Jump to content

Αστυνομικοί με πολιτικά έδειραν νεαρή Αρμένισσα με δίχρονο παιδί στην Κυψέλη


Recommended Posts

δεν πιστευω τιποτα απο αυτα......ειναι παπατζες!

και πρεπει να ειναι καποιος πολυ υποχειριο για να τα πιστεψει.....

(προσωπικη μου αποψη παντα)

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω τιποτα απο αυτα......ειναι παπατζες!

και πρεπει να ειναι καποιος πολυ υποχειριο για να τα πιστεψει.....

(προσωπικη μου αποψη παντα)

Oυδεν σχολιο για τους χαρακτηρισμους.... :excl:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απλα εξεφρασα της αποψεις μου.....

δεν σε ξερω και δεν υπονοησα κατι για σενα......

Έγινε επεξεργασία - chris z3
Link to comment
Share on other sites

αν νομιζουμε οτι ολα αυτα ειναι αληθεια θα πρεπει να καταργησουμε την αστυνομια και τοτε ολα θα ειναι ωραια......για να σοβαρευτω η γνωμη μου ειναι οτι μη επαγγελματιες κρατικοί λειτουργοί υπαρχουν παντου αλλα καταργοντας τους παντες και τα παντα κανουμε κακο στην δημοκρατια,τα αποτελεσματα τα βλεπουμε (οπως η 22χρονη ΣΟΦΙΑ αστυνομικος που την γαζωσανε) και ερχονται και χειροτερα οποτε καλο θα ειναι στην κριτικη μας οποια και να ειναι αυτη να βαζουμε μετρο.φιλικα ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ,Υ.Γ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ κάθε μορφή βίας η οποία θίγει με οποιονδήποτε τρόπο την ανθρώπινη προσωπικότητα αρκεί όμως να αποδεικνύεται τελεσίδικα από ΔΙΚΑΣΤΙΚΕΣ αρχες :hysterical:

Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί να μην το πιστέψει κάποιος, δεν έχουν γίνει και λίγα έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί να μην το πιστέψει κάποιος, δεν έχουν γίνει και λίγα έτσι?

ο καθενας ειναι ελευθερος στην κριση και στον λογο,αρα μην κρίνουμε πριν λάμψει ολη η αλήθεια και μην τα βαζουμε ολα σε ενα κουβα...κατα την ΤΑΠΕΙΝΗ μου άποψη ολα τα δαχτυλα δεν ειναι ιδια ,αρα το οτι εχουν συμβεί καποια περιστατικά δεν σημαίνει οτι είναι και ο κανόνας :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα όμως με τη βία, την αυθαιρεσία, την κατάχρηση εξουσίας κλπ που προέρχεται από τα όργανα της τάξης είναι, κατά τη γνώμη μου, ότι ακόμα και όταν καταγγελθεί, η συγκάληψη και η ατιμωρησία είναι τόσο κραυγαλέα που δινεται η εντύπωση ότι τα φαινόμενα αυτά υποθάλπονται από την αστυνομία και τη δικαιοσύνη. Αν περιστατικά όπως αυτό της ζαρντινιέρας, του ΑΤ Ομόνοιας κλπ που έχουν καταγραφεί ακόμα και σε βίντεο, είχαν τελικά ως αποτέλεσμα την υπερβολικά επιεική αντιμετώπιση των δραστών τους, μπορούμε να υποθέσουμε την τύχη άλλων καταγγελιών χωρίς αντίστοιχο αποδεικτικό υλικό. Ας φανταστούμε τώρα τέτοιες καταγγελίες να προέρχονται και από ομάδες κοινωνικά αποκλεισμένες (μετανάστες, εξαρτημένους, τσιγγάνους κλπ) που είναι κατά κύριο λόγο τα θύματα της αστυνομικής αυθαιρεσίας. Υπάρχει πιθανότητα να έχουν καμία τύχη; Αυτό όμως είναι πλήγμα όχι μόνο για τη δημόσια εικόνα της αστυνομίας (επειδή μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά) αλλά και για την ίδια την ποιότητα της δημοκρατίας μας...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα όμως με τη βία, την αυθαιρεσία, την κατάχρηση εξουσίας κλπ που προέρχεται από τα όργανα της τάξης είναι, κατά τη γνώμη μου, ότι ακόμα και όταν καταγγελθεί, η συγκάληψη και η ατιμωρησία είναι τόσο κραυγαλέα που δινεται η εντύπωση ότι τα φαινόμενα αυτά υποθάλπονται από την αστυνομία και τη δικαιοσύνη. Αν περιστατικά όπως αυτό της ζαρντινιέρας, του ΑΤ Ομόνοιας κλπ που έχουν καταγραφεί ακόμα και σε βίντεο, είχαν τελικά ως αποτέλεσμα την υπερβολικά επιεική αντιμετώπιση των δραστών τους, μπορούμε να υποθέσουμε την τύχη άλλων καταγγελιών χωρίς αντίστοιχο αποδεικτικό υλικό. Ας φανταστούμε τώρα τέτοιες καταγγελίες να προέρχονται και από ομάδες κοινωνικά αποκλεισμένες (μετανάστες, εξαρτημένους, τσιγγάνους κλπ) που είναι κατά κύριο λόγο τα θύματα της αστυνομικής αυθαιρεσίας. Υπάρχει πιθανότητα να έχουν καμία τύχη; Αυτό όμως είναι πλήγμα όχι μόνο για τη δημόσια εικόνα της αστυνομίας (επειδή μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά) αλλά και για την ίδια την ποιότητα της δημοκρατίας μας...

