Jump to content

Bangai Cardinal


Andreas kika

Recommended Posts

Αν και στα έγραψα και αλλού ΣΥΝΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και

απο εδώ.

Ελπίζω να με βάλεις στα υποψιν σου,έστω και για ένα μικρό(δεν έχω σαμπ :angry2: ,μπορώ να περιμένω ώσπου

να μεγαλώσουν αρκετά :D )

Έγινε επεξεργασία - gregog7
Link to comment
Share on other sites

Αν και στα έγραψα και αλλού ΣΥΝΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και

απο εδώ.

Ελπίζω να με βάλεις στα υποψιν σου,έστω και για ένα μικρό(δεν έχω σαμπ :thumbup: ,μπορώ να περιμένω ώσπου

να μεγαλώσουν αρκετά :D )

Σε εχω στο νου μου... :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελος τα ψαρακια...σας τα εκλεισα ολα...Θα δωσω τελικα ακομα κ αυτα που θα κρατουσα για μενα!!!Δεν πειραζει ομως γιατι τα καινουργια τους σπιτια ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο πραγμα που με κανει απιστευτα χαρουμενο.Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ κ οσοι θελουν κ δεν προλαβανε σε κανα μηνα ερχεται κ η επομενη φουρνια οποτε καντε λιγη υπομονη να στησω κ εγω ενα breeder για να μεγαλωνω...

Link to comment
Share on other sites

....Για του λόγου το αληθές... να δεις πόσο καλός θετός γονιός είμαι...ετοίμασα το παιδικό δωμάτιο νωρίς νωρίς !!!

post-13206-1261984414_thumb.jpg

Τώρα θα περάσω και από το Jumbo και το Κούκου για τα απαραίτητα παιχνίδια !!! :D:angry2::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

....Για του λόγου το αληθές... να δεις πόσο καλός θετός γονιός είμαι...ετοίμασα το παιδικό δωμάτιο νωρίς νωρίς !!!

post-13206-1261984414_thumb.jpg

Τώρα θα περάσω και από το Jumbo και το Κούκου για τα απαραίτητα παιχνίδια !!! :D:angry2::thumbup:

φιλε μου ετοιμασε και το δικο μου δωματιο παρεκαι για εμενα παιχνιδια :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ετοιμασε και το δικο μου δωματιο παρεκαι για εμενα παιχνιδια :D

Λοιπον παιδια τα πρωτα ψαρακια δωθηκαν με επιτυχια!!! :angry2: Οποτε περιμενω κ τους υπολοιπους που μου ζητησαν να αρχισω να μοιραζω κ τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Γούτσι-γούτσι... τα μωρά στο νέο τους σπίτι.. μέχρι να μεγαλώσουν λίγο..

Ευχαριστώ Ανδρέα

post-13206-1262032079_thumb.jpg

post-13206-1262032093_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια τα πρωτα ψαρακια δωθηκαν με επιτυχια!!! :thumbup: Οποτε περιμενω κ τους υπολοιπους που μου ζητησαν να αρχισω να μοιραζω κ τα υπολοιπα.

οποτε σε βολευει....ξερεις που να με βρεις.... :D

(μετα τις 1 το μεσημερι εννοειται... :thumbup::angry2: )

Link to comment
Share on other sites

Αλλα 4 εφυγαν σημερα στον φιλο μου τον κλαζ που ειμαι σιγουρος πως θα τα περιποιηθει πολυ καλα. :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Αλλα 4 εφυγαν σημερα στον φιλο μου τον κλαζ που ειμαι σιγουρος πως θα τα περιποιηθει πολυ καλα. ;)

σ'ευχαριστω αντρεα μου για τα υπεροχα σου ζωα.δυστυχως ομως μπηκανε στο σαμπ μονο τα 3.....υπηρξε δυστυχως απωλεια μεσα στη σακουλα. :welcome: .

ας ελπισουμε να μεγαλωσουν κανονικα τα υπολοιπα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επεμβαίνω,αλλά τα ψαράκια δεν έχουν κλείσει ακόμα εβδομάδα και τα μοιράζεται ??

Κατά την άποψη μου αυτό είναι λάθος φίλε Andreas kika αυτά ακόμα δεν έχουν μάθει να τρώνε ,θέλουν καθημερινά φρέσκια artemia και λίγο υπομονή να μεγαλώσουν πρώτα. :welcome:

Η ταλαιπωρία μεταφοράς και η αλλαγή συνθηκών σε καινούριο περιβάλλον δυστυχώς θα έχει σίγουρα απώλειες.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα 4 εφυγαν σημερα στον φιλο μου τον κλαζ που ειμαι σιγουρος πως θα τα περιποιηθει πολυ καλα. :welcome:

Τελεις και χρεη πελαργου φιλε Ανδρεα?! χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επεμβαίνω,αλλά τα ψαράκια δεν έχουν κλείσει ακόμα εβδομάδα και τα μοιράζεται ??

Κατά την άποψη μου αυτό είναι λάθος φίλε Andreas kika αυτά ακόμα δεν έχουν μάθει να τρώνε ,θέλουν καθημερινά φρέσκια artemia και λίγο υπομονή να μεγαλώσουν πρώτα. :welcome:

Η ταλαιπωρία μεταφοράς και η αλλαγή συνθηκών σε καινούριο περιβάλλον δυστυχώς θα έχει σίγουρα απώλειες.

