Jump to content

Ενυδρειο στο μαυρο του το χαλι


iki28

Recommended Posts

Εάν δεν μας πεις ποια δημοσίευση σου έχουμε λογοκρίνει πάρε τη κουβέντα πίσω !!! :welcome:

Στα δικα μου γραφομενα δεν υπαρχει λογοκρισια γιατι ειμαι πολυ προσεχτικος να μη γινει αυτο! Δεν βλεπεις οτι τα αστερακια , τα κρατηματα ποστ , ακομα και τα κλειδωματα ειναι μορφη λογοκρισιας? Λογο-κρινω (κρινω το λογο καποιου και δεν το αφηνω να ακουστει)...

Αντι να με πεισεις για κατι αντιθετο αναλωνομαστε σε $%^$%%$ μη πω!

Αν δε θελεις να μπεις στη διαδικασια να με πεισεις .... ας το κανει καποιος αλλος! Η ας μη το κανει κανεις! Αδιαφορο μου ειναι!

Αλλα οταν βλεπω κατι λαθος το λεω ... απλα ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Φίλε vag0s, εμένα πάλι μου κάνει εντύπωση που από όλη αυτήν τη συζήτηση και τα τόσα ουσιαστικά

ερωτήματα, μόνο αυτό σου έκανε εντύπωση. Κι όπως λέει και ο Δίας: "Βαλτός είσαι?"

Δε θα ασχοληθω με τα αλλα εχουν απαντηθει...

Αυτο ηθελα να το πω πολυ καιρο :welcome:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι μελος σε ενα ενυδρειακο φορουμ και το μονο που θελω ειναι να διαβαζω για ψαρια!!!!!

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΝΕΤΑΙ???????????? :welcome:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι μελος σε ενα ενυδρειακο φορουμ και το μονο που θελω ειναι να διαβαζω για ψαρια!!!!!

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΝΕΤΑΙ???????????? :welcome:

Ναι ... τι κανουν τα αυγουλακια??? ;)

Link to comment
Share on other sites

:welcome:

Ναι, κλείδωμα, η εύκολη λύση, αν και ο μόνος που παρεκτράπηκε και πήγε αλλού την συζήτηση (εσκεμμένα)

ήταν ο Χρήστος (κανένα σχόλιο, απαράδεκτη συμπεριφορά για οποιοδήποτε μέλος, πόσο μάλλον για mod)

κι εσύ Δία, που το μόνο που βρήκες να πεις, ήταν να φύγουμε και να χειροκροτήσεις τις βρισιές του Χρήστου.

Τουλάχιστον ο Σταμάτης έδωσε κάποιες απαντήσεις, εσείς οι δύο όμως ρίξατε το επίπεδο πολύ χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κλείδωμα, η εύκολη λύση, αν και ο μόνος που παρεκτράπηκε και πήγε αλλού την συζήτηση (εσκεμμένα)

ήταν ο Χρήστος (κανένα σχόλιο, απαράδεκτη συμπεριφορά για οποιοδήποτε μέλος, πόσο μάλλον για mod)

κι εσύ Δία, που το μόνο που βρήκες να πεις, ήταν να φύγουμε και να χειροκροτήσεις τις βρισιές του Χρήστου.

Τουλάχιστον ο Σταμάτης έδωσε κάποιες απαντήσεις, εσείς οι δύο όμως ρίξατε το επίπεδο πολύ χαμηλά.

Και λιγα σας ειπε ο Χρηστος.............και δε νομιζω οτι σας εβρισε.

