Jump to content

Αξιολόγηση κυκλοφορητή


Aiolos

Recommended Posts

Για να αποφύγω στο να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα στο forum με βαρύγδουπους τίτλους μελανόμορφων χρωμάτων, παραθέτω την προσωπική μου άποψη για κάποιο προϊόν, που ως καταναλωτή δεν με ικανοποίησε.

H αξιολόγηση είναι καθαρά εμπειρική και κατέληξα στο συμπέρασμα αυτό συγκρίνοντας το συγκεκριμένο προϊόν με άλλα αντίστοιχων προδιαγραφών άλλων εταιριών και όχι κάτω από εργαστηριακά τεκμηριωμένους ελέγχους.

Εκτός του ότι τα αποτελέσματα τις σύγκρισης είναι υποκειμενικά δεν αποτελούν οπωσδήποτε και τη σύμφωνη γνώμη των υπευθύνων του Aquazone.

Πρόκειται για τον κυκλοφορητή Voyager της SICCE

Αναφέρει ροή 2300L/h αλλά συγκρίνοντας τον με άλλους κυκλοφορητές αντίστοιχης ή και πολύ χαμηλότερης ροής δεν ανταποκρίνεται επαρκώς στις προσωπικές μου ανάγκες.

Περιλαμβάνει ένα σύστημα περιστρεφόμενης κεφαλής για τη δημιουργία «κυκλικού» κυματισμού, όπου η ρύθμιση της ταχύτητας περιστροφής βασίζεται στη ίδια του τη ροή (μέσω μιας βαλβίδας), αλλά αυτό έχει ως αποτέλεσμα την ακόμη πιο μειωμένη ονομαστική ροή.

Το σύστημα περιστροφής (αν και αφαιρούμενο) μετά από κάποιο χρονικό διάστημα δεν αποκρίνεται σωστά λόγω του ότι προσκολλούνται επάνω σ αυτό άλγες, οπότε θέλει συχνό καθάρισμα.

Η εταιρία τον προτείνει για nano reef αλλά λόγω του όγκου του (12 εκατοστά σε μήκος) τον θεωρώ υπερβολικά ογκώδες για μικρά συστήματα.

Η ροή ρυθμίζεται επίσης με έναν δακτύλιο στο κυρίως σώμα του κυκλοφορητή από 2300 – 1000L/h

Η κατανάλωση είναι 8watt

Από τα θετικά στοιχεία είναι η τελείως αθόρυβη λειτουργία του και ότι διατίθεται σε δύο τύπους στήριξης, με βεντούζες ή μαγνήτες (μάλλον προαιρετικά διότι δεν περιλαμβανόταν στη συσκευασία).

Η τιμή του κυμαίνεται από 45-35 ευρώ.

Προσωπική εκτίμηση-βαθμολογία 2/10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να σε ρωτήσω δύο πράγματα.

1. Με ποίο τρόπο μέτρησες την ροή και είδες ότι δεν είναι 2300 L/h.

Ανάλογα με το στόμιο εξόδου του κάθε κυκλοφορητή (επιλογή της κάθε εταιρίας ανάλογα με την φιλοσοφία της) το ρεύμα που δημιουργείτε είναι διαφορετικό οπότε το μάτι ξεγελιέται εύκολα,. Άρα μόνο με κάποια μέτρηση μπορούμε να ξέρουμε τα πραγματικά λίτρα κάποιου κυκλοφορητή.

2. Λες ότι το σύστημα περιστροφής (αν και αφαιρούμενο) μετά από κάποιο χρονικό διάστημα δεν αποκρίνεται σωστά λόγω του ότι προσκολλούνται επάνω σ αυτό άλγες, οπότε θέλει συχνό καθάρισμα. Πες μου ποίος κυκλοφορητής με σύστημα περιστροφής λειτουργεί αν πιάσει άλγες.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σε ρωτήσω δύο πράγματα.

1. Με ποίο τρόπο μέτρησες την ροή και είδες ότι δεν είναι 2300 L/h.

