Jump to content

Blue Dempsey


alex_mar

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους σας

Εχω στο ενυδρειο μου 1 oscar red tiger 2 green terror και 4 clown ολα σε μικρη ηλικια και μεγεθος.

Μπορω να βαλω και blue dempsey? Και αν ναι πρεπει να ειναι 2 μαζι η μπορω και ενα μονο του.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

320 λιτρα καθαρα με μηκος 1.20

Γι αυτο ρωταω αν μπαινει ενα και οχι δυο για να μην τα στριμωξω κι αλλο

Έγινε επεξεργασία - alex_mar
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα έλεγα ότι τα άλλα είναι πιο επιθετικά από το Blue Dempsey το οποίο είναι μια μετάλλαξη του Jack Dempsey και δεν φέρουν τον ίδιο χαρακτήρα. Είναι ένα σπάνιο ψάρι (και ακριβο) το οποίο θα το κατ έταζα στα ήμι-άγρια ειδη και οχι με τα άγρια που εχεις ήδη μέσα (αποψη μου).

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κ καλη χρονια να σε ρωτισω κατι ασχετο που βρικες τετιο ψαρι γιατι εγω δεν μπορω να βρω

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κ καλη χρονια να σε ρωτισω κατι ασχετο που βρικες τετιο ψαρι γιατι εγω δεν μπορω να βρω

Καλη χρονια και σε σενα στο waterinn το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

αν τα green terror ειναι ζευγαρι οταν ενηλικιωθουν θα πρεπει να βγαλεις απτο ενυδρειο κ το oscar αν εχεις κρυψωνες τα clown μπορει να γλιτωσουν.

αν δεν ειναι ζευγαρι και ολα τα ψαρια ειναι μικρα κ μεγαλωσουν μαζι ισως να μην εχεις προβλημα εκτος απο μερικους μικροκαβγαδες που θα πρεπει να παρακολουθεις αν τα πραγματα αγριεψουν ομως να προσθεσεις κ 4η μεγαλη κιχλιδα σε 320 λιτρα δεν θα το συστεινα (ενα ενηλικο green terror χρειαζεται 200+λιτρα) ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...