ΝΑ ΦΥΓΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολο σας είναι να καταλάβετε οτί εαν δεν υπάρχει αντίλογος απο το κατάστημα ο καθένας θα μπορεί να λέει ότι γουστάρει χωρίς να μπορεί να ελεγχθεί!! Πως θα σας φαινόταν να μίλαγε κάποιος για εσάς ή για τη δουλειά σας χωρίς εσείς να μπορείτε να απαντήσετε;; Που ξέρουμε οτι αυτός που καταγγέλει δεν λέει ψέμματα, δεν έφταιγε εκείνος που χρησιμοποίησε λάθος το προϊόν ή δεν έχει ο ίδιος κατάστημα και το κάνει για να δυσφημίσει τον ανταγωνιστή του;

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κλείδωμα, η εύκολη λύση, αν και ο μόνος που παρεκτράπηκε και πήγε αλλού την συζήτηση (εσκεμμένα)

ήταν ο Χρήστος (κανένα σχόλιο, απαράδεκτη συμπεριφορά για οποιοδήποτε μέλος, πόσο μάλλον για mod)

κι εσύ Δία, που το μόνο που βρήκες να πεις, ήταν να φύγουμε και να χειροκροτήσεις τις βρισιές του Χρήστου.

Τουλάχιστον ο Σταμάτης έδωσε κάποιες απαντήσεις, εσείς οι δύο όμως ρίξατε το επίπεδο πολύ χαμηλά.

Εδω κάνεις ενα λάθος μεγάλο οι απαντήσεις του Στράτου και του Χρήστου ειναι η επόμενες δικές μου .

Link to comment
Share on other sites

Αν γραφομουν σημερα και δεν ειχα παρακολουθησει αλλες συζητησεις και δεν με ειχαν βοηθησει ολα τα παιδια στο forum... Βλεποντας σαν πρωτο θεμα αυτο σιγουρα δεν θα ξαναμππαινα και η αποψη μου για το forum θα ταν η χειροτερη!!! Ριξατε τον "διαλογο" πολυ χαμηλα και λυπαμαι, γιατι οι περισσοτεροι εδω ειναι σε αρκετα ωριμη ηλικια και δεν τους αρμοζει τετοια συμπεριφορα...

Φιλικα Νικος Νικολακοπουλος

Έγινε επεξεργασία - nikoscorsa
Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολο σας είναι να καταλάβετε οτί εαν δεν υπάρχει αντίλογος απο το κατάστημα ο καθένας θα μπορεί να λέει ότι γουστάρει χωρίς να μπορεί να ελεγχθεί!! Πως θα σας φαινόταν να μίλαγε κάποιος για εσάς ή για τη δουλειά σας χωρίς εσείς να μπορείτε να απαντήσετε;; Που ξέρουμε οτι αυτός που καταγγέλει δεν λέει ψέμματα, δεν έφταιγε εκείνος που χρησιμοποίησε λάθος το προϊόν ή δεν έχει ο ίδιος κατάστημα και το κάνει για να δυσφημίσει τον ανταγωνιστή του;

Γιατί δεν μπορεί να απαντήσει το κατάστημα? Αν το ονοματίζαμε, σαφώς και θα μπορούσε να απαντήσει.

Ακριβώς γι αυτό πρέπει να το κατονομάσουμε, για να του δώσουμε την ευκαιρία να αμυνθεί.

Έγινε επεξεργασία - bokostas
Link to comment
Share on other sites

Δια αν δεν σου αρεσει διαβασε καπου αλλου ... δεν εισαι ικανος να υποδειξεις τι θα κανει ο καθενας ... (δε πιστευω στο 12θεο) :welcome: Ειμαι μελος και εχω δικαιωμα να κανω αυτο που θεωρω σωστο! Διαταγες στο σκυλακι σου (αν εχεις)!!

Σταματη κατ αρχην σε ευχαριστω που μπηκες (επιτελους) στη διαδικασια να απαντησεις απλα ... αν και δεν με καλυπτουν τα λεγομενα σου και μου δημιουργουν αποριες ... θα προτημησω να το συζητησουμε οποτε θελησεις μια που βλεπεις οτι κατω απο αυτες τις προυποθεσεις ... δεν ... εκτος αν ανοιξεις νεο θεμα και μεταφερεις τα σχετικα και σβου τα εκτος θεματος -και ειναι πολλα αυτα !