Ανάλογα με το στόμιο εξόδου του κάθε κυκλοφορητή (επιλογή της κάθε εταιρίας ανάλογα με την φιλοσοφία της) το ρεύμα που δημιουργείτε είναι διαφορετικό οπότε το μάτι ξεγελιέται εύκολα,. Άρα μόνο με κάποια μέτρηση μπορούμε να ξέρουμε τα πραγματικά λίτρα κάποιου κυκλοφορητή.

2. Λες ότι το σύστημα περιστροφής (αν και αφαιρούμενο) μετά από κάποιο χρονικό διάστημα δεν αποκρίνεται σωστά λόγω του ότι προσκολλούνται επάνω σ αυτό άλγες, οπότε θέλει συχνό καθάρισμα. Πες μου ποίος κυκλοφορητής με σύστημα περιστροφής λειτουργεί αν πιάσει άλγες.

Όπως εξηγώ πολύ αναλυτικά στο κείμενο η σύγκριση είναι εμπειρική και δεν αναφέρω πουθενά ότι ότι μπορεί να είναι πιο χαμηλή απ αυτήν που αναφέρει ο κατασκευαστής... σε σχέση όμως με κάποιους άλλους που δοκίμασα δεν με καλύπτει...

Εγώ επισημαίνω κάποια στοιχεία που δεν με καλύπτουν, το πως θα λειτουργούσε αν δεν έπιανε άλγες και πόσες και κάθε πότε η όποιος άλλος κυκλοφορητής δουλεύει η δεν δουλεύει και υπό πιες συνθήκες αν δοκιμάσω θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν καλύπτει εσένα γιατί θέλεις κάποια συγκεκριμένη ροή στο ενυδρείο σου δεν θα πει ότι δεν καλύπτει κάποιον άλλο που θέλει διαφορετική ροή.

Link to comment
Share on other sites

Οι εκτιμήσεις σου βασίζονται σε υποκειμενικά κριτήρια χωρίς καμία μα καμία επιστημονική απόδειξη.

Δέν μπορείς σε καμία περίπτωση να κάνεις κάτι τέτοιο εδω μέσα πόσο μάλλον όταν εχθές ξεκαθάρισα την θέση μου και είπα ότι η κατηγορία των product reviews είναι κάτι που μας ενδιαφέρει και θα το συζητήσουμε για το πώς μπορεί να γίνει, καθώς αυτό βάσει νομοθεσίας (που εσύ επικαλέστηκες) τα οποιαδήποτε reviews/βαθμολογήσεις προιόντων θα πρέπει να είναι ΕΠΩΝΥΜΑ και όχι πίσω από την ανωνυμία που σου προσφέρει το φόρουμ.

Όταν λοιπόν μία εταιρία κινηθεί νομικά θα κυνηγήσει εμένα τον Δημήτριο Λυσίκατο που ανοίκει το φόρουμ και όχι τον 'Aiolo' και τον κάθε ανώνυμο.

Άν δεν μπορείς να το καταλάβεις δέν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό...τώρα άν θές να το πάμε στα άκρα...καθώς αρκετά ανέχτηκα τα σχόλια σου και τις προσβολές σου...θα το πάω και εγώ στα άκρα....

Είναι άλλο να μπεί ένα μέλος και να πεί ότι έχω πρόβλημα με μιά αντλία και άλλο να υποστηρίζει κάτι που είναι αβάσιμο και να καθοδηγεί με 'φανταστικές' βαθμολογίες τα μέλη....Με την ίδια λογική αγαπητέ 'Aiolos' πιός μου λέει ότι ένα μέλος που θα μπεί και θα θάψει ένα προϊόν μιάς εταιρίας δέν είναι βαλτός από κάποια άλλη με ανταγωνιστικά προιόντα?

Τόσο εγώ αλλά και όλη η ομάδα συντονισμού δέν θα επιτρέψουμε σε κανέναν να κάνει το φόρουμ υποχείριο του καναλιζάροντας τα μέλη του με φαντασιώσεις.

Όπως λένε καποιοι γνωστοί NO PASARAN....και όποιος κατάλαβε,κατάλαβε......

