Jump to content

Botia Vs Red Cherry


Recommended Posts

(Αθήνα)

... :)

Νικολουτσε ( :blush: ) μικρότερες είναι η Yoyo απ'οτι διάβασα και κάποιες άλλες

Αθηνα ναι.

Στελνουν και εκτος ομως αποτι θυμαμαι, αν δεν βρεις κατι στη Θεσσαλονικη.

Κατσε πρωτα να ξαναφερουν καποια στιγμη και βλεπουμε, και αν εχεις account στη σελιδα τους σου στελνουν ενημερωτικο για καθε παραλαβη που κανουν.

Τα yoyo δεν ειναι τοσο μικρα, 6 ιντσες γινονται (15 εκ)

Απο τον καταλογο του Waterinn τα sidthimunki (6 εκ) και τα sumo (10εκ) ειναι μικροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Από όσα γνωρίζω, τα sidthimunki βρίσκονται στην κόκκινη λίστα του IUCN με τον χαρακτηρισμό critical endangered. Για τον λόγο αυτό καλό είναι να γνωρίζουμε αν τα ψαρακια που προκειται να αγοράσουμε είναι πιασμενά από την φύση ή από αναπαραγωγή σε αιχμαλωσία. Θέλω να πιστεύω ότι αυτά που έρχονται στην Ελλάδα προέρχονται από αναπαραγωγές σε φάρμες...

Link to comment
Share on other sites

Από όσα γνωρίζω, τα sidthimunki βρίσκονται στην κόκκινη λίστα του IUCN με τον χαρακτηρισμό critical endangered. Για τον λόγο αυτό καλό είναι να γνωρίζουμε αν τα ψαρακια που προκειται να αγοράσουμε είναι πιασμενά από την φύση ή από αναπαραγωγή σε αιχμαλωσία. Θέλω να πιστεύω ότι αυτά που έρχονται στην Ελλάδα προέρχονται από αναπαραγωγές σε φάρμες...
Σωστο, αλλα δυσκολο να αναπαραχθουν σε ενυδρεια. :blush:

Ειναι πολυ παλια η εκτιμηση για την κοκκινη λιστα (1996) και δεν εχει γινει update.

Περιεργο παντως αφου μεχρι πριν απο λιγο καιρο εφεραν τετοια ψαρια και δεν ειχαν εξαφανιστει ακομα.

Μπορει να εχουν αλλαξει τα δεδομενα.

Καλο ειναι να το ψαχνουμε.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, δεν ξέρω αν είναι μόνο σε μένα ή γενικότερα, αλλα στο site του waterinn δεν μου βγάζει εικόνες αλλα μόνο κάτι μπλε εικονάκια με το logo. Και τα λινκ δεν κλικάρονται...

Πρέπει να είσαι μέλος για να τα δείς;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, δεν ξέρω αν είναι μόνο σε μένα ή γενικότερα, αλλα στο site του waterinn δεν μου βγάζει εικόνες αλλα μόνο κάτι μπλε εικονάκια με το logo. Και τα λινκ δεν κλικάρονται...

Πρέπει να είσαι μέλος για να τα δείς;

Οχι δεν εχει εικονες ουτε αν κανεις log in.

Μονο τιμη βλεπεις αν ειναι μελος.

Εικονες θα δεις απλα αν γκουκλαρεις το ονομα του ψαριου και πατησεις "εικονες"

http://images.google.gr/images?hl=el&s...sa=N&tab=wi

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...