Jump to content

Τι έγινε ρε παιδιά?


Recommended Posts

Δημιούργησα σήμερα το πρωί ένα θέμα με "μαύρη λίστα" κάποιων προϊόντων... αλλά που είναι οεο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι λεπτό και θέλει συζήτηση απο την ομάδα .

Link to comment
Share on other sites

Από τη ομάδα μπορεί να θέλει και δεν αντιλέγω... αλλά τουλάχιστον θα έπρεπε να ενημερωθώ για την διαγραφή πριν αποφασίσετε να την κάνετε.

Και στο κάτω κάτω είναι προσωπικές απόψεις καταναλωτών για κάποια προϊόντα.. για πιο λόγο δεν θα πρέπει να λέμε τις απόψεις μας?

Αν είναι έτσι ας μη μιλάμε ούτε σε κοινωνικό επίπεδο για τις τροφές.. τα φάρμακα και ότι άλλο μας πλασάρουν...

Η έννοια του δικτύου αυτό το σκοπό έχει να μπορούμε να εκφραζόμαστε ελεύθερα

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη,δεν διαγραφηκε το ποστ σου.απλως ''κρατηθηκε'' προσωρινα.....

ΥΓ.η πλακα ειναι πως ειχα ηδη γραψει και εγω τη γνωμη μου για καποια προιοντα.... :)

Link to comment
Share on other sites

Για την ενημέρωση που λες ηταν θέμα χρόνου και δεν πρόλαβα να σε ενημερώσω αν δεις τους χρόνους θα καταλάβεις .

Το οτι ειναι απόψεις των καταναλωτών συμφωνώ είναι όμως πίσω απο ενα ψευδώνυμο και ο μόνος υπεύθυνος απέναντι στο νόμο που φαίνεται είναι οι ιδιοκτήτες και σαφώς θα πρέπει να προσέχουμε ολοι μας τί γράφουμε αν θέλουμε να υπάρχει το φόρουμ .

Εσυ καλά το λες οτι θα πρέπει να εκφραζόμαστε ελεύθερα , υπάρχουν ομως και κάποιοι στη κοινωνία μας που το εκμεταλλεύονται αυτό .

Υπομονή μέχρι να μαζευτεί η ομάδα και να αποφασίσει σχετικά με το θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Μα κατά καιρούς όλοι μας έτσι στα σκόρπια κάνουμε αναφορές για κάποια προϊόντα που δεν είναι καλά.... π.χ. για τους κυκλοφορητές της ***** κ.λ.π....

Εκεί στα "σκόρπια" δεν είναι λεπτό το θέμα?

Ενώ στο "συγκεντρωμένο" ...λέπτυνε?

Mod note : Μην το τραβάς το θέμα γράφοντας ονόματα .

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

θα υπαρξει συνεχεια αιολε....δεν τελειωσε εδω το θεμα.

σε παρακαλω,για τωρα μη το συνεχιζεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να μου πεις τώρα ότι ο ΧΧΧ κατασκευαστής θα "κυνηγήσει" νομικά το Aquazone διότι τα μέλη του forum εκφράζουν την δυσαρέσκεια τους για κάποια προϊόντα ?

Σαν ανέκδοτο μου κάνει !!!

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στα "σκόρπια" δεν είναι λεπτό το θέμα?

Ενώ στο "συγκεντρωμένο" ...λέπτυνε?

Σαφώς και είναι λεπτό θέμα παντού γι αυτό είπα οτι όλοι μας θα πρέπει να προσέχουμε τι γράφουμε και πώς το γράφουμε για να προστατέψουμε την ύπαρξη του φόρουμ μας .

Το οτι μας έχουν ξεφύγει κάποιες δημοσιεύσεις δεν σημαίνει οτι θα πρέπει και να τους τα έχουμε και συγκεντρωμένα για να μπορούν εύκολα κάποιοι κακόβουλοι να τα βρουν .

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά από ένα υποτιθέμενο post ( που υπάρχουν πολλά) του στυλ...

"Σκέφτομαι να πάρω το ΧΧΧ simmer"... και η απάντηση του στυλ.."ααα όχι κάνει φασαρία .. πάρε το ΧΧΧ γιατί είμαι ευχαριστημένος..."

ή " είδα τη τάδε ταινία και ήταν πατάτα...

Δηλαδή θα φάμε μήνυση από το Hollywood?