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς.. τι δικιά μου εκτίμηση κάνω... αν κάποιος έχει τον ίδιο και έμεινε ευχαριστημένος πολύ ευχαρίστως να ανταλλάξουμε απόψεις...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δεν πρόσβαλα κανέναν και ειδικά το άτομο σου... αντιθέτως εσύ στο τελευταίο ο σου ποστ με πολύ "ευγενικό" τρόπο είπες να βγάλουν τον σκασμό κάποιοι...

Μ ε την ίδιο όμως λογική προσβάλλεται και η ελευθερία του λόγου μου για μια καθαρά προσωπική εκτίμηση ενός προϊόντος..

Και δεν σας καλύπτει η υποσειμείωση?

Αν η εταιρία θελέιση να μου κάνει μομφή μπορεί να βρει αν το θελήσει

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δεν πρόσβαλα κανέναν και ειδικά το άτομο σου... αντιθέτως εσύ στο τελευταίο ο σου ποστ με πολύ "ευγενικό" τρόπο είπες να βγάλουν τον σκασμό κάποιοι...

Μ ε την ίδιο όμως λογική προσβάλλεται και η ελευθερία του λόγου μου για μια καθαρά προσωπική εκτίμηση ενός προϊόντος..

Και δεν σας καλύπτει η υποσειμείωση?

Αν η εταιρία θελέιση να μου κάνει μομφή μπορεί να βρει αν το θελήσει

Την άποψη σου μπορείς να την λές,δεν μπορείς σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση να βαθμολογείς όμως ένα προιόν καθώς αλλάζει τελείως το ύφος της δημοσίευσης και παραπέμπει αλλού.

Το άν μπορεί να σε βρεί η εταιρία είναι υποκειμενικό καθώς μπορείς να έχει anonimizer, να μπαίνεις από shared pc ή ακόμα και άν γράψεις το όνομα σου αυτό μπορεί να είναι ψευδές...το μόνο όνομα που υπάρχει και είναι στάνταρντ είναι το δικό μου...αυτό δέν μπορείς να το καταλάβεις ώς φαίνεται.....

Επειδή η δουλειά μου είναι ποιό σημαντική από το να προσπαθώ να βγάλω τα σπασμένα του οιουδήποτε εδω μέσα σας αφήνω για την ώρα.....

Link to comment
Share on other sites

αν σας ενόχλησε το 2/10 ας το διαγράψει κάποιος την βαθμολογία

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αιολε.

Οντως οταν αναφερουμε κατι για ενα προιον πρεπει να εχουμε αποδειξεις συγκεκριμενες, οχι αοριστες.

Οποιαδηποτε εταιρεια ξερεις και αν ακομα ειναι ετσι τα πραγματα, μπορει να επικαλεστει αστοχια προιοντος,

μια και αυτο, αν, μπορει να συμβαινει στο δικο σου μονο κυκλοφορητη.

Αυτο που αναφερει ο Δημητρης ειναι πολυ σημαντικο, σχετικα με τον δολο, που καλιστα μπορει ο οποιοσδηποτε

ανταγωνιστης, αυτο δεν το λεω για εσενα, να δημιουργησει προβληματα σε καποια πριοντα.

Ας σεβαστουμε λοιπον πρωτα το forum και φυσικα τους κατοχους του και ας τους αφησουμε να

κανουν την δουλεια τους βρισκοντας το σωστο τροπο χωρις να τους εκθετουμε.

Αξιολογησεις προιοντων βεβαια υπαρχουν σε ολα σχεδον τα site.

Φιλικα παντα Βασιλης.

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι φαινεται Αιολε παει και αυτο το θεμα που ανοιξες!! Μην επιμενεις αλλο ... δεν εχει νοημα! Θα σβηστει και αυτο συντομα! Απλα δεν μπορεις να πεις την εμπειρια σου! Οπως και να το γραψεις τον τιτλο δεν γινεται απλα ..

