Jump to content

Νέο ενυδρείο!βοήθεια!!!!


cholymelan

Recommended Posts

Αυτος ειναι ολος ο βραχος?Δεν θα βαλεις αλλο?Αν ναι θα πρεπει να το κανεις τωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι!σε καμια βδομαδα θα έχω πάλι λεφτά για να πάρω!γιατί όλο τώρα?θελω να ψαχτώ να βρώ ωραία κομμάτια!

Link to comment
Share on other sites

επισης μετρήσεις που μόλις έκανα με jbl easy test

NO3 --- 0

NO2 --- 0

GH----- FULL >21 Οd

KH ---- ΠΕΡΙΠΟΥ 6d

PH--- 8.2 ΠΕΡΙΠΟΥ

super ειναι η τιμες σου σημερα , μετα απο μια εβδομαδα που θα βαλεις και των υπολειπο βραχο , πιστευω οτι τα no3 και no2 θα ειναι ανεβασμενα , γιαυτο σου αναφερει ο Ακης παρα πανω οτι θα πρεπει να το κανεις τωρα . :welcome:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολυ!και να σου πω δηλαδη αν γίνει σιγά σιγα τι θα συμβεί στην χειρότερη θα επιρεάσει τον επόμενο βράχο?

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απλά θα χάσεις χρόνο και θα χρειαστεί να ξανά γίνει το στρόσιμο από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει δεν βιάζομαι!προτειμώ να βρώ βράχο που να μου αρέσει και να καθυστερήσω!γιατί μετά είμαι ικανός να ξεστήνω!

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση εχω βάλει δυο κυκλοφορητες οπως βλέπετε!και οι δύο αριστερα! ειναι της κοραλια ενας νανο και ενας κοραλια 1.εχω την εντυπωση οτι χρειάζεται και απο την αλλη μερια!κυκλοφορια προς τα αριστερα δίνει και το φίλτρο και σκεφτομαι αν πάρω και τριτο κυκλοφοριτη για να βάλω δεξια να πάρω νάνο η κοραλια 1?τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις στο μυαλό σου να δημιουργήσεις κυκλική κυκλοφορία(περιστροφική) μπορείς να το δημιουργήσεις με 3 κυκλοφορητές άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση της πυκνότητας φαινεται σχεδόν αμέσως,να φανταστεις η πυκνότητα που μετράω

μετα απο κανα μισάωρο είναι ίδια με αυτή που μετράω μετά απο 24ωρες.

Απλως το αφήνουμε 24 ώρες και βάλε για να διαλυθεί εντελώς το αλάτι και

να φύγει η όποια τοξικότητα του.

Link to comment
Share on other sites

Kαλο ειναι να μην προσθετεις απευθειας αλατι στο ενυδρειο,αλλα να το διαλυεις σε μια μικρη ποσοτητα νερου (οσμωσης αν εχεις) και αφου διαλυθει καλα να το χρησιμποποιησεις για να αναπληρωσεις αυτο που εξατμιζεται.

Link to comment
Share on other sites

αυτο κάνω το ανακατευω σε κουβ καμια ώρα ρίχνω λιγο και μετα κσαναβαζω απο το ενυδρειο και παει λεγοντασ!όσμοση δεν εχω ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

εδω δυστιχως δεν μπορω να κανω ζοομ! εχει απάνω ο βραχος ενα πορτοκαλί στρογγυλο σαν σαν αυτους τουσ ξηρουσ καρπους που εχουνε γευση μπείκον!τι να ναι αραγε αυτο!? ;):welcome:

post-16984-1262362283_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια πιο καθαρη φωτογραφια θα βοηθουσε

Link to comment
Share on other sites

εχει απάνω ο βραχος ενα πορτοκαλί στρογγυλο σαν σαν αυτους τουσ ξηρουσ καρπους που εχουνε γευση μπείκον!τι να ναι αραγε αυτο!?

ελα ντε ?????

καμια καλυτερη περιγραφη !! :welcome:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

φτιάξε το Aquascape σου και κοίτα ο βράχος να ακουμπάει όσο το λιγοτερο δυνατόν γίνεται στον αραγωνίτη , και καθόλου στο τζάμι..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...