Jump to content

Recommended Posts

εχω παρει αυτον τον αστακο χτες τον εχω σε ενα ενυδρειο 60 λιτρων και σημερα μου λειπει ενα απο τα νεον μου.αυτος το εξαφανησε?ξερει κανεις αν τρωει ψαρια ο αστακος....ειμαι αρχαριος και δεν ξερω πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς όρισες!

Κατά δεύτερον απομάκρυνε ή τον αστακό ή όλα σου τα ψάρια! Δεν σε ενημέρωσαν ότι ο αστακός τρώει ψάρια?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς όρισες!

Κατά δεύτερον απομάκρυνε ή τον αστακό ή όλα σου τα ψάρια! Δεν σε ενημέρωσαν ότι ο αστακός τρώει ψάρια?

καλως σας βρηκα.....τον πηρα απο τον αμαζονιο απο λαρισα μολις τον ειδα ξετρελαθηκα και ρωτησα τον γιαννη που εχει το μαγαζι και μου ειπε οτι σε οσους εχει δωσει δεν τον εκανε κανενας παραπονα οτι του ετρωγε τα ψαρια αλλα μου ειπε αν εχω κανενα προβλημα να τον επιστρεψω.υπαρχει κανενα ειδους αστακου που να μην πειραζει τα αλλα ψαρια?

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ειναι το ενυδρειο μου εχω και τρεια φυτα....τωρα ο αστακος βρισκεται κατω απο τον βραχο που εχω και διπλα του ειναι σχεδον συνεχεια ο albino shark που εχω και ουτε που τον αγγιζει...ξερει κανεις αν μπορω να βαλω καποιο ειδος αστακου που να μενει μικρο και να μιν πειραζει τα αλλα ψαρια?υπαρχει καποιο ειδος?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες ηδη τις διαβαζω....αν παρω εναν καβουρα που φτανει εως τα 5cm θα εχω προβλημα με τα αλλα ψαρακια που εχω?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες ηδη τις διαβαζω....αν παρω εναν καβουρα που φτανει εως τα 5cm θα εχω προβλημα με τα αλλα ψαρακια που εχω?

Ναι...!!! Γενικώς δεν μπλέκουμε τέτοιου είδους ασπόνδυλα με ψάρια. Τα καβούρια και οι αστακοί είναι θηρευτές των ψαριών από την φύση τους!

Link to comment
Share on other sites

κριμα γιατι μου αρεσε πολυ....αυριο θα τον επιστρεψω και θα μεινω με τα ψαρακια μαζι με τις γαριδουλες μου.

Link to comment
Share on other sites

θα βγω λιγο off-topic.

οι γαριδες οι απλες μπορουν να ταιριαξουν με 2 Gyrinocheilus aymonieri ?

Link to comment
Share on other sites

θα βγω λιγο off-topic.

οι γαριδες οι απλες μπορουν να ταιριαξουν με 2 Gyrinocheilus aymonieri ?

Θεωρητικά ναι, αλλά πάντα υπάρχει ο κίνδυνος! Οι μικρές δε (νεογέννητες) γαρίδες αν πέσουν στις δαγκάνες του θα γίνουν σίγουρα κολατσιό!

Πάντως δεν είναι απαγορευτικός συνδυασμός! :D

Link to comment
Share on other sites

Ποιες δαγκανες βρε Νικο?

Για Gyrinocheilus aymonieri ρωτησε ο ανθρωπος...

Δεν εχουν προβλημα αλλα αν δεν εχεις ηδη βαλει τους cae ξανασκεψου το...

Link to comment
Share on other sites

Ποιες δαγκανες βρε Νικο?

Για Gyrinocheilus aymonieri ρωτησε ο ανθρωπος...

Δεν εχουν προβλημα αλλα αν δεν εχεις ηδη βαλει τους cae ξανασκεψου το...

:D:angry2::thumbup:

Ούτε που το πρόσεξα :thumbup: Ήταν κι η ώρα περασμένη... Ήταν και θέμα που αφορούσε αστακούς... Είχα κολλήσει εγώ στους νάνους αστακούς :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ποιες δαγκανες βρε Νικο?

Για Gyrinocheilus aymonieri ρωτησε ο ανθρωπος...

Δεν εχουν προβλημα αλλα αν δεν εχεις ηδη βαλει τους cae ξανασκεψου το...

δηλ τι εννοεις?

εχω 2 CAE μεσα στη γυαλα ο ενας σχεδον 2 μηνες κ ο αλλος ειναι μεσα κανα μηνα...

ΑΝ βαλω γαριδες ποσες να παρω?2-3?

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη θα αρχισουν να πλακωνονται μεταξυ τους και πιθανον να την πεφτουν και στα αλλα ψαρια.

Για να σου πω για τις γαριδες χρειαζομαι περισσοτερα στοιχεια για το ενυδρειο σου, λιτρα, κατοικους κλπ

Και για ποιες γαριδες ενδιαφερεσαι...

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει μια μινι παρουσιαση.εδω

θελω απλες γαριδουλες κ τις πιο ''ανθεκτικες'' να πω.

τωρα αν δεν γινεται να μπουνε ενταξει,δεν εγινε κ τπτ.

γι αυτο υπαρχουν κ τα nano... :D

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα... :angry2:

δεν πειραζει,στο επομενο!

tnx για τις απαντησεις :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...