Jump to content

Για περαστε....


ReBeLoS

Recommended Posts

Απολαύστε επιτέλους το δάσος και μην βλέπετε μόνο το δένδρο.Νίκο εμένα το ενυδρείο σου μου αρέσει.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τα παντα ολα λεμεεεεεεεεεεε...................

ΑΣΤΡΑΨΕ ΚΑΙ ΒΡΟΝΤΗΞΕΕΕΕΕΕ.................................... :thumbup::bowdown::thumbup::helpsmilie::helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι όπως σου ξαναείπα προσοχή μόνο στις βαλισνεριες να μην σου πνιξουν το ενυδρείο .

Θα συμφωνήσω με το Δημήτρη δεν δήλωσε ότι είναι βιοτοπικό το ενυδρείο του .

Τα ψάρια τούμπανο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι όπως σου ξαναείπα προσοχή μόνο στις βαλισνεριες να μην σου πνιξουν το ενυδρείο .

Κλαδευονται εδω και πολλα χρονια που τις εχω τις ιδιες.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολα τα παιδια που ειτε τους αρεσε ειτε οχι το αποτελεσμα του νεου μου ενυδρειου, μπηκαν στον κοπο να γραψουν την αποψη τους.

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο φιλε μου,να το χαιρεσαι!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ ομορφο.Εμενα μου αρεσει αρκετα. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα ξυλα ειναι φοβερα!

Πολυ ομορφο οντως...

Θελω και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!

:thumbup::bowdown::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα ξυλα ειναι φοβερα!

Πολυ ομορφο οντως...

Θελω και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!

:thumbup::bowdown::thumbup:

Αυριο πρωι πρωι βαλε μπρος και φτιαχτο. :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Για ξυλα τρεξτε στον γνωστο δισκα να παρετε μιας και εχει παρα πολλα .... Και εγω απο κει προμηθευτηκα καποια μιας και τα εψαχνα καιρο.... Απλα ζητατε ξυλα σαν και αυτα που πηρε ο ReBeLoS... :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Ρέ πάτε καλά όλοι που ξαφνικά μάθατε τί είναι ένας βιότοπος και μάλιστα οι περισσότεροι λανθασμένα και την λέτε αδιακρίτως?????

Θα διαφωνήσω κάθετα μαζί σου Νίκο και θα εξηγήσω τους λόγους.....

1ον. Μιλάω σάν από τους λίγους και ΠΡΩΤΟΥΣ (και ας με πούν κάποιοι ψώνιο - όσοι ξέρουν ξέρουν) που ασχολήθηκα με βιότοπικά ενυδρεία σε τούτη εδώ την χώρα.

2ον. Ποιός είπε ότι το ενυδρείο του Νίκου είναι βιοτοπικό.Είναι ένα πανέμορφο ενυδρείο άνετο και ευχάριστο για τα ψάρια αλλά και τον θεατή.

3ον. Τι πρόβλημα υπάρχει με τα Penguin Tetra?Μήπως δέν είναι Αμαζονίου?ΕΙΝΑΙ!Μήπως δέν ζούν στο 6,5 PH?ZOYNE!Μήπως την πέφτουν στους δίσκους?ΟΧΙ!

4ον. Τα κόρυ τί σε πειράξανε?Μήπως και ξεχώρισες είδη από τις φωτό?Επειδή τα διαλέξαμε μαζί με τον Νίκο τότε, είναι τα εξείς: Corydoras Simillis,Brochis Splendens, και κάποια Sterbai?Μήπως και αυτά ενοχλούν τους δίσκους?

5ον. Τα νέον γιατί είναι απαγορευτικά?Λόγο θερμοκρασίας?Μήν τρελαθούμε τελείως....

Μιλάμε για δίσκους εκτροφής ή μήπως όχι?

Τί να πώ μάθαμε και από βιοτοπικά τρομάρα μας.......λίγη άμμο δυό ξύλα και ΏΩΩΩΩΩΩΠΠΠΠΠΠΠ έτοιμος ο βιότοπος......Ε ρε γέλια...............

Με αφορμή αυτό ΠΡΟΚΑΛΩ τον οποιονδήποτε έχει όρεξη να ανοίξει θέμα για βιοτοπικά ενυδρεία να 'ξεσπάσω' και εγώ σαν αγοράκι που είμαι..... :helpsmilie:

Για να μήν μιλήσω για άτομα που το παίζουν οικολόγοι και κατα τα άλλα εγκλωβίζουν ψάρια μέσα σε 5 τζάμια ενός ενυδρείου......ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

Ελληνάρες είμαστε και η νοοτροπία ΔΕΝ αλλάζει δυστυχώς......Καλό σας βράδυ συμφορουμίτες/βιοτοπικολόγοι/οικολόγοι/αρχάριοι/έμπειροι/ψαγμένοι και άψαχτοι...... :helpsmilie:

ΤΙ ΞΥΛΟ ΕΠΕΣΕ!!!! ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΒΡΟΜΟΞΥΛΟ ΜΕ ΚΑΔΡΟΝΙΑ! :thumbup::bowdown:

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ρέ πάτε καλά όλοι που ξαφνικά μάθατε τί είναι ένας βιότοπος και μάλιστα οι περισσότεροι λανθασμένα και την λέτε αδιακρίτως?????

