Jump to content

θέση για οξυγόνο


fitos100

Recommended Posts

Εδώ και λίγο καιρό, έχω απευθείας μέσα στο ενυδρείο πέτρα που βγάζει οξυγόνο. Επειδή ο κυκλοφορητής σπρώχνει τις φυσαλίδες δημιουργείται χάος.

Για αυτό και εγώ έβαλα την πέτρα στο πίσω μέρος του ενυδρείου σ' ένα θάλαμο που υπάρχει. Υπάρχει πρόβλημα στο που θα βάλω το οξυγόνο????

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει λόγος να βάλεις οξυγόνο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι κανενα προβλημα αν και εγω προτιμω χωρις οξυγονο γιατι ειχα το ιδιο προβλημα,η εξοδος του φιλτρου μου σκορπουσε τις φυσαλιδες. :D

Link to comment
Share on other sites

Η οξυγόνωση με αερόπετρα δεν σου παρέχει τίποτα υπό κανονικές συνθήκες, μιας και το νερό οξυγονώνεται απο την ανατάραξη που υπάρχει στην επιφάνεια του νερού από τους κυκλοφορητές.

Θα χρειαστεί επιπλέον οξυγόνωση (με την αερόπετρα) εάν χρησιμοποιήσεις κάποια θεραπεία όπως π.χ. το ChemiClean που είναι για το κυανοβακτήριο που η ίδια η εταιρία συστήνει επιπλέον αερισμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλά για να καταλάβω και εγώ.. Η αλήθεια είναι ότι έχω αντάραξη της επιφάνειας από την έξοδο της αντλίας. Είναι αρκετό όμως αυτό?? δε χρειάζονται αυτές οι φυσαλίδες αέρα???

Link to comment
Share on other sites

η οξυγονωση φιλε μου επιτυχγανεται με σωστο και δυνατο σκιμαρισμα και οχι με αεραντλιες και μπουρμπουληθρες.....

Link to comment
Share on other sites

η οξυγονωση φιλε μου επιτυχγανεται με σωστο και δυνατο σκιμαρισμα και οχι με αεραντλιες και μπουρμπουληθρες.....

Ακριβώς έτσι.....τι μου θύμισε τώρα ο φίλος.....τα παλιά τα χρόνια πουδεν υπήρχαν τα ανάλογα σημερινάμέσα και ψάχναμε τις άκρες με μπουρμπουλίθρες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι.....τι μου θύμισε τώρα ο φίλος.....τα παλιά τα χρόνια πουδεν υπήρχαν τα ανάλογα σημερινάμέσα και ψάχναμε τις άκρες με μπουρμπουλίθρες!!!

Τα πραγματα πολλες φορες ειναι πολυ απλα και εμεις σαν ειδος εχουμε την ταση να τα κανουμε δυσκολα!

Το πλεον απλο ειναι μηπως οι θαλασσα και η λιμνη εχει αεραντλια? Εκει πως εχουμε οξυγονο?

Υ.Γ. Η αεραντλια παρολα αυτα χρειαζεται για ειδικους ομως λογους και σε συγκεκριμενες περιπτωσεις

Έγινε επεξεργασία - blackghost7
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...