Jump to content

Νεο ενυδρειο!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα ,χθες πηρα στα χερια μου το 5 ενυδρειο το οποιο το εφερε ο νονος μου που μενει κοντα στην Κηφισια.Ειναι το ενυδρειο rekord 600 ενα ωραιο ενυδρειο και ειναι καθαρα 63λ.Θα γινει ωραιο ενυδρειο και σε αυτο θα με βοηθησει και ο βαγγελης(efthvag) κανοντας μια πατεντα για να προσθεσω αλλη μια λαμπα.Απο φιλτρο ειμαι μια χαρα.Θα γινει σιγα σιγα και με προσοχη ωστε να γινει ενας ομορφος "Βιοτοπος".Απο ψαρια λεω σιγουρα "cpd" και θα τα συνοδευση μαλλον η Pseudomugil Furcatus , Iriatherina werneri.Τωρα απο υποστρωμα δεν σκεφτομαι καποιο για πητε .Α απο co2 πειτε κανα συστηματακη κομπλε μεχρι 80-100 ευρω.Α και ευχηθυτεμου καλογεμιστο........ :):P:helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Καλογεμιστο :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γινεις ποιο σιγκεκριμενος με το ποιο βιοτοπο προτημας???

Ασιατικο.Οπου και απο εκει ειναι τα ψαρια αλλα μπορει και να μην γινει.Για co2 ξερεις καποιο καλο συστημα?

Link to comment
Share on other sites

μια και θελεις φυτα - Co2 - φωτισμο... γιατι δεν κοιτας κατι σε iwagumi....

κατι τετοιο:

27.jpg

:):P

φιλε Σταθη μπορεις να μου πεις τι ψαρακια ειναι αυτα στην εικονα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο...

Αν θες βιοτοπο αποψη μου ειναι να ξεχασεις τα Co2,τα υποστρωματα,τα λιπασματα, τα φυτα και ολα αυτα περι Iwagumi....

Βρες ποια ψαρακια σου αρεσουν,στην συνεχεια ψαξε να βρεις απο ποια ακριβη περιοχη βρισκονται τα ψαρακια αυτα,επειτα δες φωτογραφιες και διαβασε οσο σου το επιτρεπουν οι γνωσεις σου στα αγγλικα η με την βοηθεια των γονιων σου κειμενα για τις περιοχες αυτες και τελος προσπαθησε να προσωμοιωσεις το ενυδιρο σου συμφωνα με αυτα που ειδες και διαβασες...

Αν αυτα που διαβασες σου αλλαζουν τα σχεδια φτιαξε το ενυδριο σου πολυ ομορφα φυτεμενο ολλανδικου τυπου η Iwagumi...Αλλα προσπαθησε να μην ταλαιπωρησεις τα ζωντανα....

Ειχαμε μια συζητηση με τον Κυριο Τσεκουρατο και μπορω να πω πως οι αποψεις μου συμφωνουσαν απολυτα με τις δικες του..Αν εχεις ορεξη αυριο στειλε μου ενα ΠΜ να συζητησουμε..:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...