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορεί να απαντήσει το κατάστημα? Αν το ονοματίζαμε, σαφώς και θα μπορούσε να απαντήσει.

Μα όταν δεν είναι μέλος στο φόρουμ πως θα απαντήσει το κατάστημα;;

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε λίγο να το σκεφτείτε , πως γίνετε να αφήνουμε να πείτε οτιδήποτε (μέσα στα πλαίσια της ευγένειας ) για τα καταστήματα που μας έχουν τιμήσει με τη παρουσία τους και με τα δώρα που μας έχουν προσφέρει εδώ μέσα , και δεν σας αφήνουμε για τα καταστήματα που μας αγνοούν (και καμιά φορά εσκεμμένα ) .

Δέν είναι παράλογο αυτό ;

Δεν σας κάνει εντύπωση γιατί συμβαίνει ;

Μα είναι αρχή της δημοκρατίας , όπου υπάρχει λόγος να μπορεί να υπάρχει και αντίλογος !!!

Πώς μπορώ να σας το δώσω να το καταλάβετε ;

Οσο για τα ερωτήματα που συγκέντρωσε ο georgarask

Πως προστατεύουμε τον αυριανό ανυποψίαστο πελάτη? Με τη γνώση που προσπαθούμε να του παρέχουμε .

Ή πρέπει να λέμε μόνο τα καλά? Εάν γνωρίζει κάποιος τα καλά δεν προστατεύετε ;

Είναι υποχρεωτικό να του απαριθμήσουμε και όλα τα κακά και είναι δυνατόν αυτό να γίνει σε όλα ; Δεν θα ξεχάσουμε κάποιο ; Θα έχουμε δηλαδή και ευθύνη γι αυτο που ξεχάσαμε ;

Αν δεν μπορεί να γράψει κάποιος για την αρνητική του εμπειρία απο ένα συγκεκριμμένο κατάστημα,

δεν μπορεί να γράψει την αρνητική του εμπειρία απο ένα οποιοδήποτε ενυδρειακό προϊόν κλπ.

Και τι κάνουμε? να γράφουμε μόνο "τι ωραία,τι καλά"? η "θετική" διαφήμιση επιτρέπεται?

Απαντήθηκε ποιο πάνω , την εμπειρία του μπορεί να τη γράψει το κατάστημα ΔΕΝ μπορει να το γράψει αν δεν εχει το χώρο του εδω και φυσικά μόνο στο χώρο του και οχι οπουδήποτε στο φόρουμ .

Και αν πάω εγώ αύριο στο ίδιο μαγαζί και αγοράσω το ίδιο χαλίκι; Στη συγκεκριμένη περίπτωση που δεν υπάρχει θέμα αμφισβήτησης (δεν είναι θερμοστάτης ή βιολογικό υλικό ή κατι αλλο ) μπορείς να αναφέρεις το όνομα απ το χαλίκι , τη μάρκα όχι το κατάστημα για να προστατεύσεις περισσότερους .

Αν δεν μπορεί να γράψει κάποιος για την αρνητική του εμπειρία απο ένα συγκεκριμμένο κατάστημα,

δεν μπορεί να γράψει την αρνητική του εμπειρία απο ένα οποιοδήποτε ενυδρειακό προϊόν κλπ.

Και τι κάνουμε? να γράφουμε μόνο "τι ωραία,τι καλά"? η "θετική" διαφήμιση επιτρέπεται?

Δεν είπαμε οτι δεν μπορεί , είπαμε κάτω απο όρους μπορεί να γράψει .

Οσο για τη θετική διαφήμιση .... υπάρχουν και εκεί όρια αν γίνετε εσκεμμένα .... το να γράψουμε όμως την εμπειρία μας με θετικά λόγια σαφώς και γίνετε και είναι ταυτόχρονα και μια ενημέρωση καλή .

Και αν πάω εγώ αύριο στο ίδιο μαγαζί και αγοράσω το ίδιο χαλίκι; Απαντήθηκε .

