Jump to content

Για περαστε....


ReBeLoS

Recommended Posts

Ειπα και εγω για αρχη να βαλω 2 πολυ προχειρες φωτογραφιες απο μια compact μηχανουλα. Περιμενω τις εντυπωσεις - γνωμες σας καλες/κακες. Δεν περιμενω να βγαλετε τελικα συμπερασματα μιας και οι φωτος οπως προειπα ειναι τελειως προχειρες. Οι καλες με τον σωστο εξοπλισμο και με αναλυτικη παρουσιαση θα βγουν μολις βρω λιγο χρονο μιας και η δουλεια δεν μου αφηνει πολλα περιθωρια αυτες τις μερες...

post-64-1256247705_thumb.jpg

post-64-1256247718_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγω για αρχη να βαλω 2 πολυ προχειρες φωτογραφιες απο μια compact μηχανουλα. Περιμενω τις εντυπωσεις - γνωμες σας καλες/κακες. Δεν περιμενω να βγαλετε τελικα συμπερασματα μιας και οι φωτος οπως προειπα ειναι τελειως προχειρες. Οι καλες με τον σωστο εξοπλισμο και με αναλυτικη παρουσιαση θα βγουν μολις βρω λιγο χρονο μιας και η δουλεια δεν μου αφηνει πολλα περιθωρια αυτες τις μερες...

Νικο,ποσα λιτρα ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Νικο,ποσα λιτρα ειναι;

Rio 300. Αν σου φαινεται μικρο ειναι γιατι τα ζωα μεσα ειναι καλοθρεμενα.....

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Rio 300. Αν σου φαινεται μικρο ειναι γιατι τα ζωα μεσα ειναι καλοθρεμενα.....

Δεν μπορουσα να το προσδιορισω,γι'αυτο ρωτησα.

Ομορφο,να το χαιρεσαι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ξέρω σχεδόν τίποτα για δίσκους το ενυδρείο φαίνεται πολύ όμορφο όπως και τα ψαράκια και οι φωτογραφίες είναι καλές. Πόσα λίτρα είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουσα να το προσδιορισω,γι'αυτο ρωτησα.

Ομορφο,να το χαιρεσαι :thumbup:

Το ξερω διοτι οπως ειπα οι φωτος ειναι απλα για να ανεβουν και οχι για να καταλαβεις πως ειναι αυτο που βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ξέρω σχεδόν τίποτα για δίσκους το ενυδρείο φαίνεται πολύ όμορφο όπως και τα ψαράκια και οι φωτογραφίες είναι καλές. Πόσα λίτρα είναι?

ποστ 4...

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ξέρω σχεδόν τίποτα για δίσκους το ενυδρείο φαίνεται πολύ όμορφο όπως και τα ψαράκια και οι φωτογραφίες είναι καλές. Πόσα λίτρα είναι?

Τώρα είδα οτι είναι 300L. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Dias οταν βγουν οι φωτος με τον εξοπλισμο που βγηκαν του Νινταλ τοτε θα καταλαβεις με την μια τα λιτρα.... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Dias οταν βγουν οι φωτος με τον εξοπλισμο που βγηκαν του Νινταλ τοτε θα καταλαβεις με την μια τα λιτρα.... :bowdown:

Αντε ντε,γιατι παιρνω ιδεες :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο στήσιμο φίλε μου! :thumbup: Και ζουμερά ψαράκια! :bowdown:

Τρωνε πολυ τα ατιμα.... :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο νικο και να το χαιρεσαι.Τo μονο που θα αλλαζα εγω χωρις να ειναι λαθος θα ηταν οι βαλσινεριες με ενα φυτο πιο κοντα στον αμαζονιο.πχ μεγαλους και ωραιους εχινοδωρους αλλα οπως προειπα αυτα ειναι γουστα.

Περιμενουμε τις καλες φωτο με την αναλογη παρουσιαση :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ευδρειο αν και τις βαλισνεριες δεν τις συμπαθω. :thumbup:

Τα νεον πρεπει να υποφερουν απο θερμοκρασια.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Ομορφο οπτικο αποτελεσμα με πολυ ωραια ψαρια!!!!!!

Μ'αρεσει :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Απροσδιοριστα κορυντορας, πιγκουινακια και νεον παρεα με δισκους :bowdown: ...... κατα τα αλλα καλο ...... αλλα μικρο κατα την αποψη μου (οπως ξαναειπα).- :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου Νικο τι θα ακουσω εγω,που τους εβαλα και σε μικροτερο ενυδρειο,και με μικροτερο φιλτρο,αστα............