ΣΥΜΦΩΝΩ σε ολα απλα πιστευω οτι αντι την αστυνομική ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΑ πρέπει να συμφωνήσεις μαζι μου νομίζω προκειτε για ΠΟΛΙΤΙΚΗ επιλογη να εχει γινει η αστυνομια απο υπηρεσία που θα ΠΡΕΠΕΙ να ειναι διπλα στον πολιτη τον εχει φερει να ειναι ΑΠΈΝΑΝΤΙ....μην ξεχνας ειναι ανθρωποι και αυτοι οπως και εμεις και ειναι οπως και εμεις ανθρωποι νεοι με ονειρα και οχι εξωγήινη αλήτες οι τραμπούκοι με απωθημένα οπως μας τους παρουσιαζουν...υπαρχουν εξερεσεις βεβαια οπως παντου και ειναι καταδικαστεες αλλα προς θεου παιδια πολλοί απο εμας ισως εχουν γνωστούς οπως και εγω η αδέρφια μην τα ισοπεδώνουμε ολα :hysterical: Θυμηθητε καποτε την θεσσαλια τους βαλανε να σκασουν τα λατιχα απο τρακτερ...το ξερετε οτι καποια τρακτερ ανηκαν σε συγγενείς τους αλλα με εντολη επρεπε να το κανουν........φανταστειτε ψυχολογια.... αρα ποιος δινει εντολη????μηπως ειναι πολιτικη βουληση και ευκολος στοχος η αστυνομια???δειτε οταν συμβαινουν σοβαρα σκανδαλα παντα κατι "μπατσοι" θα βρεθουν να κανουν κατι και τα μμε να παιζουν σκηνες βιας...οπως επεισοδια με αγροτες στο λιμανη του πειραια...αλλα τι να κανουμε αυτη ειναι η ΕΛΛΑΔΑ....

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ σε ολα απλα πιστευω οτι αντι την αστυνομική ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΑ πρέπει να συμφωνήσεις μαζι μου νομίζω προκειτε για ΠΟΛΙΤΙΚΗ επιλογη να εχει γινει η αστυνομια απο υπηρεσία που θα ΠΡΕΠΕΙ να ειναι διπλα στον πολιτη τον εχει φερει να ειναι ΑΠΈΝΑΝΤΙ....μην ξεχνας ειναι ανθρωποι και αυτοι οπως και εμεις και ειναι οπως και εμεις ανθρωποι νεοι με ονειρα και οχι εξωγήινη αλήτες οι τραμπούκοι με απωθημένα οπως μας τους παρουσιαζουν...υπαρχουν εξερεσεις βεβαια οπως παντου και ειναι καταδικαστεες αλλα προς θεου παιδια πολλοί απο εμας ισως εχουν γνωστούς οπως και εγω η αδέρφια μην τα ισοπεδώνουμε ολα :thumbup: Θυμηθητε καποτε την θεσσαλια τους βαλανε να σκασουν τα λατιχα απο τρακτερ...το ξερετε οτι καποια τρακτερ ανηκαν σε συγγενείς τους αλλα με εντολη επρεπε να το κανουν........φανταστειτε ψυχολογια.... αρα ποιος δινει εντολη????μηπως ειναι πολιτικη βουληση και ευκολος στοχος η αστυνομια???δειτε οταν συμβαινουν σοβαρα σκανδαλα παντα κατι "μπατσοι" θα βρεθουν να κανουν κατι και τα μμε να παιζουν σκηνες βιας...οπως επεισοδια με αγροτες στο λιμανη του πειραια...αλλα τι να κανουμε αυτη ειναι η ΕΛΛΑΔΑ....

:hysterical::ooh2::bowdown: Πολύ καλά τα λες :thumbdown: Παντού και πάντα σε όλα τα επαγγέλματα θα υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί! Οι ποιό πολύ(Μπάτσοι) είναι άνθρωποι απλοί που θέλουν να πάνε να κάνουν το 8ώρο τους και να φύγουν...δεν πάνε για να πλακώσουν τα παιδάκια και τις γυναικούλες.

Sorry για τα δύο post

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε την καταντια της πολιτειας για τα παιδια της.... http://www.adiakritos.gr/?p=10789

Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε την καταντια της πολιτειας για τα παιδια της.... http://www.adiakritos.gr/?p=10789

κανεις μα κανεις δεν ανοιξε θεμα για αυτην την κοπελα... :hysterical: αληθεια δεν ειναι ενας απο εμας??? γιατι μοιάζει???........

Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

εκτος οτι συμφωνω απολυτα με τον kostas disc θελω να τον συγχαρω γιατι (Αποψη μου)τα λεει οπως εχουν τα πραγματα......

Link to comment
Share on other sites

κανεις μα κανεις δεν ανοιξε θεμα για αυτην την κοπελα... :ooh2: αληθεια δεν ειναι ενας απο εμας??? γιατι μοιάζει???........

ΕΔΩ απαντάω γιατί πιστεύω πως δεν είναι ένας από εμάς... Τουλάχιστον δεν είμαι εγώ σαν αυτήν :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...