Jump to content

Malawi 70lt


animal

Recommended Posts

μπορειτε να μου πειτε σε 70λτ τι μπορω να βαλω αν ειναι ευκολο γιατι εχω προβλημα με το υποστρομα και δεν μπορω να βαλω ταγκανικα τελικα αλλα μπορω να το κανω malaui και με το υποστρομα και με τα φυτα ειμαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

τα λίτρα σου είναι πολύ λίγα για κιχλίδες της λίμνης Malawi...

τι πρόβλημα έχεις με το υπόστρωμα και δεν μπορείς να βάλεις Τανγκανίκα?

Link to comment
Share on other sites

sorry που σας επρηξα αλλα με εχει πιασει αρρωστια εχω ετοιμο το ενυδρειο και θελω να βαλω ψαρια το συντομοτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αμμο εχω κατι σαν χαλικι αλλα πιο ελαφρυ που κραταει βιολογια ειναι ανοιχτοχρωμο δεν ξερω τι ακριβωσ ειναι αλλα αυτος απο το μαγαζι μου ειπε οτι κανει για ταγκανικα αλλα δεν νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Αν θες οπωσδηποτε αφρικανες,μονο νανοκιχλιδες απο τη λιμνη tanganyika μπορεις να βαλεις σε τοσα λιτρα.

Αμμο θελουν ολες οι αφρικανες και απο τις 2 λιμνες :)

Έγινε επεξεργασία - vag0s
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αμμο εχω κατι σαν χαλικι αλλα πιο ελαφρυ που κραταει βιολογια ειναι ανοιχτοχρωμο δεν ξερω τι ακριβωσ ειναι αλλα αυτος απο το μαγαζι μου ειπε οτι κανει για ταγκανικα αλλα δεν νομιζω

Πιθανότατα έχεις aqualit της hobby (γνωρίζοντας την αγορά της πόλης) που φυσικά δεν κάνει ούτε για Tanganyika ούτε για Malawi αλλά είναι εξαιρετικό υλικό για φυτεμένα.

Στα λίτρα αυτά και με τέτοιο χαλικάκι καλύτερα να πας προς ένα ωραίο φυτεμένο ενυδρειάκι με νανοκιχλίδες Αμερικής. Εναλλακτικά, αλλα΄ζεις το βυθό σου και πας σε νανοκιχλίδες Tanganyika (δες στα θέματα της Αφρικής όπου υπάρχουν πολλά σχετικά post)

Έγινε επεξεργασία - Andreas301
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες πιθανόν να μας βοηθήσουν το τι είναι ,δεν αποκλείεται να είναι το υλικό που λέει ο Ανδρέας.

Δεν θα βιάζεσαι μόνο με υπομονή θα φτάσεις στο σωστό αποτέλεσμα.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά φίλε μου αποφάσισες πως θα προχωρήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...