Jump to content

Παρουσίαση Ενυδρείου Ταγκανίκα


thesom21

Recommended Posts

ΑΝΕΒΑΖΩ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΜΟΥ, ΜΕ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ (ΜΙΑ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ κ ΣΩΚΡΑΤΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ)

ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ DIAS ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ TIPS.

ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΡΚΕΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΝΤΕΚΟΡ. \

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

post-16045-1258287501_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - thesom21
Link to comment
Share on other sites

post-16045-1258287799_thumb.jpg post-16045-1258287808_thumb.jpgpost-16045-1258287939_thumb.jpg Έγινε επεξεργασία - thesom21
Link to comment
Share on other sites

Eιναι πολυ αδειο βαλε κι αλλα κοχυλια + μια ή δυο valisneria..

Μπορεις να βαλεις και καμια πετρα για αισθητικους λογους :P

Link to comment
Share on other sites

Να το χαιρεσαι!! :P

(Μην γραφεις κεφαλαια)

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΕΒΑΖΩ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΜΟΥ, ΜΕ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ (ΜΙΑ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ κ ΣΩΚΡΑΤΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ)

ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ DIAS ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ TIPS.

ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΡΚΕΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΝΤΕΚΟΡ. \

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

Αγαπητή thesom21 ,καλώς ήλθες στην Αφρική.Ελπίζω τα ψαράκια να είναι μια χαρά ,ακόμα είναι μικρά, χρειάζεται τώρα υπομονή.Γραψε μας λίγο τις συνθήκες του ενυδρείου δηλ. ph gh kh.Βέβαια αφού ο σύμβουλος είναι ο Dias εγώ δεν ανησυχώ.Οσον αφορά τη διακόσμηση θα μπορούσες να προσθέσεις και άλλα κελύφη και αν σου αρέσει βέβαια και πολύ λίγες πέτρες ,οχι μεγάλες ,έτσι για ομορφιά.Αν ψάξεις το θεματικό των αφρικάνων θα βρείς ενυδρεία ταγκανίκας απο κοχυλόψαρα για αν δείς και άλλες εικόνες.

Ελπίζω στην επόμενη συνάντηση του φόρουμ να έλθεις να τα πούμε.Αυτή την φορά έπρεπε να τακτοποιηθούν τα ψαράκια στο ενυδρείο τους.

Ολα καλά :ninja::P

Υ.Γ. Σε παρακαλώ να γράφεις με μικρά γράμματα.

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή φίλη καλως ήλθες και απο εμένα στην Αφρική!Οπως αναφέρθηκε και πιο πριν μπορείς να προσθέσεις και άλλα κελύφη στο ενυδρείο σου και κάποια βαλισινέρια.Θα σου προτεινα επίσης να κρύψεις καλύτερα το γλαστράκι-προσωπικά θα το έβγαζα τελείως το πλαστικό- για αισθητικούς λόγους.Μέτρα επισης τιμές νερού,όπως σου είπε και ο Σωκράτης, ώστε να δούμε πως εξελίσσεται το ενυδρείο.Καλή συνέχεια :P

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή φίλη καλως ήλθες και απο εμένα στην Αφρική!Οπως αναφέρθηκε και πιο πριν μπορείς να προσθέσεις και άλλα κελύφη στο ενυδρείο σου και κάποια βαλισινέρια.Θα σου προτεινα επίσης να κρύψεις καλύτερα το γλαστράκι-προσωπικά θα το έβγαζα τελείως το πλαστικό- για αισθητικούς λόγους.Μέτρα επισης τιμές νερού,όπως σου είπε και ο Σωκράτης, ώστε να δούμε πως εξελίσσεται το ενυδρείο.Καλή συνέχεια :P

Το ενυδρειο αισθητικα δεν εχει τελειωσει, απλα 3 εβδομαδες το εστρωνα...

Εχω σκοπο να παρω κι αλλα κελυφη, καθως κι αλλη μια βαλσινερια. Την ανουμπια θα την δεσω σε πετρουλα.

