Jump to content

αρχη σε θαλλασινο


tsagaris

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους τωρα ξεκιναω και στηνω ενα ριο 300 και αυτο που θα ηθελα για αρχη ειναι να μου πειτε αν γνωριζεται που μπορω να βρω τα πλαστικα που μπαινει πανω ο βραχος αν το λεω καλα πρεπει να λεγεται κραιτ.ποια επιλογη αραγωνιτη με συμβουλευεται να αγορασω?α υπαρχει αραγωνιτης σε χρωμα μπεζ ειναι τελειος λευκος?αυτα για αρχη

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για egg crate αν θέλεις έχω εγώ ένα κομμάτι να σου δώσω (χωρίς χρήματα βέβαια) και ποδαράκια. μου έχουν περισσέψει. Για τον αραγωνίτη δεν γνωρίζω να υπάρχει διαφορετικό χρώμα απλά σε συμβουλεύω να μην πάρεις "ζωντανό" και να πάρεις "νεκρό" (οι ονομασίες ζωντανός - νεκρός δεν είναι οι σωστές απλά στις λέω έτσι για να τις καταλάβεις).αν θέλεις τα παραπάνω πράγματα που σου είπα στείλε μου pm για να συνεννοηθούμε!!!

Καλή συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, υποτιθεται οτι η διαφορα μεταξυ νεκρου και ζωντανου αραγωνιτη ειναι αυτο που λεει και το ιδιο το ονομα τους.

Στην ουσια μεσα στον ζωντανο εχουν προστεθει καποια βακτηριδια που υποτιθεται οτι βοηθουν στο να "ζωντανεψει" ο αραγωνιτης σου πιο γρηγορα.

Εγω δεν θα μπω στην διαδικασια να αποδειξω αν οντως υπάρχει διαφορα μεταξυ ζωντανου και νεκρου αραγωνιτη.

Το μονο που ειναι σιγουρο ειναι οτι απο προσωπικη πειρα (δεν ξερω αν ηταν τυχαιο ή οχι), πετυχα πολύ καλυτερο χρωματισμο στον ζωντανο αραγωνιτη που αγορασα.

Και εχε υποψην σου, οτι η συνολικη οικονομικη διαφορα του νεκρου με τον ζωντανο αραγωνιτη στο σακι το 3κιλο πρεπει να ειναι περιπου στα 3-4 ευρώ(αν δεν με απαταει η μνημη μου, γιατι εχουν περασει και καποιοι μηνες).

Δεν ειναι και τοσο τραγικα δηλαδη οπως ηταν καποτε που ηταν διπλη η τιμή.

Κατα την γνωμη μου ολα τα ζυγιζεις με την δικια σου ματια.

Ποσο αραγωνιτη χρειαζεσαι, ποια αποχρωση σου αρεσει, ποσο βαθια θελεις να βαλεις το χερι στην τσεπη .....

Link to comment
Share on other sites

εχω δει εναν αραγωνιτη ζωντανο στο χρωμα ψιλο μπεζ σε σακι ετοιμο προς αγορα αλλα εχω και δει αραγωνιτη στο χρωμα ασπρο σε στρωμενο ενυδρειο.προκειται να αλλαξει χρωμα ο μπεζ αν στρωσει το ενυδρειο και να αλλαξει προς το ασπρο?

Link to comment
Share on other sites

Οχι.Οποτε διαλεγεις αυτον που θα σου αρεσει στην κοκκομετρια και το χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...