Υπαρχουν τοσα φορουμ που μπορεις να γραψεις οτι θες!! Αφου περιμεναμε τον ιδιοκτητη να μας πει με τοσο ευγενικο τροπο τις αποψεις-αποφασεις του (αυτο περιμεναμε?) θα τον παρακαλεσω να με διαγραψει καθως δεν συμβαδιζουν οι δικες μου αρχες με τις δικες του (διαβαζοντας το κειμενο του) ...

Αποφασιζω λοιπον να διαγραφω (δε ξερω αν μπορω να το κανω μονος μου) ...

That's life ... but it' s your life ... εγω επιλεγω να προσπαθησω για κατι καλυτερο!!

Φιλια σε ολους!!

Husky_Jim νομιζω εχουμε γνωριστει στο σεμιναριο του ΠΣΦΕ ... Ειχα τις καλυτερες εντυπωσεις και εχω ακομα ... πραγμα που με μπερδευει! Θα προσπαθησω να ερθω στη συναντηση σας ... μια που ο γραπτος λογος ευκολα παρεξηγηται και ολα πιστευω οτι λυνονται με την συζητηση! Ολα τα υπονουμενα -η μη- περι σχεσεων με εταιριες ηταν σκεψεις της δικηγορου μου που τις εγραψα πιο κομψα για να μη προκαλεσω ... αρα μη πυροβολατε εμενα! Εγω απλα βλεπω τις πραξεις και τα λεγομενα του καθενα και σχολιαζω ... Αν ενοχλει αυτο εσενα η τους αλλους mods ... ειναι δικο σου-σας προβλημα και οχι δικο μου! Eβγαλα τα συμπερασμα τα μου και ευχαριστω που με βοηθησατε ολοι!

Ας κανω και εγω τις δουλειες μου μια που θεωρω οτι ειναι πιο σημαντικες! :)

Link to comment
Share on other sites

Husky_Jim νομιζω εχουμε γνωριστει στο σεμιναριο του ΠΣΦΕ ... Ειχα τις καλυτερες εντυπωσεις και εχω ακομα ... πραγμα που με μπερδευει! Θα προσπαθησω να ερθω στη συναντηση σας ... μια που ο γραπτος λογος ευκολα παρεξηγηται και ολα πιστευω οτι λυνονται με την συζητηση! Ολα τα υπονουμενα -η μη- περι σχεσεων με εταιριες ηταν σκεψεις της δικηγορου μου που τις εγραψα πιο κομψα για να μη προκαλεσω ... αρα μη πυροβολατε εμενα! Εγω απλα βλεπω τις πραξεις και τα λεγομενα του καθενα και σχολιαζω ... Αν ενοχλει αυτο εσενα η τους αλλους mods ... ειναι δικο σου-σας προβλημα και οχι δικο μου! Eβγαλα τα συμπερασμα τα μου και ευχαριστω που με βοηθησατε ολοι!

Ας κανω και εγω τις δουλειες μου μια που θεωρω οτι ειναι πιο σημαντικες! :)

Θα χαρώ να τα πούμε από κοντά μιάς και είναι θέμα που χρήζει συζήτησης από κοντά και όχι πίσω από το πληκτρολόγιο. :P

Link to comment
Share on other sites

Θα χαρώ να τα πούμε από κοντά μιάς και είναι θέμα που χρήζει συζήτησης από κοντά και όχι πίσω από το πληκτρολόγιο. :P

Εχεις δικιο ... προσπαθεις να προστατευσεις τον εαυτο σου και το καταλαβαινω απολυτα!! Απλα εγω βγαζω σπυρακια οταν εξαφανιζεται - κλειδωνεται ενα θεμα!! Οπου και να ειναι και για οποιο λογο γινει αυτο! Ειναι μεγαλη συζητηση και απο κοντα ειναι πιο αμμεση χωρις ο αλλος να σε παρεξηγει βλεποντας τις προθεσεις του καθενα!