Τα παιδια που πηραν τα μωρακια ξερουν τι πρεπει να κανουν μην ανυσηχεις.Η απωλεια ηταν γιατι εμεινε το ψαρακι αρκετη ωρα μεσα στη σακουλα...εκανα εγω λαθος υπολογισμο στο μεγεθος της σακουλας κ στον χρονο του οποιου θα εμενε μεσα.Τα υπολοιπα που μοιρασα ζουνε μια χαρα.Η αληθεια ειναι πως θελω να εχω αδειο το sump μου σε περιπτωση που ξαναγεννησει το ζευγαρι μου εντος 15 ημερων.

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

Τα είδα απο κοντά! Μιλάμε είναι τελεια! wow!! :welcome:

Συγχαρητίρια και πάλι Αντρέα ;)

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή δουλειά.μπράβο.βάλε και μένα μέσα από την καινούργια γεννα φιλε μου. :welcome:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τ άτιμα συνέχεια τρώνε !!!! είμαι συνέχεια σε παραγωγή atremia και όπως βλέπεις μεγαλώνουν !!!

Το ένα απ τα τρία δυστυχώς το έχασα από ένα ατύχημα που είχα....

post-13206-1263843887_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λιγο αργοπορημενη η απαντηση μου αλλα τωρα ειδα το θεμα . Ειμαστε οι γονεις των προηγούμενων μωρων που εβαλε φωτο ο geso ... Η αληθεια είναι οτι βιάστηκες λιγο... να τα δωσεις . Το ότι ήθελες να είναι 'αδειο το sump για την επόμενη φουρνια να μην σε ξανανησυχησει, στο λεω δοκιμασμένα γιατι εγω είχα βαλει μαζι δυο φουρνιες και μεγαλωσαν χωρις κανενα προβλημα μαζι. Ειναι πολυ ευαισθητα πλασματακια και μην ξεχνας οτι δεν πρεπει να σε νοιαζει μονο η επιβίωση τους αλλα και μελλοντικα να ειναι υγιη και δυνατα να αντεξουν πιθανα σκαμπανεβασματα στο μελλοντικο ενυδρειο τους.

Τελος να σε ενημερωσω για κατι που εγω δεν ηξερα και με πληροφορησε εγκαιρως ενας φιλος ειναι οτι δεν κανει να δίνεις πανω απο ενα σε καθε ενυδρειο γιατι αν μελλοντικα γινουν ζευγαρι θα εκφυλιστουν ..... ποσο μαλλον που βλεπω οτι εχεις δωσει απο 3 και πανω... Αυτη ειναι η πικρη αληθεια , συγνωμη αν σε στεναχωρω αλλα ουτε και εσυ κανει να κρατησεις. Το καλυτερο θα ηταν να συνενοηθουμε και οπου εχει δωσει ο ενας να δωσει και ο αλλος ωστε να γινουν ζευγαρι απο διαφορετικους γονεις.

Αγγελική - Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα κ σε εσας.Ξερω για τον εκφυλισμο αλλα δυστηχως δεν μπορω να κανω κατι γι'αυτο,αν κ δε νομιζω να υπαρχει σημαντικο προβλημα μιας κ αναπαραγω κιχλιδες εδω κ πολλα χρονια κ αν εξαιρεσεις ελαχιστες περιπτωσεις δεν υπαρχουν γεννετικες παραμορφωσεις.Πιο σημαντικο ειναι τα ψαρακια να ειναι με καποιο αδελφακι τους ετσι ωστε να μη στρεσσαρονται.Οσο για το σαμπ μου αν το βλεπατε πως ειχε γινει θα καταλβαινατε....μιας κ θελουν ταισμα τουλαχιστον 2 φορες την μερα τα μωρα κ μιας κ ειναι μωρα τρωνε κ ολους τους μικροοργανισμους(αμφιποδα,κοπιποδα κ.α.).Το σαμπ ειχε γεμισει περιττωματα...Τα οποια με την σειρα τους μου ανεβασαν πολυ τα νιτρικα.Συν το οτι επρεπε να βαλω σφουγγαρια σε κυκλοφορητες,σκιμμερ για να μην εχανα καποιο μικρο...Εφτιαξα λοιπον ενα fish only 120 λιτρα μονο γι'αυτα κ τα αδερφακια τους που ερχονται στο οποιο εβαλα κ εναν αχινο στον οποιο θα κρυβονται τα μικροτερα αδερφακια σε περιπτωση που θα υπαρχει τσακωμος.Οσο για τα 2 ψαρακια που χαθηκαν το ενα χαθηκε λογο ατυχηματος κ οχι λογο μεταφορας κ για το αλλο λογο δικης μου απερισκεψιας κ απειριας.Στην φοτο φαινοντα τα περιττωματα που αφηνουν σε εναν μηνα περιπου...

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχουμε κ δευτερη γεννα!!!!!!!!!!!Απο χθες το πρωι ο αρσενικος μου ειναι γεματος αυγα.....Κ πιστευω θα βγαλει παραπανω απο 20 αυτη τη φορα γιατι το στομα του παραειναι μεγαλο!! ;):D

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλω και να σου ζησουν. ;) προκαταβολικα με το καλω προτα απολα 3 θα τα ιοθετουσα

Link to comment
Share on other sites

Θα γεμίσουν σιγά σιγά τα ενυδρεία όλων μας με τις παραγωγές του Ανδρέα

Αυτά που μου έδωσες μεγάλωσαν αρκετά.. λέω σε καμιά βδομάδα να τα βάλω στο μεγάλο ενυδρείο

Κάνε σύγκριση με μια παλιότερη φώτο

post-13206-1269292685_thumb.jpg

post-13206-1269292893_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...