Jump to content

2 ερωτησεις....


soxo1979

Recommended Posts

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

1.... εχω 3 ερημιτες σε ενυδρειο 250 λιτ.. βλεπω σηνεχεια ποδια κομενα παντου ????τι γινεται ? και κανουν καθολου καλο ?

2... απο κυκλοφορια νερου εχω 2 coralia1, 1 coralia2, 1 επιφανεια 900λ/ω , 1 1200 λ/ω .

ειμαι οκ για light reef ?

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

1.... εχω 3 ερημιτες σε ενυδρειο 250 λιτ.. βλεπω σηνεχεια ποδια κομενα παντου ????τι γινεται ? και κανουν καθολου καλο ?πάλι καλά που βλέπεις και τα πόδια τους,εγώ τους έχω χάσει

εντελώς :welcome: .Και βέβαια κάνουν καλό αφού τρώνε άλγες και υπολείματα τροφών.

2... απο κυκλοφορια νερου εχω 2 coralia1, 1 coralia2, 1 επιφανεια 900λ/ω , 1 1200 λ/ω .

ειμαι οκ για light reef ?Αν εννοείς σαρκόφυτα,πολύποδες,μανιτάρια είσαι καλά,αλλά

παίζει ρόλο και ο φωτισμός.

Link to comment
Share on other sites

ενοοω οτι βρισκω ποδια κομμενα εντελως ... νεκρα .. ενω αυτοι ειναι καλα.....

και θα βαλω μ****α κοραλια και βραχο ....

Link to comment
Share on other sites

Oι ερημιτες ανα διαστηματα,καθως μεγαλωνουν αποβαλουν τον εξωσκελετο τους και βγαζουν καινουριο μεγαλλυτερο.

Οποτε αυτα που βλεπεις μπορει να ειναι απλα τα υπολειμματα απο αυτην την αλλαγη.

Τους βλεπεις να κυκλοφορουν?

Link to comment
Share on other sites

Oι ερημιτες ανα διαστηματα,καθως μεγαλωνουν αποβαλουν τον εξωσκελετο τους και βγαζουν καινουριο μεγαλλυτερο.

Οποτε αυτα που βλεπεις μπορει να ειναι απλα τα υπολειμματα απο αυτην την αλλαγη.

Τους βλεπεις να κυκλοφορουν?

Ακριβώς όπως και οι γαρίδες :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Oι ερημιτες ανα διαστηματα,καθως μεγαλωνουν αποβαλουν τον εξωσκελετο τους και βγαζουν καινουριο μεγαλλυτερο.

Οποτε αυτα που βλεπεις μπορει να ειναι απλα τα υπολειμματα απο αυτην την αλλαγη.

Τους βλεπεις να κυκλοφορουν?

κανονικα ... τους βλεπω μια χαρα ...

με κυκλοφορια νερου να προσθεσω και αλλη ?

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω και υαλοβάμβακα, κάρβουνο, αντιφόσφωρο.

Κυκλοφορια εχεις καλη,αλλα ολα εξαρτωνται απο την τοποθετηση των κυκλοφοριτων και του βραχου και τις διαστασεις του καθε ενυδρειου

Αν νομιζεις βλεποντας περιοχες που μαζευουν σκουπιδια,μπορεις ή να προσθεσεις κιαλλο κυκλοφοριτη ή να αλλαξεις λιγο την θεση αυτων που εχεις για να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

1.... εχω 3 ερημιτες σε ενυδρειο 250 λιτ.. βλεπω σηνεχεια ποδια κομενα παντου ????τι γινεται ? και κανουν καθολου καλο ?

2... απο κυκλοφορια νερου εχω 2 coralia1, 1 coralia2, 1 επιφανεια 900λ/ω , 1 1200 λ/ω .

ειμαι οκ για light reef ?

Ειναι λιγοι θα τους διπλασιαζα τουλαχιστον και θα προσθετα και σαλλιγκαρια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...