Ολοι μας εχουμε τη τρελα μας τα ψαρια που φιλοξενουμε! Εγω εχω τα αφροψαρα (:)) οπως αποκαλεις, δισκογκαπυ τα λεω εγω -δανειζομαι την ονομασια απο τον 59+++)! Ειναι κριμα να "αναλονωμαστε" σε συζητησεις αλλων περιεχομενων εκτος των ψαριων! Ο Αιολος προσπαθει να μας πει την εμπειρια του χωρις να εχει επιστημονικα δεδομενα! Ολοι πεφτουν πανω του με την μια! Ειναι πολυ σημαντικο και θα πρεπει να το σκεφτεις σοβαρα .. οτι τα αρνητικα σχολια δεν εχουν καμια διαφορα με τα θετικα .. αφου καποια ανταγωνηστρια εταιρια θα μπορουσε να το "κυνηγησει" νομικα οπως φοβασαι για αθεμητο ανταγωνισμο και διαφυγοντα κερδη! Αν ο αλλος εχει κάλο στο μυαλο αντε να ψαξεις να βρεις τι μπορει να σκεφτει! Αρα τουλαχιστον απο τους διαχειρηστες δε θα πρεπει να προτεινονται προιοντα μια που και οι ιδιοι δεν εχουν τα επιστημονικα τεκμηρια που επικαλεισαι στην αντιθετη περιπτωση παρα μονο προσωπικη εμπειρια!

Σκοπος μου δεν ειναι να πλακωθουμε αλλα να κανουμε το χομπυ στην Ελλαδα ακομα καλυτερο και να υπαρχει χωρος οπου οι νεοι στο χομπυ να μπορουν να βοηθηθουν και το aquazone βοηθαει πολυ προς αυτη την κατευθυνση που το εχω δει απο το 2007 που εχω κανει εγγραφη! Επειδη με εχουν βοηθησει πολλοι ανθρωποι σε οτι αφορα το θεμα "ενυδρειο" νοιωθω σαν χρος μου να ανταποδωσω αυτη τη βοηθεια που μου προσφερθηκε απλοχερα και χωρις ιδιοτελεια! Αυτο με νοιαζει εμενα .. και οχι αν ο ταδε κυκλοφορητης ειναι καλος η οχι! Θα ηθελα να υπαρχει και μαυρη και ασπρη λιστα προιοντων ωστε να ξερω τι ειναι καλυτερο και τι χειροτερο! Φυσικα θα γινοταν ενα μπαχαλο αφου ολοι θα γραφαν τις γνωμες τους και θα υπηρχαν αλληλοσυγκρουομενες αποψεις ... αλλα οποτε γινεται αυτο ολοι βγαζουν καποιο συμπερασμα αντιθετα απο τα τηλεοπτικα παραθυρα στα δελτια ειδησεων που βλεπουμε και οταν κλεινουμε την τηλεοραση θυμομαστε τη βαβουρα και τιποτα αλλο! Πραγματικα δε θα ασχολιομουν αν δεν ειχα εκτιμηση στο προσωπο σου και αν δεν πιστευα οτι εχεις καλες προθεσεις! Το χθεσινο σου μυνημα μετα απο κουραση και νευρα και με την πεποιθηση οτι ολοι σου επιτιθονταν μπορει να δικαιολογηθει! Η ελευθερια να πεις τη γνωμη σου ειναι το μεγαλο "αγαθο" ... Μονο οταν αυτη η ελευθερια περιοριζει την ελευθερια του αλλου τοτε γινεται ασυδωσια! Στη παρουσα φαση δεν εχουμε ξεπερασει αυτα τα ορια (ετσι οπως το βλεπω εγω).. Νοιωθω απλα τον περιορισμο της ελευθεριας εξαιτιας μιας (κοντρας να πω? Παρεξηγησης?) και για αυτο αντιδρω και εγω με αυτο το τροπο!

Αν επιμεινεις στο χθεσινο My way ... or the highway θα σε χαιρετησω ευγενικα!