Οταν γραφω οτι το sera nitrivec ειναι καλο ... εχει καμια διαφορα απο το να ελεγα οτι δεν ειναι καλο? Η Jbl δεν μπορει να καταφυγει για αθεμητο ανταγωνισμο? Σαφώς και έχει διαφορά αν δεν το καταλαβαίνεις δεν φταίω εγώ .

Ούτε η EHEIM για παράδειγμα, έχει βήμα εδώ, γιατί λοιπόν αφήνετε να σχολιάζουμε και να κρίνουμε τα προϊόντα της? Εάν έχουν γραφτεί αρνητικά σχόλια και που χωράνε αμφισβήτηση , μας έχει ξεφύγει και καλό είναι να μας βοηθήσετε και εσείς ενημερώνοντας μας .

Νομίζω οτι ποιο κατανοητός δεν μπορώ να γίνω ας με συγχωρέσετε γι αυτό .

Απ ότι βλέπω δεν έχεις διάθεση για εποικοδομητικό διάλογο που όπως βλέπεις κατέβαλα προσπάθεια γι αυτό .

Στα δικα μου γραφομενα δεν υπαρχει λογοκρισια γιατι ειμαι πολυ προσεχτικος να μη γινει αυτο! Δεν βλεπεις οτι τα αστερακια , τα κρατηματα ποστ , ακομα και τα κλειδωματα ειναι μορφη λογοκρισιας? Λογο-κρινω (κρινω το λογο καποιου και δεν το αφηνω να ακουστει)...

Αντι να με πεισεις για κατι αντιθετο αναλωνομαστε σε $%^$%%$ μη πω!

Αν δε θελεις να μπεις στη διαδικασια να με πεισεις .... ας το κανει καποιος αλλος! Η ας μη το κανει κανεις! Αδιαφορο μου ειναι!

Αλλα οταν βλεπω κατι λαθος το λεω ... απλα ...

Το να αναφέρεσαι αόριστα είναι ανέντιμο !!!

Τη λέξη ασυδοσία τη ξέρεις ;

Μην με κατηγορήσεις μετά οτι σε έχω λογοκρίνει .

Link to comment
Share on other sites

Δια αν δεν σου αρεσει διαβασε καπου αλλου ... δεν εισαι ικανος να υποδειξεις τι θα κανει ο καθενας ... (δε πιστευω στο 12θεο) :welcome: Ειμαι μελος και εχω δικαιωμα να κανω αυτο που θεωρω σωστο! Διαταγες στο σκυλακι σου (αν εχεις)!!

Σταματη κατ αρχην σε ευχαριστω που μπηκες (επιτελους) στη διαδικασια να απαντησεις απλα ... αν και δεν με καλυπτουν τα λεγομενα σου και μου δημιουργουν αποριες ... θα προτημησω να το συζητησουμε οποτε θελησεις μια που βλεπεις οτι κατω απο αυτες τις προυποθεσεις ... δεν ... εκτος αν ανοιξεις νεο θεμα και μεταφερεις τα σχετικα και σβου τα εκτος θεματος -και ειναι πολλα αυτα !

Ρε αντε πηγαινε να παιξεις πουθενα αλλου,και μη με ξαναπιασεις προσωπικα στο στομα σου.

Μελη σαν κι εσενα δεν τα θελουμε

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορεί να απαντήσει το κατάστημα? Αν το ονοματίζαμε, σαφώς και θα μπορούσε να απαντήσει.

Σου απάντησε ο karydas

Με ποιο τρόπο θα ενημερωθεί και θα απαντήσει αφού δεν έχει λογαριασμό !!!

Έχουμε πρόβλημα συνεννόησης νομίζω .,

Link to comment
Share on other sites

Με λύπη μου διαπιστώνω οτι δεν υπάρχει η καλή διάθεση .

Εχει τραβήξει πολύ καιρό αυτό το θέμα και απ οτι βλέπω μας φθείρει όλους μας .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...