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά από ένα υποτιθέμενο post ( που υπάρχουν πολλά) του στυλ...

"Σκέφτομαι να πάρω το ΧΧΧ simmer"... και η απάντηση του στυλ.."ααα όχι κάνει φασαρία .. πάρε το ΧΧΧ γιατί είμαι ευχαριστημένος..."

ή " είδα τη τάδε ταινία και ήταν πατάτα...

Δηλαδή θα φάμε μήνυση από το Hollywood?

Μα καλά τωρα , αλήθεια δεν καταλαβαίνεις τι γράφω ; ή δεν θέλεις να καταλάβεις τί γράφω ;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε Aiolos εννοείται ότι σαν σκέψη το θέμα σου δεν είναι κακό απλά αυτή την στιγμή περιμένουμε και μια δεύτερη νομική γνώμη μιας και δυστυχώς μπορεί κάποιοι άνθρωποι να ψάχνουν την τριχιά και να μπούμε από το πουθενά σε διάφορες περιπετιες.Το θέμα δεν έχει διαγραφεί και θα έχεις άμεσα ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

...η αληθεια ειναι οτι σε φορουμ με αυτοκινητα συγκεκριμενης αντιπροσωπιας υπαρχει ενοτητα με "αντιπροσωπειες με κακη εξυπηρετηση" οπου τα "χωνουν" και ουσιαστικα σε αποτρεπουν ως ενα βαθμο να τις επισκεφτεις....

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μας το φόρουμ αν ο ιδιοκτήτης θα ήταν ο ....Tetra ..... η ο ΕΗΕΙΜ..... σαφώς και τα πράγματα θα ήταν πολύ πολύ διαφορετικά !!!

Link to comment
Share on other sites

Οποτε με την λογικη αυτη δεν θα πρεπει ποτε να αναφερομαστε σε προιοντα επωνυμα , οταν εχουμε να πουμε κατι αρνητικο για αυτα. :)

Να μιλαμε με στοιχεια προιοντων μονο οταν εχουμε να πουμε κατι καλο. :P

+1 στον Aiolos. :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην τρελαινόμαστε αφήστε να δουν πρώτα μην υπάρξει κάποιο νομικό πρόβλημα. δεν νομίζω οτι κανένας απο εδώ θα ήθελε ουτε να φιμώσει αλλά ούτε και να αποκτήσει προβλήματα το forum... με οτι αυτό συνεπάγεται. πάλι καλά να λέμε που τα παιδιά του έδωσαν την πρέπουσα βαρύτητα!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη λογική ούτε και με καλά λόγια θα πρέπει να μιλάμε διότι "θάβουμε" όλα τα υπόλοιπα....

Οι ψηφοφορίες για αλάτια και φίλτρα θα πρέπει να είναι με αστεράκια.. και όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

Θα λέμε δηλαδή... πέρασα σήμερα από το κατάστημα **** και αγόρασα ένα φίλτρο μάρκας *****, τα παιδιά πολύ εξυπηρετικά !!!

Δοκίμασα το Magnisium της **** και δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος.... μήπως κάποιος να μου προτείνει κάποια άλλη μάρκα.. (με αστεράκια παρακαλώ)...

Στους όρους χρήσης δεν καλύπτετε το Aquazone ότι οι απόψεις των μελών του αφορούν αποκλειστικά και μόνο τους ίδιους?

Γίνεται κάποια αναφορά στην ενότητα: ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ/ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ

Ο νομικός σύμβουλος του Aquazone κάτι παραπάνω θα γνωρίζει.. οπότε αναμένουμε .....

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας την τελική απόφαση, επιτρέψτε μου να συνεισφέρω και την δική μου νομική άποψη:

Κανένα νομικό κώλυμα δεν υπάρχει και μια επισήμανση στο συγκεκριμένο thread ότι "οι παρακάτω απόψεις

δεν εκφράζουν τους ιδιοκτήτες και διαχειριστές του φόρουμ, αλλά μόνο τα συγκεκριμένα μέλη που τις

διατυπώνουν", εξασφαλίζει 100% το φόρουμ και αποκλείει κάθε πιθανότητα νομικής ευθύνης του.