Εχουμε την ιδια τρελα και αγαπη (τα αστερακια μας) αυτος ειναι OUR WAY ... :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=vocX9GuLU4w

ενα up ετσι για να πεσουν οι τονοι... (αν καποιος θιγεται παρακαλω να διαγραφει!) :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=vocX9GuLU4w

ενα up ετσι για να πεσουν οι τονοι... (αν καποιος θιγεται παρακαλω να διαγραφει!) :P

:helpsmilie::helpsmilie:

:) σχεδον κλαιω απο τα γελια ... (για σενα οταν το δει ο "τσεκουρατος") :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Πως κανετε ετσι ρε? Τι καγκουριες ειναι αυτες που διαβαζω? Μια χαρα ερευνα εκανε το παιδι δεν προσβαλε κανενος το σπιτι! Κατι τετοια βλεπω και δε γουσταρω τα φορουμ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοια βλεπω και δε γουσταρω τα φορουμ!!! :)

Αν δεν γουστάρεις γιατί γράφεις ;

Μην μας κάνεις και νιώθουμε και τύψεις οτι σε αναγκάζουμε να γράφεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Πως κανετε ετσι ρε? Τι καγκουριες ειναι αυτες που διαβαζω? Μια χαρα ερευνα εκανε το παιδι δεν προσβαλε κανενος το σπιτι! Κατι τετοια βλεπω και δε γουσταρω τα φορουμ!!! :)

Φιλε μου.... δεν προσεβαλε κανενας κανεναν... εκτος φυσικα απο σενα που προσβαλεις εμμεσα και αμεσα τους συντονιστες και τα μελη του φορουμ και κυριως αυτους που εχουν γραψει στο θεμα αυτο.

Ο αιολος ειναι αξιοσεβαστο μελος και μαλιστα αυτο φαινεται απο τα θεματα και τις δημοσιευσεις τους.

Οσο αφορα το θεμα αυτο και το προηγουμενο που κλειδωθηκε.... Ο Χασκι εχει απολυτο δικιο... ειναι καποια πραγματα που δεν τα καταλαβαινουμε....

Εκεινος ειναι υπευθυνος για οτιδιποτε γραφεται εδω μεσα...

Αλλα ακομα και να μην το κυνηγησουν εκεινο... θα αναγκαστει να κλεισει το φορουμ για να μη δεχτει μυνησεις κλπ... ειναι κατι αυτο που το θελουμε?? Εγω παντως όχι.

Ο καθε ενας μπορει να γραφει αν ειναι ικανοποιημενος απο το καθε προιον.. αλλα να μας γραφει πως και που το χρησημοποιησε.

Εγω... στη δουλεια μου... δουλευω πανω στο ποιοτικό ελεγχο... και μαλιστα κυριως σε εργαστηριακο ποιοτικο ελεγχο.

Για να αξιολογησω ενα υλικό και για να το κρινω.... πρεπει να επαναλάβω το πειραμα τουλαχιστον 3 φορες με το ιδιο υλικό ή με κομματια απο το υλικο.... να ξεναπαρω δειγμα απο το ιδιο υλικό απο διαφορετικο σημειο... να το ξανακανω 3 φορες.... και αυτο τουλαχιστον 3 φορες.

Θεωρω οτι κατι αντιστοιχο κανουν και οι εξηδικευμενοι που τα κρινουν αυτα.

Αρα θεωρω παρα πολυ δυσκολο να μπορουμε να αξιολογουμε εμεις... απλοι χομπιστες κατι!!!

Φιλε αιολε... ελπιζω να μην παρεξηγηθεις και να δεις καποια πραγματα απο αλλη οψη...

Μητσαρα... μην αχγωνεσαι... εγω θα σου φερνω τσιγαρα!!!

stepap... μια συγνωμη θα ηταν το λιγοτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια παρεα ειμαστε ολοι μας εδω...μη τρελαινεστε για εναν κυκλοφορητη!Ελεος πια...εδω περα ειμαστε για να περναμε καλα οχι για να κραζουμε ο ενας τον αλλον.Του αιολου δεν του αρεσε ο κυκλοφορητης κ απλα το ειπε.Δεν εθιξε κανεναν...ποσο μαλλον εμας που γραφουμε.Απλα μας ειπε οτι ο κυκλοφορητης αυτος ειναι για τα κλαματα(που οντως ειναι)κ τιποτα αλλο.Κ δεν μπορω να πιστεψω πως η SICCE η οποιαδηποτε αλλη εταιρια θα ερθει για να μας κυνηγησει(μιλαω για το φορουμ)επειδη λεμε την αποψη μας.ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ κ οχι για να ξεσπαμε.

