Jump to content

Moνομαχος!


Fwtis -MENIDI-7

Recommended Posts

Καλησπερα!

Σημερα αγορασα εναν μονομαχο,μπολιασα ενα 20λιτρο ενυδρειο αλλα το νερο του ειναι αρκετα θολο.Για την ακριβια το ξεπλυνα το υλικα απο το ενα ενυδρειο στο καινουριο.Μετα απο 2 ωρες περιπου εβαλα μεσα ον μονομαχο και τον βλεπω να ζωριζεται με το φιλτρο και να κολυπαει γρηγορα συνεχως για να ην τον παρασηρει το ρευμα.

Να το βγαλω το φιλτρο καλυτρα?

Πρεπει να βαλω και θερμοστατη?

Τι αλλες απαιτησεις εχουν οι μονομαχοι?

Να αλλαξω το μισο νερο για να ξεθολωσει λιγο?

Προς το παρον το ενυδρειο το εχω δανειστει μεχρι να φτιαξω το καλο ενυδρειο στο οποιο θα φυτεψω.

Εκ των πρωτερων

Ευαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κι απο μενα.Το φιλτρο σου πρεπει να ειναι μικρο σε λιτρα γιατι ο μονομαχος θελει πολυ μικρη ροη.Βαλε αν θελεις στην εξοδο του φιλτρου ενα μικρο κομματι μαυρο σφουγγαρι για να μειωσεις την ροη.Θερμοστατη ενας 25w ειναι μια χαρα.Απο μετρησεις τι εχεις?Κανε μια μεσαια αλλαγη νερου και μετα απο κανα 3ωρο ξαναμετρα.Αν θες βαλε καμια φωτο να το δουμε.Καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω ναι, αλλα, εχεις κανει προσφατα αλλαγη νερου οποτε δεν ειμαστε σιγουροι! ξαναμετρας αυριο και καθημερινά, εαν δεις αμμωνία ή Νο2 τοτε δεν επιασε! καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Πω πω χαρουμενο τον βλεπω τον μονομαχο σου!! :) Μονο βαλε το μαυρο φωντο απο πισω για να κανει αντιθεση!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω χαρουμενο τον βλεπω τον μονομαχο σου!! :)Μονο βαλε το μαυρο φωντο απο πισω για να κανει αντιθεση!

ΜΗΝ βάλεις μαύρο φόντο γιατί θα στρεσάρεις το ψάρι και θα το χάσεις! Οι μονομάχει δεν θέλουν σκουρόχρωμα φόντο που καθρεφτίζουν!

Link to comment
Share on other sites

Οι μονομάχει δεν θέλουν σκουρόχρωμα φόντο που καθρεφτίζουν!
:):P

Καπου καπου καλο κανει λιγο flairing αλλα οχι μονιμο.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το ενυδριεο σου για αρχη.. βαλε κανενα ξυλο μεσα, και το κερατοφυλο αντι να το εχεις φυτεμενο αστο να επιπλεει στην επιφανια... θα μειωσει τον φωτησμο και θα κανει το ψαρακι σου να νιοθει πιο ανετα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα ενυδρειο 20λτρ νανο και εχω κερατοφιλο μεσα να το αφησω να επιπλει ???

και κατι ακομα για να βαλω θηλικο μονομαχο με αρσενικο τι προεργασια θελει???? :):P

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα ενυδρειο 20λτρ νανο και εχω κερατοφιλο μεσα να το αφησω να επιπλει ???

και κατι ακομα για να βαλω θηλικο μονομαχο με αρσενικο τι προεργασια θελει???? :):P

Αμα κανεις αναζητηση θα βρεις πολλες πληροφοριες για το ζευγαρωμα των μονομαχων.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχικη σελιδα του φορουμ επανω δεξια υπαρχει αναζητηση,γραφεις αυτο που ψαχνεις και

σου βγαζει ολοκληρα κατεβατα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...