Τώρα βέβαια, άλλο θέμα είναι η διακινδύνευση των σχέσεων του φόρουμ με τις εταιρίες που παράγουν,

εισάγουν ή εμπορεύονται τα συγκεκριμένα προϊόντα. Για μένα η απόφαση που θα ληφθεί, αποτελεί άμεση

συνάρτηση της γενικότερης πολιτικής του φόρουμ και σχετίζεται με το βάρος που ρίχνουν οι διαχειριστές,

αφενός στις καλές σχέσεις του φόρουμ με τις παραπάνω εταιρίες (απολύτως θεμιτό) και αφετέρου στην

προσήλωσή τους στις αρχές της ελευθερίας του λόγου και της ανυπαρξίας λογοκρισίας.

Έγινε επεξεργασία - bokostas
Link to comment
Share on other sites

Ο νομικός σύμβουλος του Aquazone κάτι παραπάνω θα γνωρίζει.. οπότε αναμένουμε .....

Δεν υπάρχει νομικός σύμβουλος Αίολε με το τρόπο όμως που το χειρίζεσαι το θέμα θα μας κάνεις αύριο έχουμε δεν έχουμε δουλειά να ψάξουμε να βρούμε λυση για να μπορείς να γράφεις άνετα εσυ .

Παιδιά μια παρέα είμαστε που αποφασίσαμε να φτιάξουμε αυτο που λέγετε Aquazone οι διαχειριστές υπάρχουν για να πληρώνουν χωρίς κανένα μα κανένα οικονομικό ή οποιοδήποτε άλλο όφελος απο πουθενά .

Αν ειναι να τους μπλέξουμε να έχουν και ενα νομικό σύμβουλο ή δεν ξέρω εγώ τι και να τρέχουν τι να πώ ..... αυτοί οι άνθρωποι αφιερώνουν χρόνο και χρήμα απ το στέρημα τους για να υπάρχει αυτό το βήμα έτσι όπως υπάρχει με τα καλά του και τα κακά του ...

Πραγματικά μένω άφωνος με την απαίτηση που υπάρχει απο κάποιους .....

Link to comment
Share on other sites

...για μενα το θεμα θεωρειται "ληξαν"...

αλλα μια ερωτηση θελω να κανω ακομη αφου δεν μου βγαινει απο το μυαλο.

Εχουν κατα καιρους γινει "δημοσκοπησεις" για το πιο θεωρειται το καλυτερο φιλτρο κ.λ.π.Με την ιδια λογικη θα μπορουσε να γινει και για το χειροτερο φιλτρο ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα φίλε Σταμάτη δεν είναι να μπορώ να γράφω άνετα εγώ... αλλά να μπορεί ο καθένας ΕΛΕΥΘΕΡΑ να εκφράζει την άποψη του (στην προκειμένη περίπτωση για κάποια προϊόντα)...

Όλοι γνωρίζουμε λίγο πολύ την ελευθερία του λόγου στο Ίντερνετ ..γιατί να διαφέρει το Aquazone?

O bokostas νομίζω σας κάλυψε νομικά οπότε δεν είναι ανάγκη να τρέχει κανένας...

Αυτό το τελευταίο για τις απαιτήσεις δεν τα κατάλαβα....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανένα να κερδίζει δικαστήριο χωρίς να βρίσκετε ο ίδιος ή κάποιος αντιπρόσωπός του παρών ;

Εσυ βλέπεις κάποιο σημαντικό λόγο για να γίνει αυτό το πράγμα ;

Στο κάτω κάτω τι σου ζητήσαμε ; Να μας δώσεις λιγο χρόνο να το ψάξουμε να το δούμε και να απαντήσουμε υπεύθυνα πλέον .

Τη κατάλαβες την απαίτηση τώρα ; Που έχει γίνει και επιμονή ;

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν σας έπιασα και απ το λαιμό.. μια ζωντανή συζήτηση είναι και γίνεται ένας διάλογος παραθέτοντας ο καθένας τις απόψεις του...

Δεν έχω την "απαίτηση" να παρατήσετε αύριο τις δουλείες σας και να τρέχετε.

Όσο για το αν το Aquazone έχει ή δεν έχει νομικό σύμβουλο αυτό δεν μπορούσα να το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν μπορούσες να ξέρεις.Υπήρξαν κατόπιν όμως κάποιες διευκρινήσεις απο τον Σταμάτη...Το μοναδικό που έπρεπε να κάνεις φίλε Αιολε ήταν απλά λίγο υπομονή και όχι να ανακινείς(φυσικά οχι μονο εσυ) το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε φίλε αλλά μια ζωντανή κουβέντα τα έχει αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...