Οσο για τα τεστ, πρεπει να βρει χρονο η violet να ερθει σπιτι να με βοηθησει.

Σας ευχαριστω ολους για τα tips. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα κοχυλακια ακομη και δυο βαλισνεριες στις ακρες για να κρυψεις φιλτρο και θερμοστατη,νομιζω θα εισαι οκ.

Και μολις αρχισουν τα σκαψιματα θα αποζημιωθεις που τα διαλεξες..............

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλη συνεχεια στο ενυδριακι σου...

Ακολοθουθησε τις πληροφορειες των παιδιων και θα γινει πολυ καλο...

Εγω στην θεση σου θα εβαζα καποια Valisneria ακομα και θα εβγαζα την Anubia :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καινουριες φωτο,μεσω κινητου.ελπιζω να σας αρεσουν

Link to comment
Share on other sites

Καινουριες φωτο,μεσω κινητου.ελπιζω να σας αρεσουν

post-16045-1259785702_thumb.jpgpost-16045-1259785770_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η εξέλιξη του ενυδρείου σου!Σου ευχομαι καλή συνέχεια με πολλές γέννες :hysterical:

Σας ευχαριστω ολους για ολα, εχουν αρχισει τα σκαψιματα και σιγουρα θα εχω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για ολα, εχουν αρχισει τα σκαψιματα και σιγουρα θα εχω!!!!

Αγαπητή thesom21 αυτά είναι καλά νέα :ooh2:

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο εγινε τοσο ομορφο χαρη στον κ. Σωκρατη Γεωργιου που μου εδωσε τα ψαρακια και την violet (Αρετη) που εβαλε τη φαντασια για τη διακοσμηση και τον Dias για την καθοδηγηση

Και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο εγινε τοσο ομορφο χαρη στον κ. Σωκρατη Γεωργιου που μου εδωσε τα ψαρακια και την violet (Αρετη) που εβαλε τη φαντασια για τη διακοσμηση και τον Dias για την καθοδηγηση

Και παλι ευχαριστω

Εχεις κανει ενα πολυ ομορφο ενυδρειο,και ειμαι σιγουρος για την καλη σου συνεχεια.

Και δεν χρειαζονται ευχαριστω.........χαρα μας ειναι να βοηθαμε οταν μπορουμε :hysterical:

Καλη συνεχεια :ooh2:

Link to comment
Share on other sites

αν πω βλακεια sorry!

αυτα τα κοχυλακια ειναι μαζεμενα απο την θαλασσα?κ αν ναι καπου εχω διαβασει οτι δεν κανουν για γλυκο νερο! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

αν πω βλακεια sorry!

αυτα τα κοχυλακια ειναι μαζεμενα απο την θαλασσα?κ αν ναι καπου εχω διαβασει οτι δεν κανουν για γλυκο νερο! :ooh2:

Για τα αφρικανικα ψαρια δεν ισχυει αυτο γιατι θελουν σκληρο νερο.Οποτε και τα κοχυλια αν ηταν απο τη θαλασσα,θα ηταν ακομη καλυτερα :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει ενα πολυ ομορφο ενυδρειο,και ειμαι σιγουρος για την καλη σου συνεχεια.

Και δεν χρειαζονται ευχαριστω.........χαρα μας ειναι να βοηθαμε οταν μπορουμε :hysterical:

Καλη συνεχεια :bowdown:

Απόλυτα σύμφωνος με τον Ευστράτιο :thumbup::ooh2:

Link to comment
Share on other sites

αν πω βλακεια sorry!

αυτα τα κοχυλακια ειναι μαζεμενα απο την θαλασσα?κ αν ναι καπου εχω διαβασει οτι δεν κανουν για γλυκο νερο! :)

Οχι τα συγκεκριμενα ειναι σαλιγκαρια (κοχλιοι), τα οποια τα εβρασα παρα πολυ καλα, τα καθαρισα για να φυγουν τα ζωακια απο μεσα και τα ξεπλυνα επισης πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...