Jump to content

Γαριδοενυδρειο 24 λιτρα


Raven

Recommended Posts

Τι να λεμε...ο Raven εκει σταθερα! μην μας αφησει να περασουμε το σοκ απο την επισκεψη!(ναι ακομα το βλεπω το ενυδρειο σου.. στον υπνο μου!!)κ καθε πρωι που ξυπναω, κοιτοντας τα δικα μου, επανερχομαι στην πραγματικότητα!!! :)

Απιστευτα κ ομως αληθινα ..(ολα τα ενυδρεια σου).. Ετσι! να ανεβαζεις τον πηχη οσο ποιο ψηλα παει ωστε να παραδειγματιζομαστε κ εμεις οι νεοι...!

:P

Link to comment
Share on other sites

........εισαι δυναμη!!! :P:):helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα βρε παιδια ,αλλα για να λεμε την αληθεια, κι εγω νεος θεωρουμαι.

Δεν παει ενας χρονος που παλευα με τις αλγες και τα φυτα μου ειχαν ελλειψεις και προβληματα. Ομως ποσο μπορει να διαβασει ενας χομπιστας σε 1 χρονο; Ε...πολλαπλασιαστε το επι 2 και ακομα δεν θα ειστε κοντα στην ποσοτητα των αρθρων και των θεματων που διαβασα εγω σε 3 γλωσσες στο Internet μεσα σε αυτους τους 14 μηνες !!

Χαιρομαι που τα ενυδρειακια μου εχουν θετικο αντικτυπο σε αυτους που τωρα ξεκινουν αλλα αν θεωρειτε οτι γινεσαι Γκουρού των φυτεμενων μεσα σε εναν χρονο τοτε γελιεστε.. Αποκτας θεωρητικες γνωσεις αλλα η πραγματικη εμπειρια ερχεται με τα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο Αλεξανδρε!

μας κακομαθαινεις!!

ΦΙλος ζηλευω ,εχω 3 ενυδρεια εχω και ενα 20 λιτρα στην αποθηκη με εβαλες μικροβιο τωρα θελω και εγω ,τη χρειαζομε ??// αυριο ξεκειναω να τω στηνω το νερο ειναι γλυκο?βοηθνα το στεισω επαθα πλακα.........

Link to comment
Share on other sites

Ασε τα "σαπια" :helpsmilie:

Αυτο στο εδωσε για πλακα ο Amano?

http://i597.photobucket.com/albums/tt60/al...at-iaplc-09.jpg :)

Kυρ Μοδερατορα, τωρα το πηγες αλλου..

Αλλο αυτο . Εδω μιλαμε για διαγωνισμο aquascaping οπου κρινεται η ικανοτητα στην αρχιτεκτονικη και η φαντασια. Μην ξεχνας οτι εχουμε δει ενυδρεια που βραβευτηκαν αλλα εγω θα τα εκρινα μαλλον ακαταλληλα για τα ζωντανα που φιλοξενουσαν. H ADA δεν με βραβευσε για τις γνωσεις μου αλλα για το στησιμο του ενυδρειου.

Σαφως θα πρεπει να εχεις ξεπερασει το σημειο να διατηρεις τα φυτα σου σε κορυφαια κατασταση.

ΦΙλος ζηλευω ,εχω 3 ενυδρεια εχω και ενα 20 λιτρα στην αποθηκη με εβαλες μικροβιο τωρα θελω και εγω ,τη χρειαζομε ??// αυριο ξεκειναω να τω στηνω το νερο ειναι γλυκο?βοηθνα το στεισω επαθα πλακα.........

Φυσικα και θα εχεις οση βοηθεια θελεις και απο μενα και απο τα υπολοιπα παιδια. Γι αυτο θα σου προτεινω να ανοιξεις ενα νεο θεμα στην κατηγορια των ασπονδυλων, θετοντας τις ερωτησεις σου. Να εισαι σιγουρος οτι θα λαβεις πολλες απαντησεις.. :P

Καλη αρχη και καλη τυχη , τα γαριδοενυδρεια ειναι ωραια φαση και σχετικα ευκολα στην συντηρηση τους.

Link to comment
Share on other sites

Kυρ Μοδερατορα, τωρα το πηγες αλλου..

Αλλο αυτο . Εδω μιλαμε για διαγωνισμο aquascaping οπου κρινεται η ικανοτητα στην αρχιτεκτονικη και η φαντασια. Μην ξεχνας οτι εχουμε δει ενυδρεια που βραβευτηκαν αλλα εγω θα τα εκρινα μαλλον ακαταλληλα για τα ζωντανα που φιλοξενουσαν. H ADA δεν με βραβευσε για τις γνωσεις μου αλλα για το στησιμο του ενυδρειου.

Σαφως θα πρεπει να εχεις ξεπερασει το σημειο να διατηρεις τα φυτα σου σε κορυφαια κατασταση.

Σωστα τα λες, δεν εχει παντα σχεση το θεαμα με τις καλες συνθηκες για τα ψαρια, αλλα και το να στηνεις ενα φυτεμενο κορυφη και να παιρνεις ευσημα απο τον Amano δεν ειναι και ευκολο πραγμα για αρχαριους σαν και σενα :D Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση επειδη βλεπω οτι δεν υπαρχει καπακι.

Υπαρχει περιπτωση καποια να πηδηξει εξω; :thumbup:

Οχι, αν τους αρεσουν οι συνθηκες δεν κανουν καμια προσπαθεια να βγουν εξω.

Σωστα τα λες, δεν εχει παντα σχεση το θεαμα με τις καλες συνθηκες για τα ψαρια, αλλα και το να στηνεις ενα φυτεμενο κορυφη και να παιρνεις ευσημα απο τον Amano δεν ειναι και ευκολο πραγμα για αρχαριους σαν και σενα :D

Η τυχη του αρχαριου :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...