Jump to content

Red Cherrys!


PsyTrancer

Recommended Posts

Οσο κ να τις κοιταω δεν τις χορταίνω ποτε !!! πως να σταματησω να τις φωτογραφιζω τοτε?!?!? :)

Αλλες 2-3 σημερινες....

DSC_0713.jpg

DSC_0666.jpg

DSC_0660.jpg

DSC_0614.jpg

Link to comment
Share on other sites

PsyTrancer οι δικες σου γαριδες ειναι υπερκινητικες?? Γιατι εμενα φαινονται πολυ φοβισμενες!!! Τις εχω βαλει βεβαια 2 μερες μονο αλλα ολη την ωρα ειναι στο ξυλο που εχω!!! Θα φτιαξουν λετε ε? :)

Link to comment
Share on other sites

Οσο κ να τις κοιταω δεν τις χορταίνω ποτε !!! πως να σταματησω να τις φωτογραφιζω τοτε?!?!? :hysterical:

Αλλες 2-3 σημερινες....

DSC_0713.jpg

DSC_0666.jpg

DSC_0660.jpg

DSC_0614.jpg

:):):):rasp::thumbup::hysterical::hysterical::hysterical:

Τι ψαρακι ειναι αυτο στην τριτη εικονα?endler?

Link to comment
Share on other sites

Υπερκινητικη γαριδα δεν εχω δει ακομα! ηρεμες ειναι συνηθως κ οταν κατι τις τρομαξει πεταγονται-πηδανε....Κ εμενα ετσι ηταν τις πρωτες μερες...δειλες δειλες! αλλα μετα την πρωτη βδομαδα τις βλεπεις παντου στο ενυδρειο...μηπως εχεις κανα μεγαλουτσικο ψαρι μεσα κ τις κοιταει "περιεργα"?!?! :)

@vicious

Thnx ! Σιγουρα θα βγαλω κιαλλες μιας κ σημερα καθαρισα το τζαμι μετα απο πολυ καιρο... :):)

Link to comment
Share on other sites

Τι ψαρακι ειναι αυτο στην τριτη εικονα?endler?

Ναι φιλε μου! μικρο Endlerακι ειναι!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Υπερκινητικη γαριδα δεν εχω δει ακομα! ηρεμες ειναι συνηθως κ οταν κατι τις τρομαξει πεταγονται-πηδανε....Κ εμενα ετσι ηταν τις πρωτες μερες...δειλες δειλες! αλλα μετα την πρωτη βδομαδα τις βλεπεις παντου στο ενυδρειο...μηπως εχεις κανα μεγαλουτσικο ψαρι μεσα κ τις κοιταει "περιεργα"?!?! :)

Οχι μονο guppies εχω μεσα!! :rasp: Απλα οι καημενες πεσανε σε περιοδο γεννας!! Οταν εχω γεννα τα παντα στο ενυδρειο ειναι :thumbup::hysterical: ... Ολες οι θυληκιες τρεχουν περα δωθε γιατι μυριζονται μωρα!!!! Χα χα σε καποια φαση κυνηγιοντουσταν μεταξυ τους!! :hysterical::hysterical: Τωρα ομως τα πραγματα ειναι καλυτερα απο εχθες!! ακομα βεβαια να κατεβουν απο το ξυλο αλλα φερνουν βολτες πανω σε αυτο!! Ειδα και μια σημερα και νομιζω ειναι εγκυος!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα βγαλω κιαλλες μιας κ σημερα καθαρισα το τζαμι μετα απο πολυ καιρο... :):)

Αντε να δουμε και καμια καθαρη φοτο. :):rasp::thumbup: Α και μην ξεχασεις την αλγη οπου ειδα στο ξυλο. :hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο guppies εχω μεσα!! Ειδα και μια σημερα και νομιζω ειναι εγκυος!!

Εχεις να δεις πολλα γεννητούρια απο αυτο το ειδος!!Αναπαράγονται σαν τρελες -αν τους παρεχεις αυτο που θελουν! =Καθαρο νερακι!

