Jump to content

Aντιπροσωπος Tmc στην Ελλάδα?


giannispass

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους.

Σημερα παρατηρησα οτι το skimmer (TMC V2 1500),δεν αφριζε.

Το κοιταω προσεκτικά και παρατηρησα οτι το σωληνακι που κανει εισαγωγη αερα στο σκιμμερ ειναι βουλωμενο.

Το κακο ειναι οτι εχει βουλωσει εσωτερικα, μεσα στο πλαστικο τμημα του σκιμμερ δηλαδη και δεν μαπινει χερι εκει να το ξεβουλωσω.

Τωρα?

Ποιος ειναι ο αντιπροσωπος στην ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε το skimmer,βαλτο σε εναν κουβα με νερο βρυσης και ξυδι να δουλεψει.Σε μια συριγγα βαλε ξυδι και στειλτο μεσα απο το σωλινακι αερα με δυναμη.Αφου το κανεις κανα 2 φορες και ξεβουλωσει,στρεψε το σωλινακι αερα μεσα στον κουβα με το νερο,ωστε να μην ρουφαει αερα,αλλα νερο.Αστο κανενα 3 ωρο-6 ωρο να δουλεψει και ξαναβαλε το skimmer στο ενυδρειο (αφου το ξεπλυνεις)

Κανονικα,θα πρεπει να εχουν φυγει ολα τα αλατα και να δουλευει σαν καινουριο.Εγω το κανω αυτο καθε 3 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε το skimmer,βαλτο σε εναν κουβα με νερο βρυσης και ξυδι να δουλεψει.Σε μια συριγγα βαλε ξυδι και στειλτο μεσα απο το σωλινακι αερα με δυναμη.Αφου το κανεις κανα 2 φορες και ξεβουλωσει,στρεψε το σωλινακι αερα μεσα στον κουβα με το νερο,ωστε να μην ρουφαει αερα,αλλα νερο.Αστο κανενα 3 ωρο-6 ωρο να δουλεψει και ξαναβαλε το skimmer στο ενυδρειο (αφου το ξεπλυνεις)

Κανονικα,θα πρεπει να εχουν φυγει ολα τα αλατα και να δουλευει σαν καινουριο.Εγω το κανω αυτο καθε 3 μηνες.

Αψογος...

Ακριβός αυτό Ακη!

Όλα μας τα μηχανηματα χρειάζονται τετοιου ειδους συντηρηση

Link to comment
Share on other sites

Αψογος...

Ακριβός αυτό Ακη!

Όλα μας τα μηχανηματα χρειάζονται τετοιου ειδους συντηρηση

ΣΩΣΤΟΣ!!!εχω ακούσει οτι το ιδιο κάνουν και σε ψυκτικά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...