Jump to content

25 λιτρο αρχη


Recommended Posts

Αλλαζω ενυδρειο επιτελους και το παω στα 25.Αρχικα επελεξα να βαλω η ξιφοφορος μακυλατυσ η νεον τετρα η γκαπυ.Απο αυτα τα μικρα σε τι αριθμο πρεπει να τα βαλω,αν ηθελα να βαλω και κανενα πιο μεγαλο ψαρι.επισης τα γκοστ θα μπορουσαν να μπουν σε 25,αν ναι ποσα?.Επειδη δεν εχω και μεγαλη πειρα στα ενυδρεια,ποιεσ διαδικασιες θα επρεπε να κανω.Δν ειμαι σιγουροσ αλλα νομιζω πως το στροσιμο μπορω να το κανω με βακτηρια,τι αλλα πρεπει ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου 25 λίτρα είναι πολύ λίγα....μονομάχο θα σου έλεγα να βάλεις.Για το στρώσιμο του ενυδρείου και άλλες σημαντικές πληροφορίες δες εδώ :)

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=18301

Link to comment
Share on other sites

25 λιτρα για νεο στο χομπυ ειναι οριακα για ενα μονομαχο. :thumbup:

Συμφωνώ Σπυρο!Αλλα απο το να βάλει τα άλλα είδη που αναφέρει ή να το κλείσει,η επιλογή του μονομάχου με την δέουσα προσοχη είναι πιστεύω καλή επιλογή :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ενα ειδος απο αυτα τα κοπαδοψαρα σε αριθμο 7 δν θα μπορουσε να ζησει στο 25 λιτρο ?

Έγινε επεξεργασία - zakkap
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Σπυρο!Αλλα απο το να βάλει τα άλλα είδη που αναφέρει ή να το κλείσει,η επιλογή του μονομάχου με την δέουσα προσοχη είναι πιστεύω καλή επιλογή :)

Αυτο ειπα και εγω.

Μπορει απο 25 λιτρα και πανω να βαλει σαν νεος ενα μονομαχο :thaman:

ειχα και το " :thaman: "

:thumbup:

με εχει φοβηθει το ματι σου :band:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ενα ειδος απο αυτα τα κοπαδοψαρα σε αριθμο 7 δν θα μπορουσε να ζησει στο 25 λιτρο ?
Ναι. Ομως....

α) Χρειαζεται εμπειρια γιατι τα λιτρα ειναι λιγα και αλλαζουν ευκολα και αποτομα οι συνθηκες του νερου, πρεπει να τις "μυριζεσαι" πριν καν τις μετρησεις με τεστ.

β) δεν θα δεις τιποτα αξιολογο απο τα ψαρια, απλα θα επιζουν.

Μινιμουμ ενυδρειο για μικρα ψαρια και λιγο θεαμα και συπεριφορες, θεωρω τα 60 λιτρα, 60 εκ μηκος

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειπα και εγω.

Μπορει απο 25 λιτρα και πανω να βαλει σαν νεος ενα μονομαχο :thaman:

ειχα και το " :hysterical: "

:)

με εχει φοβηθει το ματι σου :thumbup:

Mπα....τυφλός είμαι! :band::thaman:

Ναι. Ομως....

α) Χρειαζεται εμπειρια γιατι τα λιτρα ειναι λιγα και αλλαζουν ευκολα και αποτομα οι συνθηκες του νερου, πρεπει να τις "μυριζεσαι" πριν καν τις μετρησεις με τεστ.

β) δεν θα δεις τιποτα αξιολογο απο τα ψαρια, απλα θα επιζουν.

Συμφωνώ με τον Σπύρο,δεν υπάρχει κάνενας λόγος να παίζεις με τα όρια και τις αντοχές των ψαριών σου.Πίστεψε με ,με καλή διαθεση και μερακι μπορείς να δημιουργήσεις ενα υπέροχο μονομαχοενυδρείο :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,εκτωσ απο τον μονομαχο ο οποιος θελει 40 λιτρα+ τι αλλα ψαρια θα μπορουσα να βαλω στο 25 εκτως απο ζωοτοκα.για παραδειγμα γκουραμι η αγγελοψαρα θα μπορουσαν να μπουν ?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,εκτωσ απο τον μονομαχο ο οποιος θελει 40 λιτρα+ τι αλλα ψαρια θα μπορουσα να βαλω στο 25 εκτως απο ζωοτοκα.για παραδειγμα γκουραμι η αγγελοψαρα θα μπορουσαν να μπουν ?

Απο γκουράμι μπορείς να βάλεις μερικά pygmy...για το αγγελόψαρο δυστυχώς δεν αρκουν τα λίτρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Απο γκουράμι μπορείς να βάλεις μερικά pygmy...για το αγγελόψαρο δυστυχώς δεν αρκουν τα λίτρα σου.

d :) δεν καταλαβες τι ρωτησε μαλλον.

Στο 25αρι εκτος απο ζωοτοκα μπορει να βαλει γκουραμι ή αγγελοψαρα? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...