Αντε να δουμε και καμια καθαρη φοτο. :):):rasp: Α και μην ξεχασεις την αλγη οπου ειδα στο ξυλο. :hysterical::hysterical:

:thumbup::hysterical: Αν σου πω οτι στις καλυτερες φωτο που εχω τραβηξει υπαρχει σε ολες απο ενα βαρβατο σημαδι πανω τους θα με πιστεψεις?! Αυτες που εχω ποσταρει γενικοτερα ΔΕΝ ειναι οι καλυτερες ...αλλα οι καθαροτερες!!! Εχω βγαλει απιστευτες φωτο κ τις εχω σβησει απτα νευρα μου....τι photoshopia τους ριχνω αλλα το σημαδι δυστυχως Δεν φευγει... :) οποτε ειπα να καθαρισω το τζαμι μου λιγο περισσοτερο!!! οχι οτι δεν το καθαριζω!!!! απλα μενουν παντα καποια σημεια με λιγη spot αλγη πχ κ τυχαίνει να πηγαινουν εκει...! Τις αλγες τις "κυνηγαω" καιρο τωρα!!!! χθες εβγαλα..κ τι δεν εβγαλα!! spot-τριχοειδη-bba...αστα....!!! (παλι καλα εδω κ εναν μηνα τους εχω αλλαξει τα φωτα με απανωτές αλλαγες-μηχανικο καθαρισμο κ πλεον την κανουν σιγα σιγα....) :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Οντως μια γαριδα μου ειναι εγκυος!! Αλλα ειναι δυνατον να εχει μεσα ενα αυγο??? Μονο ενα αυγο βλεπω!!! :)

Link to comment
Share on other sites

στην δευτερη φωτο του σημερινου μου ποστ φαινετε μια αυγομενη οπως κ στα παλαιοτερα! Δες κ συγκρινε! αν κ δεν νομιζω οτι υπαρχει πιθανοτητα να εχει 1 αυγο μονο....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφες οι φωτογραφίες, αλλα και οι γαριδούλες σου. Το κόκκινο χρώμα που δείχνουν είναι φανταστικό. Με βλέπω να μπαίνω σε νέα έξοδα, σε εποχή λιτότητας.

Link to comment
Share on other sites

Να μην μπεις σε εξοδα φιλε μου τετοιες μερες!!!! μπες σε ενα τραμ απο οπου σε βολευει κ ελα εδω που ειμαι(αν θες σου στελνω με πμ που ακριβως) να σου δωσω 4-5 .... :):)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Ετοιμάζω ένα μικρό φυτεμένο 20lt εδώ και δύο μήνες περίπου, και νομίζω οτι θα είναι μια όμορφη κατοικία για 4-5 γαριδούλες και ένα μονομάχο που πρόσθεσα πριν καμία εικοσαριά μέρες. Αν πραγματικά σου περισσεύουν στείλε μου πμ και έφθασα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου με ενθαρρύνατε κιαλλο -Δεν μπορω να σταματησω πλεον......Παρτε κιαλλες....φρεσκιες κ καλυτερες! :):)

DSC_0125.jpg

DSC_0132.jpg

DSC_0149.jpg

DSC_0157.jpg

DSC_0159.jpg

DSC_0167.jpg

DSC_0168.jpg

DSC_0183.jpg

DSC_0197.jpg

DSC_0213.jpg

DSC_0232.jpg

DSC_0243.jpg

DSC_0254.jpg

DSC_0264.jpg

:)

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι κ ετσι... :)

Ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια-βεβαιως βεβαιως! :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφες οι γαριδούλες σου !!! Μπράβο !!!!

;):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η γαριδα που φαινεται στις τελευταιες 2 συννημενες φωτο ειναι κ η μοναδικη που εχει κ λιγο μαυρο πανω της!(γιατι?) Δεν την ειχα παρατηρισει μεχρι που την ειδα στις φωτο....... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...