Jump to content

ΑΡΡΩΣΤΑ ΣΚΑΛΑΡΙΑ


Recommended Posts

Αντί να κάνω αλλάγη νερού 25% που λέει το φάρμακο θα συμπληρώσω με νερό το ενυδρείο

Όχι !!!

Θα πετάξεις όσο περισσότερο νερό γίνεται και θα συμπληρώσεις .

Αν θέλεις έχω ενα ενυδρείο 200 λίτρα που μπορώ να σου φιλοξενήσω για λίγο καιρό μερικά ψάρια , θα πρέπει όμως να έρθεις Αιγάλεω .

Συνεννόηση με π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Nα και η φώτογραφία.Δεν ξέρω τι μπορείτε να καταλάβετε.Το νερό είναι μίσο γιατί κάνω την θεραπεία.

Μετρήσεις νερού PH=8 ,AMMO=0 , NO2=0 ,NO3=70,KH=5 ,GH=10

Εγω θα επιμεινω λιγο ... αυτες ειναι οι μονιμες μετρησεις σου στο ενυδρειο; Σε τετοιο νερο εγινε η αναπαραγωγη; :blush:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα επιμεινω λιγο ... αυτες ειναι οι μονιμες μετρησεις σου στο ενυδρειο; Σε τετοιο νερο εγινε η αναπαραγωγη; :blush:

Nαι.Αυτές είναι οι μετρήσεις του ενυδρείου.Η αναπαραγωγή βέβεαια πριν 1,5 χρόνο δεν έγινε σε αυτό το ενυδρείο.Το ενυδρείο που έγινε η αναπαραγωγή ήταν στο φυτεμένο μου με PH=6 KH=3 GH=5.

Σε αυτό το ενυδρείο μπήκαν τα ψάρια αφου έγιναν 4 μηνών.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελενόμαστε τα ψάρια δεν αρρώστησαν απο το ΡΗ και απο το σκληρό νερό .

Η αιτία είναι ο υπερπληθησμός συν οτι έπεσε το φάρμακο σε συνδυασμό με τη μείωση του νερού τα πράγματα χειροτέρεψαν .

Απο εδω και πέρα θα έχουμε ασθένειες και δεν θα ξέρουμε τι να πρωτοκάνουμε για να ανακάμψουν τα ποιο ανθεκτικά .

Πρέπει να φύγουν ψάρια ..... χθές !!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΑΜΑΤΗ δεν σταθηκα σε αυτο .... υψηλο ΡΗ .... για την ασθενεια (ασχετα αν δεν θα επρεπε να ειναι ετσι το νερο τους) ...... η απορια μου ηταν για το αν αναπαραχθηκαν σε αυτες τις τιμες (φανταζομαι καταλαβαινεις γιατι ρωτησα). Συμφωνω βεβαια για το ..... χτες.- :blush:

Link to comment
Share on other sites

Toσο ομορφα ψαρια και να ειναι τοσο πολυ στριμωγμενα;

Κανε κατι γρηγορα φιλε.

Καλυτερα να τα χαρισεις παρα να τα χασεις ολα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...