Jump to content

ενυδρειο


GXSARA

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.ξερεται κανεναν να φτιαξω ενα ενυδρειο 120*33*50 θελω και κοντρες και το αναλογο παχος τζαμιων (κανενας εμπειρος στις κατασκευες)και τι να βαλω για καπακι. εδω γλυφαδα φιλος μου ζηταει 300 ευρω,μονο για να μου κοψει τα τζαμια.

θελω να το βαλω χωρισμα κουζινα και σαλονι αντι για πασο :welcome:;)

:helpme:

και του ειπα του φιλου μου αμα ειναι να δωσω 300 μονο για τζαμια παω και περνω ετοιμο κομπλε 240 litra με 250 ευρω ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε οτι σου είπε 6-7 φορές μεγαλύτερη τιμή από την τιμή χονδρικής που μπορείς να βρεις... :welcome:

Θα πάρεις 8 χιλιοστά τζάμι, ίδιες κόντρες περιφερειακά πάνω-κάτω και δυο κατά μήκος, το πλάτος τους να είναι 4 εκατοστά και για τις κατά μήκος 6 εκατοστα. Τις κατά μήκος κόντρες μπορείς να τις βάλεις να ισαπέχουν από τις άκρες του ενυδρείου ή να είναι μετατοπισμένες και οι δυο προς το κέντρο, όχι όμως προς τις άκρες.

post-3972-1262780291_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να παω να τα κοψω, η αμα ξερετε κανεναν να μας πει λεφτα και να τα φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

σιγα πε παιδια εγω πηρα μια τιμη για ενα 160*60*65 (12mm) 850$ !!! βρικα και φθηνοτερα αλλα οχι και καμια τρελη διαφορα . εσεις απο που παιρνετε φθηνα τζαμια ???

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι υποκατασκευη για ενα 700 λιτρα και τα τζαμια θα κοστησουν 300 ευρο... ψαξτετο παιδες,,, υπαρχουν πολλοι απατεωνες 15mm πατο και 12mm περιμετρικα

Link to comment
Share on other sites

σιγα πε παιδια εγω πηρα μια τιμη για ενα 160*60*65 (12mm) 850$ !!! βρικα και φθηνοτερα αλλα οχι και καμια τρελη διαφορα . εσεις απο που παιρνετε φθηνα τζαμια ???

εγω βασικα τα παιρνω σε κιβωτια πλακες και ξερω ποσο εχουν χονδρικη τα τζαμια. οποτε κατι παραπανω ξερω;)

θα μπορουσε να του τα δωσει 120 ευρω η λιγο περισσοτερο 150 € εστω και 200 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

για να μην παρεξηγηθω σχετικα με τις τιμες εγω εννοουσα τζαμι 8 χιλιοστα ατροχιστο (δηλαδη οχι ροντε ) απλο ( ουτε securit ουτε extra clear ) αν και extra clear 8 xil δεν υπαρχει.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια πειτε μας κανα μαγαζι με καλες τιμες να το εχουμε υποψην μας ;)

μαγαζί εδώ Αλιβέρι Ευβοίας το ενυδρείο που ζητάει ο φίλος

πάνω κάτω στα 200 ευρό και πολλά μπορεί να λέω

εσύ φίλε μου ilias8573 έχεις δώσει τής διαστάσεις να πάρω τιμή σε πμ

300 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

μαγαζί εδώ Αλιβέρι Ευβοίας το ενυδρείο που ζητάει ο φίλος

πάνω κάτω στα 200 ευρό και πολλά μπορεί να λέω

εσύ φίλε μου ilias8573 έχεις δώσει τής διαστάσεις να πάρω τιμή σε πμ

300 ευρώ

θα το εκτιμουσα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...