Jump to content

Αγορά πιράνχας από εξωτερικό


Nick S3

Recommended Posts

Καλησπέρα!Τον άλλον μήνα θα επισκεφτώ έναν φίλο στην Αγγλία και σκέφτομαι να κάνω μία αγορά αν το βρω σε καλή τιμή ενός Rhombeus 30+ πόντους.Το ερώτημά μου είναι αν μπορέσω μετά να τον φέρω στην Ελλάδα χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα με το αεροδρόμιο η τυχών κάτι άλλο :D Τι λέτε αξίζει η όχι?

Ορίστε και ένα link που βρήκα στο διαδίκτυο http://piranhawarehouse.co.uk/gallery.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω θα πάω να τα δω από κοντά αν έχει.Θα μπορέσω να το φέρω όμως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω θα πάω να τα δω από κοντά αν έχει.Θα μπορέσω να το φέρω όμως?

στην stock list του δεν εχει αυτο που ψαχνεις.

σε χωρες της ευρωπαϊκης ενωσης δεν υπαρχει τελωνειο αποτι ξερω κ δεν εχει μεγαλη διαδικασια.

για αγγλια κ αλλες χωρες εκτος ε.ε υπαρχει τελωνειο κ σε περιπτωση ψαριων υπαρχει κ κτηνιατρικος ελεγχος.

πριν απο λιγο καρο που υπηρχε απαγορευση για την εισαγωγη τεροιων ψαριων ηταν δυσκολα τα πραγματα κ τα ψαρια τα εφερναν με διαφορετικες παραπλανητικες ονομασιες κτλ.

τωρα νομιζω δεν υπαρχει αυτη η απαγορευση, εκτος αν συνεχιζει να υπαρχει απλα τα ψαρια που ερχονται πλεον, ειναι απο χωρες της ε.ε. οποτε δεν ανοιγονται οι κουτες κ δεν υπαρχει κτηνιατρικος ελεγχος.

ας περιμενουμε ομως μηπως καποιος εχει μια πιο ξεκαθαρη γνωμη επι του θεματος.

Link to comment
Share on other sites

νικο εισαγωγη γινεται αλλα με καποια χαρτουρα για εκτος Ε.Ε. τωρα για αγγλια πρεπει να ρωτησεις τι ισχυει παντως για μεγαλα rhom κοιτα εδω: http://amazonbasin.co.uk/rhoms_piranha.htm παντα εχουν τερατα στο στοκ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

νικο και γω θελω να φερω καποιο ψαρακι απο εξω και ειναι λιγο μπερδεμενα τα πραγματα! θα σας εχω νεα συντομα απο μια εταιρια μεταφορας ζωων μιας και θα στειλω ενα σκυλακι στην αγγλια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...