο το πηρα λογο οτι τα Astornotus Occelatus :D τα ειδα , εμαθα και τελικα μαρεσαν αυτα τα ψαρια λεω εντελει να βαλω αυτα ....

Πιστευω οτι η συμπεριφορα και μονο αυτων των ψαριων θα με ανταμειψει και με το παραπανω ...

Σας ευχαριστω πολυ ολους για το μεχρι τωρα ενδιαφερον που δειξατε απεναντι στον προβληματισμο μου ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...