Θα διαφωνήσω κάθετα μαζί σου Νίκο και θα εξηγήσω τους λόγους.....

1ον. Μιλάω σάν από τους λίγους και ΠΡΩΤΟΥΣ (και ας με πούν κάποιοι ψώνιο - όσοι ξέρουν ξέρουν) που ασχολήθηκα με βιότοπικά ενυδρεία σε τούτη εδώ την χώρα.

2ον. Ποιός είπε ότι το ενυδρείο του Νίκου είναι βιοτοπικό.Είναι ένα πανέμορφο ενυδρείο άνετο και ευχάριστο για τα ψάρια αλλά και τον θεατή.

3ον. Τι πρόβλημα υπάρχει με τα Penguin Tetra?Μήπως δέν είναι Αμαζονίου?ΕΙΝΑΙ!Μήπως δέν ζούν στο 6,5 PH?ZOYNE!Μήπως την πέφτουν στους δίσκους?ΟΧΙ!

4ον. Τα κόρυ τί σε πειράξανε?Μήπως και ξεχώρισες είδη από τις φωτό?Επειδή τα διαλέξαμε μαζί με τον Νίκο τότε, είναι τα εξείς: Corydoras Simillis,Brochis Splendens, και κάποια Sterbai?Μήπως και αυτά ενοχλούν τους δίσκους?

5ον. Τα νέον γιατί είναι απαγορευτικά?Λόγο θερμοκρασίας?Μήν τρελαθούμε τελείως....

Μιλάμε για δίσκους εκτροφής ή μήπως όχι?

Τί να πώ μάθαμε και από βιοτοπικά τρομάρα μας.......λίγη άμμο δυό ξύλα και ΏΩΩΩΩΩΩΠΠΠΠΠΠΠ έτοιμος ο βιότοπος......Ε ρε γέλια...............

Με αφορμή αυτό ΠΡΟΚΑΛΩ τον οποιονδήποτε έχει όρεξη να ανοίξει θέμα για βιοτοπικά ενυδρεία να 'ξεσπάσω' και εγώ σαν αγοράκι που είμαι..... :helpsmilie:

Για να μήν μιλήσω για άτομα που το παίζουν οικολόγοι και κατα τα άλλα εγκλωβίζουν ψάρια μέσα σε 5 τζάμια ενός ενυδρείου......ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

Ελληνάρες είμαστε και η νοοτροπία ΔΕΝ αλλάζει δυστυχώς......Καλό σας βράδυ συμφορουμίτες/βιοτοπικολόγοι/οικολόγοι/αρχάριοι/έμπειροι/ψαγμένοι και άψαχτοι...... :helpsmilie:

:thumbup::bowdown::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

είχα την τύχη και είδα το ενυδρείο από κοντά.το ενυδρείο φαίνεται πραγματικά μικρό γιατί οι δίσκοι είναι πιατέλες.το ένα το "δισκάκι" ήταν δικό μου.ήταν γύρω στα 6 εκατοστά όταν το είχα δώσει στον Νίκο,για το λόγο ότι έτρωγε πολύ ξύλο από τα μεγαλύτερα ψάρια μου.Το είδα μετά από σχεδόν ένα χρόνο,και πραγματικά δεν το γνώρισα,οπως και τους υπόλοιπους "κατοίκους".απλά ένα μεγάλο μπράβο στον Νίκο!!!!!!!!

όσο για τα σχόλια,πραγματικά δεν είδα πουθενά να αναφέρει για βιοτοπικό(αλήθεια πως το προσδιορίζει αυτό κάποιος,πέρα από 5-6 ξύλα και άμμο....?)ας χαλαρώσουμε λίγο...εγώ δηλαδή που τα έχω τα δισκάκια μου σε φυτεμένο,τα κακομεταχειρίζομαι?????μεράκι,όρεξη και θέληση να έχουμε,και να βλέπουμε με χαρά τα ψαράκια μας να μεγαλώνουν!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομη....

post-64-1257975441_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομη....

άντε και σύντομα μπαπάς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!είχα τέτοιο θηλυκό και δεν το ήξερα???????? :P:ninja::blink::blink::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι σε λιγο, να ψαχνεις σπιτι σου χωρο για γεννηστρα :P:ninja::blink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι σε λιγο, να ψαχνεις σπιτι σου χωρο για γεννηστρα :P:ninja::blink:

Ψαχνω ηδη την βαση που θα σηκωσει ενα 180αρι που εχω στην ακρη γιαυτο το λογο.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...