Link to comment
Share on other sites

Απροσδιοριστα κορυντορας, πιγκουινακια και νεον παρεα με δισκους :bowdown: ...... κατα τα αλλα καλο ...... αλλα μικρο κατα την αποψη μου (οπως ξαναειπα).- :thumbup:

Τι εννοεις με τον ορο "Απροσδιοριστα κορυντορας" ?

Οσο για τα πιγκουινακια και νεον δεν ειναι καινουρια. Συμβιωναν στο ιδιο ενυδρειο περι τα 2 χρονια μαζι με τους δισκους και πλεον μεταφερθηκαν στο καινουριο. No offense αλλα το κακο που μπορει να ειναι στην συμβιωση τους ?

ΥΓ. Η γυαλα ειναι καινουρια. Οχι τα ψαρια...

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου Νικο τι θα ακουσω εγω,που τους εβαλα και σε μικροτερο ενυδρειο,και με μικροτερο φιλτρο,αστα............

Καλα αν εκανες οντως αυτα που μου ειπες..... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλα αν εκανες οντως αυτα που μου ειπες..... :thumbup:

Γιατι να μην τα κανω Νικο;Για ψαρακια εκτροφης μιλαμε αλλωστε που ο εκτροφεας αποκλειεται να τα ειχε σε pH<7 και κατι..............

Link to comment
Share on other sites

Απροσδιοριστα κορυντορας, πιγκουινακια και νεον παρεα με δισκους :bowdown: ...... κατα τα αλλα καλο ...... αλλα μικρο κατα την αποψη μου (οπως ξαναειπα).- :thumbup:

Ρέ πάτε καλά όλοι που ξαφνικά μάθατε τί είναι ένας βιότοπος και μάλιστα οι περισσότεροι λανθασμένα και την λέτε αδιακρίτως?????

Θα διαφωνήσω κάθετα μαζί σου Νίκο και θα εξηγήσω τους λόγους.....

1ον. Μιλάω σάν από τους λίγους και ΠΡΩΤΟΥΣ (και ας με πούν κάποιοι ψώνιο - όσοι ξέρουν ξέρουν) που ασχολήθηκα με βιότοπικά ενυδρεία σε τούτη εδώ την χώρα.

2ον. Ποιός είπε ότι το ενυδρείο του Νίκου είναι βιοτοπικό.Είναι ένα πανέμορφο ενυδρείο άνετο και ευχάριστο για τα ψάρια αλλά και τον θεατή.

3ον. Τι πρόβλημα υπάρχει με τα Penguin Tetra?Μήπως δέν είναι Αμαζονίου?ΕΙΝΑΙ!Μήπως δέν ζούν στο 6,5 PH?ZOYNE!Μήπως την πέφτουν στους δίσκους?ΟΧΙ!

4ον. Τα κόρυ τί σε πειράξανε?Μήπως και ξεχώρισες είδη από τις φωτό?Επειδή τα διαλέξαμε μαζί με τον Νίκο τότε, είναι τα εξείς: Corydoras Simillis,Brochis Splendens, και κάποια Sterbai?Μήπως και αυτά ενοχλούν τους δίσκους?

5ον. Τα νέον γιατί είναι απαγορευτικά?Λόγο θερμοκρασίας?Μήν τρελαθούμε τελείως....

Μιλάμε για δίσκους εκτροφής ή μήπως όχι?

Τί να πώ μάθαμε και από βιοτοπικά τρομάρα μας.......λίγη άμμο δυό ξύλα και ΏΩΩΩΩΩΩΠΠΠΠΠΠΠ έτοιμος ο βιότοπος......Ε ρε γέλια...............

Με αφορμή αυτό ΠΡΟΚΑΛΩ τον οποιονδήποτε έχει όρεξη να ανοίξει θέμα για βιοτοπικά ενυδρεία να 'ξεσπάσω' και εγώ σαν αγοράκι που είμαι..... :thumbup:

Για να μήν μιλήσω για άτομα που το παίζουν οικολόγοι και κατα τα άλλα εγκλωβίζουν ψάρια μέσα σε 5 τζάμια ενός ενυδρείου......ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

Ελληνάρες είμαστε και η νοοτροπία ΔΕΝ αλλάζει δυστυχώς......Καλό σας βράδυ συμφορουμίτες/βιοτοπικολόγοι/οικολόγοι/αρχάριοι/έμπειροι/ψαγμένοι και άψαχτοι...... :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...