Jump to content

Ειναι ευκολα ψαρια οι αφρικανικες κιχλιδες??


nikol_gouv

Recommended Posts

Γεια σας!!ειμαι πολυ καινουργια στο χωρο του ενυδρειου (εχω κανει ηδη μια τελειως αποτυχημενη προσπαθεια με νεον,γκαπυς,πλατυς και μολλυ που μου ψοφησαν ολα γιατι μου ειπαν να μην κανω τεστ με αποτελεσμα τα ψαρια να μην ζουσαν σε ενυδρειο αλλα σε θαλαμο αεριων!!!!)οι μετρησεις μου ειναι οκ μετα απο σχεδον 2 μηνες!!!το ενυδρειο μου ειναι 120lt με ηφαιστειακες πετρες και 4 ανουμπιες !!!θα μπορουσα να βαλω αφρικανικες κιχλιδες?ειναι ψαρια με πολλες απαιτησεις??γενικα τι χρειαζονται??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!ειμαι πολυ καινουργια στο χωρο του ενυδρειου (εχω κανει ηδη μια τελειως αποτυχημενη προσπαθεια με νεον,γκαπυς,πλατυς και μολλυ που μου ψοφησαν ολα γιατι μου ειπαν να μην κανω τεστ με αποτελεσμα τα ψαρια να μην ζουσαν σε ενυδρειο αλλα σε θαλαμο αεριων!!!!)οι μετρησεις μου ειναι οκ μετα απο σχεδον 2 μηνες!!!το ενυδρειο μου ειναι 120lt με ηφαιστειακες πετρες και 4 ανουμπιες !!!θα μπορουσα να βαλω αφρικανικες κιχλιδες?ειναι ψαρια με πολλες απαιτησεις??γενικα τι χρειαζονται??

Αγαπητή φίλη καλώς ήλθες στην Αφρική.Θα ήταν καλό να διαβάσεις διάφορα θέματα εδώ στο αφρικάνικο θεματικό για να πάρεις μια γενική ιδέα του τι θέλεις.Το ενυδρείο σου είναι 120 λτ. ,θα θέλαμε να μας πείς και τις διαστάσεις του.Είναι μεγάλης σημασίας για μας οι διαστάσεις και τα λτ. γιατί με γνώμονα αυτά θα προτείνουμε κάποια ψάρια και απο ποιά λίμνη.

Αυτά τα λίγα ,εύχομαι καλό διάβασμα ,εκτός απο το φόρουμ μπορείς να δεις και εδώ

http://www.cichlid-forum.com/

Σωκράτης :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επισης κανενα ψαρι δεν μπορει να θεωρηθει ευκολο η δυσκολο.

Πρεπει να υπαρχει ορεξη και μερακι,ωστε να τους προσφερουμε το καταλληλο περιβαλλον και ζωη,ωστε κι αυτα να μας ανταμειψουν με τις συμπεριφορες τους...........

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...