Jump to content

Το Καλό, Το Κακό Και Το Χρήσιμο (Blue-Red-Creen List)


Recommended Posts

Red-Green-Blue List

Ακούγεται σαν τεχνικός όρος και άσχετος με τα ενυδρεία αλλά δεν είναι έτσι.

Έχουν δημιουργηθεί τρεις νέες ενότητες στη κατηγορία του θαλασσινού ενυδρείου, οι:

Red List.
Αυτά που δεν θέλουμε… και τώρα τι κάνουμε?


Green List.
Αυτά που έτυχε να έχουμε… και καλά κάνουμε.


Blue List.
Αυτά που πρέπει να έχουμε… αν δεν τα έχεις πάρτα !!!


…….που αν επισκεφτείτε την κάθε μια θα καταλάβετε και το λόγο ύπαρξης της.

Ανοίγω όμως και εδώ αυτό το θέμα για να συζητηθούν εδώ οποιαδήποτε σχόλια και παρατηρήσεις που δεν έχουν άμεση σχέση με το περιεχόμενο της κάθε ενότητας, ώστε να μπορέσουμε να τις κρατήσουμε όσο πιο «καθαρές» γίνεται με θέματα και μόνο για το σκοπό που δημιουργήθηκαν.

Όποιος θέλει και έχει διάφορες αναφορές από καλούς, κακούς και άσχημους οργανισμούς μπορεί να ανεβάσει στις αντίστοιχες ενότητες τα κείμενα του με κάποιες φωτογραφίες που να ανταποκρίνονται στο θέμα και σιγά-σιγά να δημιουργηθούν οδηγοί σαν αυτούς που ξεκίνησα.

Όλα τα αρχεία που θα είναι τις ίδιας αισθητικής αντίληψης και ξεφεύγουν από τον όρο «κείμενο», καθιστώντας τα πρακτικά και όμορφα θέλω να πιστεύω, ώστε ο καθένας από εμάς να μπορεί να τα έχει και τυπωμένα αν το θελήσει, να τα αρχειοθετήσει όλα μαζί διαχωρίζοντας τα με το χρωματιστό «αναμμένο λαμπάκι» !!! χαρακτηριστικό της κάθε λίστας/ενότητας.

Θέλει δουλειά….

…..εγώ έχω τη διάθεση... εσείς έχετε την όρεξη?

Έγινε η αρχή, έστω και αν υπάρχουν πολλές αναφορές για αυτά τα θέματα…. αλλά όπως λένε δεν υπάρχει παρθενογένεση ή μήπως υπάρχει !!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για τις προσπάθειες που έχει καταβάλει αυτός ο άνθρωπος ΠΡΕΠΕΙ να πάρει προαγωγή support team,ομάδα υποστήριξης, διακριθέντα μέλη ή ότι νομίζουν οι υπέυθηνοι... :thumbup:

Νομίζω πως θα συμφωνήσουν αρκετοί μαζί μου...

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει η ιδεα και η πρωτοτυπια!εγω εχω ορεξη.αν θελετε μπορουμε να βαζουμε και φωτο και ενα ενδεικτικο στο χρωμα της κατηγοριας να βοηθαει περισσοτερο.μπορουμε μαλιστα να κλειδωσουμε το θεμα για να ειναι καθαρο και να σχολιαζουμε αλλου...μερικες δικες μου ιδεες που μολις σκεφτικα

fireworm

Chiton sp

Nassarius snails

hydroid

Red planaria

Αυτό το θέμα έχει σαν σκοπό να βοηθήσει όταν βλέπουμε κάποιους μικροοργανισμούς και αναρωτιόμαστε,τι είναι αυτό???Θα μπορει να ενημερώνεται σε τακτικά χρονικά διαστήματα, από θέματα που θα βγαίνουν μέσα από το φόρουμ και το διαδίκτυο.

good job Aiolos-910.Θελει πολυ διαβασμα...keep reading

Link to comment
Share on other sites

χε χε φίλε sifnos.. μάλλον τα έγραψες πριν δεις τις λίστες

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για τις προσπάθειες που έχει καταβάλει αυτός ο άνθρωπος ΠΡΕΠΕΙ να πάρει προαγωγή support team,ομάδα υποστήριξης, διακριθέντα μέλη ή ότι νομίζουν οι υπέυθηνοι... :thumbup:

Νομίζω πως θα συμφωνήσουν αρκετοί μαζί μου...

+1

πολυ καλο αυτο που εκανες Aiolos-910, τι προγραμα χρησημοποιησες ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Για ένα Up !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...