Jump to content

Led Φωτισμός


alex1001

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους..

εκτος τις γνωστης τεχνολογίας τον λαμπών φθορισμού υπάρχει και η led τεχνολογία και μιας και δεν το έχω ξαναδεί ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποιος έχει εμπειρία με τέτοιο φωτισμό? η ξέρει κάποιο μαγαζί που να έχει στημένο τέτοιο?

παραθέτω και και ένα σχετικό link που βρήκα..

http://www.reefbuilders.com/2008/10/23/vit...nning-in-italy/

Link to comment
Share on other sites

ακομη ειναι σχετικα νωρις....

η τεχνολογια που αναφερεις υπαρχει εδω και πολυ λιγα χρονακια,στην ουσια σε πρωιμο σταδιο στην αλλη πλευρα του ατλαντικου.τωρα μεχρι να ερθει και εδω μαλλον ακομη νεχουμε μελλον....

ΥΓ.μην ξεχνας πχ την υπαρξη λαμπων power compact εδω και πολυ καιρο στην αμερικη,αλλα εδω που να τις βρεις..... :P:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ακομη ειναι σχετικα νωρις....

η τεχνολογια που αναφερεις υπαρχει εδω και πολυ λιγα χρονακια,στην ουσια σε πρωιμο σταδιο στην αλλη πλευρα του ατλαντικου.τωρα μεχρι να ερθει και εδω μαλλον ακομη νεχουμε μελλον....

ΥΓ.μην ξεχνας πχ την υπαρξη λαμπων power compact εδω και πολυ καιρο στην αμερικη,αλλα εδω που να τις βρεις..... :D:rolleyes:

φίλε κλαζ ήθελα να ρωτήσω τι επιρροή έχουν ο λεντ φωτισμός στα ψάρια??( αν έχουν??) και αν είναι καλύτερα από τι απλές φθορίου(μπλε-λευκή)διότι λέω να βάλω στο δικό μου.

Έγινε επεξεργασία - konstantinos 808
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

led φωτισμό έχει φέρει και στο water inn το είδα..

επίσης σε κατάστημα ηλεκτρολογίας που ρώτησα έχουν λωρίδες με led ενισχυμένου φωτισμού που αναλογεί σε 20W περιπου φωτισμό φθορίου (από ότι μου είπαν) η κάθε λωρίδα του 1 μέτρου.. δουλεύει με 12V και καταναλώνει περίπου 7W!

αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ας μας γράψει για το αποτέλεσμα αυτού του φωτισμού σε φυτεμένα ενυδρεία..

Έγινε επεξεργασία - alex1001
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...