Jump to content

Ερωτηση Co2


lefteriskri

Recommended Posts

Παιδια τι εχετε να πειτε για αυτο εδω το σετ?το εχει κανενας αππο σας?Ειναι αυτο εδω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μιά πολύ ακριβή λύση για nano ενυδρεία άσχετα αν λέει έως 100 λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μιά πολύ ακριβή λύση για nano ενυδρεία άσχετα αν λέει έως 100 λίτρα.

Εχεις κατι να μου πρωτηνεις τοτε?

Link to comment
Share on other sites

seachem exel

Ξεχασα να πω οτι το ενυδρειο μου ειναι 40 λιτρα και θα φιλοξενησει δυσκολα φυτα.εγω το exel βαζω αλλα δεν θα χρειαστω και καποιο συστημα για παροχη διοξιδιου?

Link to comment
Share on other sites

και το εξελ τι ρολο εχει....? :D:angry2::thumbup:

θα μας τρελλανεις τωρα....

Link to comment
Share on other sites

και το εξελ τι ρολο εχει....? :D:angry2::thumbup:

θα μας τρελλανεις τωρα....

εσυ μου ειπες φιλε klaz για το exel και σου ειπα πως το χρησημοποιω.Εγω ρωτησα για ενα σετ της tetra που βγαζει διοξιδιο του ανθρακα.Τι λαθος ειπα?

Link to comment
Share on other sites

εσυ μου ειπες φιλε klaz για το exel και σου ειπα πως το χρησημοποιω.Εγω ρωτησα για ενα σετ της tetra που βγαζει διοξιδιο του ανθρακα.Τι λαθος ειπα?

το εξελ που βαζεις δενειναι λιπασμα,αλλα αντικαθιστα το διοξειδιο,αρα ηδηβαζεις διοξειδιο και δεν χρειαζεσαι κατι αλλο σχετικο......

*αυτο ηταν το λαθος σου... :D

Link to comment
Share on other sites

ειδες..? :D

θα σου προτεινα αφου βρεις την εβδομαδιαια ποσοτητα που χρειαζεσαι να την σπασεις σε καθημερινες δοσεις.ετσι αξιοποιεις σωστοτερα το διοξειδιο στο ενυδρειο σου.

Link to comment
Share on other sites

Και ενας συνδυασμος excel και diy CO2 ακομα καλυτερα για ενα 40λιτρο.

Να πω την αληθεια ενα diy CO2 σκετο φτανει και κανεις και οικονομια το excel.

ΥΓ ο ανθρακας δεν λιπασμα ως μακροστοιχειο? οπως το αζωτο ο φωσφορος το καλιο το ασβεστιο κλπ

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Και ενας συνδυασμος excel και diy CO2 ακομα καλυτερα για ενα 40λιτρο.

Να πω την αληθεια ενα diy CO2 σκετο φτανει και κανεις και οικονομια το excel.

ΥΓ ο ανθρακας δεν λιπασμα ως μακροστοιχειο? οπως το αζωτο ο φωσφορος το καλιο το ασβεστιο κλπ

Σπυρο ωραια η ιδεα σου αλλα με το diy θα μπορω να το κλεινω τα βραδια που θα κλεινουν τα φωτα ομως ή θα πρεπει να λειτουργει συνεχεια?

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ ο ανθρακας δεν λιπασμα ως μακροστοιχειο? οπως το αζωτο ο φωσφορος το καλιο το ασβεστιο κλπ

και βεβαια ειναι σπυρο μου,αλλα ειναι τοσο μικρη η ποσοτητα που μας χρειαζεται που ετσι κι αλλιως ερχεται μαζι με τα υπολοιπα λιπασματα και το νερακι της αλλαγης.....
Link to comment
Share on other sites

Σπυρο ωραια η ιδεα σου αλλα με το diy θα μπορω να το κλεινω τα βραδια που θα κλεινουν τα φωτα ομως ή θα πρεπει να λειτουργει συνεχεια?

Δεν μπορείς να κλείσεις, αλλά και δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια ειναι σπυρο μου,αλλα ειναι τοσο μικρη η ποσοτητα που μας χρειαζεται που ετσι κι αλλιως ερχεται μαζι με τα υπολοιπα λιπασματα και το νερακι της αλλαγης.....

Μιλας για τον Ανθρακα?

Αν ναι, τοτε γιατι βαζουμε παροχη διοξειδιου συα φυτεμενα?

Και εδω μιλαμε για ενα 50αρι με πιο πολλες απαιτησεις στη λιπανση υποθετω.

"....Σε σχέση με τα υπόλοιπα μακροστοιχεία ο άνθρακας είναι μακράν το πιο ουσιώδες θρεπτικό συστατικό. Τα φυτά λαμβάνουν τον άνθρακα από το διοξείδιο του άνθρακα (CO2), το οποίο διασπάται σε οξυγόνο (O2) και άνθρακα μέσω της διαδικασίας της φωτοσύνθεσης...."

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=4678

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη Σπυρο μου λες οτι θα πρεπει να εχω και ανθρακα μεσα στο φιλτρο αν καταλαβα καλα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη Σπυρο μου λες οτι θα πρεπει να εχω και ανθρακα μεσα στο φιλτρο αν καταλαβα καλα?
οχι αλλο ειναι ο ενεργος ανθρακας που μπαινει στο φιλτρο.

Τιποτα, εσυ συνεχισε με excel προς το παρον :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...