Απο τοτε που γραφτηκα σε αυτο το φορουμ μονο καλα λογια εχω να πω μην κανετε εμενα κ αλλους που διαβαζουν αυτα τα ΜΑΥΡΑ ποστ να αλλαξουν την αποψη τους για ΕΜΑΣ(θελω να θεωρω εμας ολο το φορουμ).

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μου κάνει μεγάλη εντύπωση η τόσο έντονη αντίδραση του ιδιοκτήτη Husky_Jim και όλων των διαχειριστών και των mods σε κάτι τόσο απλό και συνηθισμένο σε όλα τα φόρα.

Φυσικά το φόρουμ είναι δικό σας και το διαχειρίζεστε όπως θέλετε και όλοι εμείς είμαστε φιλοξενούμενοι, αλλά και τόσο μένος προς κάποιους που εξέφρασαν μια διαφορετική άποψη...

Εγώ δεν βλέπω κανένα πρόβλημα και συμφωνώ απολύτως με τον Aiolos, αλλά και με όσα έγραψε ο georgarask και λυπάμαι που ειπώθηκαν βαριές κουβέντες, χωρίς κανένα λόγο.

Σταματάω εδώ, απλά γιατί πιστεύω ότι θα πρέπει όλοι να βοηθήσουμε να εκτονωθεί το κλίμα, να κάνουμε όλοι ένα βήμα πίσω και σαν μια μεγάλη παρέα να ψάξουμε να βρούμε τον τρόπο να

γράφει ο καθένας ότι θέλει, χωρίς να δημιουργούνται εντάσεις και ανησυχίες, χωρίς να προκαλείται αυτός ο καταιγισμός αντιδράσεων και χωρίς να κλειδώνεται κανένα, μα κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μου κάνει μεγάλη εντύπωση η τόσο έντονη αντίδραση του ιδιοκτήτη Husky_Jim και όλων των διαχειριστών και των mods σε κάτι τόσο απλό και συνηθισμένο σε όλα τα φόρα.

Ναι δεν βλέπεις ολοι αυτοί είναι φασίστες και θέλουν τα μέλη φιμωμένα !!!

Τι λες τώρα bokostas ;

Για κάνε και στα άλλα φόρουμ που μπαίνεις και άνοιξε με αυτούς τους τίτλους και με το ίδιο περιεχόμενο να δούμε τι θα γίνει ;

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτος ο κυκλοφοριτης πρεπει να ειναι πολυ μαπα τελικα!!! :helpsmilie:

:):P

παιδια ημαρτον...................... :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτος ο κυκλοφοριτης πρεπει να ειναι πολυ μαπα τελικα!!! :helpsmilie:

:):P

παιδια ημαρτον...................... :helpsmilie:

+1000000...ημαρτον τωρα να μαλωνουμε για εναν κυκλοφορητη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν βλέπεις ολοι αυτοί είναι φασίστες και θέλουν τα μέλη φιμωμένα !!!

Τι λες τώρα bokostas ;

Για κάνε και στα άλλα φόρουμ που μπαίνεις και άνοιξε με αυτούς τους τίτλους και με το ίδιο περιεχόμενο να δούμε τι θα γίνει ;

Είπα εγώ τίποτα για φασίστες και φίμωση Σταμάτη? Σε παρακαλώ μη μου βάζεις στο στόμα λέξεις που δεν είπα και δεν ενοούσα.

Όσο για τα άλλα φόρουμ, παρέθεσα στο προηγούμενο, κλειδωμένο, θέμα 4 λίνκς από ενυδρειακά φόρουμ, όπου το κάθε

μέλος κρίνει εμπειρικά τα προϊόντα που αγοράζει, ακόμη και τα μαγαζιά, τα βαθμολογεί, χωρίς κανένα επιστημονικό κριτήριο,

απλά δηλαδή λέει ελεύθερα τη γνώμη του και το φόρουμ τα συγκεντρώνει όλα αυτά σε μια ενότητα ως product reviews.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...