Jump to content

παρουσιαση


Recommended Posts

Μερικες ακομα

post-6834-1262649696_thumb.jpg

post-6834-1262649722_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλλο εαν πολυ χρησιμο αξεσουαρ, μια μηχανη βλαστηση σπορων φυτρο.

post-6834-1262696340_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! ;) Τι μου θυμησες τωρα!! Το πρωτο μου κατοικιδιο τον Σπυρο. Ο Σπυρος ηταν το τελευταιο κοτσυφακι που επεζησε απο φωλια που ειχα βρει στο πεζοδρομιο με 3 αδελφακια του κοντα σε παρκο. Τα ειχα παρει λοιπον και τα προσεχα σαν γονιος( οχι και τοσο καλος αφου τα αδερφακια του :welcome:) Ο Σπυρακος λοιπον μεγαλωνε ελευθερος στο σπιτι Πανω απ το κλουβι. Επιβεβαιωνε καθε φορα την εξυπναδα των μαυρων πουλιων γενικοτερα αφου καθε μερα εκανε διαφορες ασκησεις!! Το αγαπημενο του παιχνιδι ηταν μια κλωστη που στην ακρη του ειχε σκουλικακι και η χαρα και αγωνια του να το πιασει...αφου εγω το τραβουσα ;) Μετα απο 3 χρονια ο Σπυρακος δεν κρατιοταν!!! Εκτος οτι ειχε γινει πανεμορφος και ντυμενος ολος εκανε απιστευτο κελαιδισμα και τα θυληκα ερχοντουσαν στο μπαλκονι!! Ετσι η πορτα ανοιξε και ο Σπυρακος πηγε να κανει τη δικια του φαμιλια...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! ;) Τι μου θυμησες τωρα!! Το πρωτο μου κατοικιδιο τον Σπυρο. Ο Σπυρος ηταν το τελευταιο κοτσυφακι που επεζησε απο φωλια που ειχα βρει στο πεζοδρομιο με 3 αδελφακια του κοντα σε παρκο. Τα ειχα παρει λοιπον και τα προσεχα σαν γονιος( οχι και τοσο καλος αφου τα αδερφακια του :welcome:) Ο Σπυρακος λοιπον μεγαλωνε ελευθερος στο σπιτι Πανω απ το κλουβι. Επιβεβαιωνε καθε φορα την εξυπναδα των μαυρων πουλιων γενικοτερα αφου καθε μερα εκανε διαφορες ασκησεις!! Το αγαπημενο του παιχνιδι ηταν μια κλωστη που στην ακρη του ειχε σκουλικακι και η χαρα και αγωνια του να το πιασει...αφου εγω το τραβουσα ;) Μετα απο 3 χρονια ο Σπυρακος δεν κρατιοταν!!! Εκτος οτι ειχε γινει πανεμορφος και ντυμενος ολος εκανε απιστευτο κελαιδισμα και τα θυληκα ερχοντουσαν στο μπαλκονι!! Ετσι η πορτα ανοιξε και ο Σπυρακος πηγε να κανει τη δικια του φαμιλια...

Πολυ ωραια ιστορια, εαν εχεις καμια φωτογραφια ανεβασε την, τα κοστυφια γενικα ειναι πολυ εξυπνα πουλια και πολυ καλη μιμοι

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ψηφιακη αλλα καπου σιγουρα εχω χαρτινη, αλλα δεν εχω scaner για να μπορω να την ανεβασω!! :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Τοσους φυλακισμενους που τους βγαζεις για βολτα ... πρεπει να εχεις και τεραστια αυλη.- :welcome:

Link to comment
Share on other sites

:welcome:;);)

Εχουν κλουβες πτησεις για τους θερινους μηνες.

Link to comment
Share on other sites

μερικες φωτογραφιες ακομα

post-6834-1262902606_thumb.jpg

post-6834-1262902639_thumb.jpg

post-6834-1262902678_thumb.jpg

post-6834-1262902716_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαριε στειλε πμ. απο που τα πηρες ... γιατι σα να μου αρεΓουν λιγουλακι.- :P

Link to comment
Share on other sites

Θα σου στειλω, αλλα καλυτερα ελα απο το σπιτι να τα δεις κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Σημερα η Απογευματινη κυκλοφορει μ΄ενα ενθετο για ολους τους μικρους μας φιλους(σκυλια, γατια, ψαρια, πτηνα κ.α).

Link to comment
Share on other sites

Απο την χθεσινη ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ

post-6834-1263119700_thumb.jpg

post-6834-1263119734_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μερικες καινουργιες φωτογραφιες

post-6834-1263385235_thumb.jpg

post-6834-1263385257_thumb.jpg

post-6834-1263385328_thumb.jpg

post-6834-1263385370_thumb.jpg

post-6834-1263385447_thumb.jpg

post-6834-1263385472_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια για την φοβερη σου δουλεια!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μεσα στο γκριζο και το κρυο αυτων των ημερων μερικες ευχαριστες φωτογραφιες.

post-6834-1264320588_thumb.jpg

post-6834-1264320696_thumb.jpg

post-6834-1264320775_thumb.jpg

post-6834-1264320896_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καταφέρει να ζευγαρώσεις καναρίνι με καρδερίνα μαζί ?

Link to comment
Share on other sites

Κοκκινοκεφαλο αρσενικο και κιτρινο θηλυκο ..... γκουλντιαν βλεπω; :bowdown: Μπηκες δυναμικα κι'εκει; :bowdown:

:rasp:

Link to comment
Share on other sites

μια φορά είχα καταφέρει να ζευγαρώσει καρδερίνα με καναρίνι....είναι πανέμορφα πουλιά καλά για κελάηδημα δεν το συζητάμε...τις περισσότερες φορές τα αυγά ήταν κούφια γιατί άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Κοκκινοκεφαλο αρσενικο και κιτρινο θηλυκο ..... γκουλντιαν βλεπω; ;) Μπηκες δυναμικα κι'εκει; :hysterical:

:hysterical:

Οχι και τοσο πολυ δυο ζευγαρακια εχω, ελπιζω να βρω και αλλα συντομα

Link to comment
Share on other sites

μια φορά είχα καταφέρει να ζευγαρώσει καρδερίνα με καναρίνι....είναι πανέμορφα πουλιά καλά για κελάηδημα δεν το συζητάμε...τις περισσότερες φορές τα αυγά ήταν κούφια γιατί άραγε?

Δεν μπορω να γνωριζω τι εκανες λαθος, ισως ο αρσενικος δεν μπορεσε να ζευγαρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...