Jump to content

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας ψαρι?


nickolaos28

Recommended Posts

θέλει προσοχή για να μπει σε ενυδρείο reef.Παίζει ρόλο στο τι ψάρι θα πετύχεις,αλλά και το μέγεθος του,γιατί όσο μεγαλύτερο τόσο επιθετικότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για μενα ενα απο τα αγαπημενα μου...Acanthurus Sohal..... :hysterical:

post-7204-1259431407_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μανδαρινος.....η απολυτη ομορφια! :hysterical:
Μανια εσυ, εκει με τα ειδη που δεν ειναι οτι καλυτερο για ενυδρεια :ooh2:

http://www.practicalfishkeeping.co.uk/pfk/....php?blogid=216

Ειναι πανεμορφος ομως. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

post-10635-1259437149_thumb.jpg .....Fangtooth...Easter Pacific Ocean Έγινε επεξεργασία - Churu
Link to comment
Share on other sites

Μανια εσυ, εκει με τα ειδη που δεν ειναι οτι καλυτερο για ενυδρεια :hysterical:

http://www.practicalfishkeeping.co.uk/pfk/....php?blogid=216

Ειναι πανεμορφος ομως. :thumbup:

ανεβαζουμε τον πυχη,προοδευοντας! :bowdown:

post-10635-1259437149_thumb.jpg .....Fangtooth...Easter Pacific Ocean

μετα λενε εμενα...ξεφυγαμε!!! :ooh2:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!μολις απεκτησα ενα απο τα αγαπημενα μου ψαρια....τον ΛΕΥΚΟΣΤΕΡΝΟ!!!!ειναι υπερωχος δευτερη μερα σημερα κ αρχηζει να τρωει λιγο αλγη κ ζωοπλακτον που επειχιρισα να του ρηξω!!!ευχαρηστω την κοπελα μου curena που με βοηθησε στην προσαρμογη του!!!και στην μεταφορα του!!!

Υ.Γ. ειναι ενα τελειο ζωακη ο λευκοστερνος ελπιζω να παει καλα.... :hysterical::ooh2::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!μολις απεκτησα ενα απο τα αγαπημενα μου ψαρια....τον ΛΕΥΚΟΣΤΕΡΝΟ!!!!ειναι υπερωχος δευτερη μερα σημερα κ αρχηζει να τρωει λιγο αλγη κ ζωοπλακτον που επειχιρισα να του ρηξω!!!ευχαρηστω την κοπελα μου curena που με βοηθησε στην προσαρμογη του!!!και στην μεταφορα του!!!

Υ.Γ. ειναι ενα τελειο ζωακη ο λευκοστερνος ελπιζω να παει καλα.... :hysterical::ooh2::bowdown:

Υπεροχο ζωντανο σου ευχομαι να παει καλα..... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Κατα την ταπεινή μου γνώμη το ostracion meleagris (blue spotted box fish) ειναι το πιο ομορφο-περίεργο και διαφορετικο ψαρι. Ομως το ostracion cubicus (yellow box fish ) ειναι πιο αστείο και ιδιαιτερο επισης(κατ'έμε) :ooh2::bowdown::thumbup: ειδικα οταν ειναι πολυ μωρο!!! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ΤΑΝ αρχησε να τρωει BITS FLAKES DAFNIA CYCLOPS BRINE SHRIMP k.a.αλλα ειναι πολι φοβησμενος :thumbup: αλλα μαλλον παει καλα ......!!!!!ευχαριστω πολυ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
για μενα ενα απο τα αγαπημενα μου...Acanthurus Sohal..... :welcome:

post-7204-1259431407_thumb.jpg

Ετσι!

Αλλα το αγαπημενο μου ειναι Carcharhinus melanopterus

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα θεωρήσω ότι η ερώτηση αφορά γιά τα ψάρια που ήδη έχουμε αυτη την εποχή στα ενυδρεία μας.

Εαν είναι έτσι λοιπόν τότε στο δικό μου Reef ενυδρείο η μεγάλη μου αδυναμία είναι ο τυπάκος παρακάτω.

Εχει περάσει τα πάνδινα και πλέον τρώει απο το χέρι μου, ενω αναζητά ακόμη και τα χάδια μου αρκετές φορές!!!

image-4774_4AD32DEA.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και εμενα αυτος ο τυπας:

Huma Trigger ή Picasso :)

post-16118-1270805731_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

από reef safe ψάρια ξεχωρίζει για το ταμπεραμέντο την εξυπνάδα και τον ατρόμητο χαρακτήρα του

υποκλιθήτε στην αρχοντιά του !

IMG_1835.jpg

Link to comment
Share on other sites

SalTasos ομορφο ψαρακι και πανεξυπνο το Sohal δε λεω αλλα εχει το μεγαλο μειονεκτημα των λιτρων του :wacko: αλλα θα σου πω κατι που το ζω με το picasso μου και τα σχολια δικα σας..οποτε καθομαι βραδυ και σκεφτομαι μπροστα στο ενυδρειο βγαινει ο μαγκας κι ας εχει παει στο κρεβατακι του οτι ωρα κι αν ειναι και καθεται ακινητος και με κοιταει ..οσο του μιλαω και του παιζω το δαχτυλο καθεται σαν να απανταει σε οτι του λεω.Μολις σηκωθω και παω προσ τα μεσα τον παρακολουθω απο μακρυα που κοβει βολτες για κανενα 5 λεπτο και μετα χανεται παλι...πιστευω οτι αυτη ειναι η μαγεια των συγκεκριμενων κωλοψαρων που λεγονται trigger..οτι αισθανονται και συμεπριφερονται αναλογα...ενω τα puffer τα βλεπεις αδρανη τα trigger παντα ειναι ετοιμοπολεμα ειτε για τσαμπουκα αναμεταξυ τους ειτε για κυνηγι

Link to comment
Share on other sites

ναι τα tang θέλουν πολλά λίτρα για να είναι ευχαριστημένα ,κατάλληλη παρέα και αλγούλα για να τσιμπάνε

έχω χάσει στρωμένο ψάρι από <κατάθλιψη > λόγω συνθηκών :bowdown::wub:

είμαι σίγουρος ότι τα trigger είναι πολύ ενδιαφέροντα ψάρια , μόλις φτιάξω 5 τόνους reef θα βάλω και τέτοια :wacko:

Link to comment
Share on other sites

μα θέλει και συστάσεις ? :bowdown:

Acanthurus Sohal o μεγαλοπρεπής :wacko:

Ξερει κανεις που μπορουμε να το προμηθευτούμε, εντος Αττικης, αυτο το ψαρι??

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορουμε να το προμηθευτούμε, εντος Αττικης, αυτο το ψαρι??

Ρε ακομα δεν το στησαμεεεεεε........................

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...