Jump to content

μια μικρη ερωτηση


Recommended Posts

Εαν βαλω πρασινα τιγρακια στο ενυδρειο θα προκαλεσουν προβληματα στα αλλα μικρα ψαρακια ?

Έγινε επεξεργασία - zakkap
Link to comment
Share on other sites

Φίλε zakkap θα βοηθούσε αν μας έλεγες λίγα παραπανω πράγματα για το ενυδρείο σου, όπως πόσα λίτρα είναι, τι ψάρια φιλοξενείς κλπ.

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ενυδρειο της σισσε κοντα στα 30 λιτρα δλδ 25 στην πραγματικοτητα.εχει ενα εξαιρετικο φιλτρο 3 σταδιων το οποιο ειναι βιολογικο χημικο και μηχανικο προσωπικα ειμαι υπερτατα ευχαριστιμενος απο αυτο.σκεφτομαι αφου τελειωσω το στρωσιμο να βαλω 4 πρασινα τιγρακια και 2 rummy nose!!

Έγινε επεξεργασία - zakkap
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ενυδρειο της σισσε κοντα στα 30 λιτρα δλδ 25 στην πραγματικοτητα.εχει ενα εξαιρετικο φιλτρο 3 σταδιων το οποιο ειναι βιολογικο χημικο και μηχανικο προσωπικα ειμαι υπερτατα ευχαριστιμενος απο αυτο.σκεφτομαι αφου τελειωσω το στρωσιμο να βαλω 4 πρασινα τιγρακια και 2 rummy nose!!

Βάλε καλύτερα έναν μονομάχο μόνο του ή με 1 μηλοσαλίγκαρο.

Τα 25 λίτρα είναι πολύ λίγα για οτιδήποτε παραπάνω και σίγουρα απαγορευτικά για 6 υπερκινητικά ψαράκια.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι επιφυλακτικος ως προς αυτο καθως ο πετσοπας μ στο ιδιο μοντελο ειχει 3 ψαρια θαλασσινα τα οποια ζουνε ανετα εδω και πολυ καιρο.Γνωριζω πως εχεις δικαιο παρολα αυτα ομως κατα καποιο τροπο δεν συμβαινει απολυτα

Link to comment
Share on other sites

ειμαι επιφυλακτικος ως προς αυτο καθως ο πετσοπας μ στο ιδιο μοντελο ειχει 3 ψαρια θαλασσινα τα οποια ζουνε ανετα εδω και πολυ καιρο.Γνωριζω πως εχεις δικαιο παρολα αυτα ομως κατα καποιο τροπο δεν συμβαινει απολυτα

Εαν θελεις να σου ζησουν τα ψαρια ασε το τι ειχε "ειδικος" στο ενυδρειο,ακολουθησε την συμβουλη

που σου εδωσε ο bokostas.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε στα λίτρα αυτά τα τιγράκια θα ταλαιπωρηθούν. Γενικά κοπαδόψαρα σε τόσα λίτρα δεν κάνει. Μάλιστα οι ροδόστομοι που σκέφτεσαι επίσης να βάλεις είναι ίσως τα πιο γρήγορα και αεικίνητα κοπαδόψαρα που θέλουν αρκετό χώρο για κολύμπι (φαντάσου ότι εγώ τα έχω σε RIO125 και πάλι ο χώρος είναι μικρός για να κολυμπήσουν άνετα και γρήγορα όπως θα θέλανε)

Αν δεν θέλεις να βάλεις μονομάχο δοκίμασε γαρίδες. Μπορείς να κάνεις ένα πολύ όμορφο φυτεμένο με γαρίδες. Ή το πολύ ένα χρυσόψαρο.

Το συγκεκριμένο ενυδρείο (με ψάρια κλόουν δεν είναι?) το έχω δει, δεν είναι ό,τι καλύτερο και οι κλόουν δεν είναι υπερκινητικοί. Άλλωστε μην ξεχνάς ότι στο κατάστημα ένα στημένο ενυδρείο παίζει και ρόλο κράχτη και συχνά είναι προσωρινό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...