Jump to content

Γεννήσαμε!


Salvo

Recommended Posts

Χθες το βράδυ παρατήρησα τυχαία ένα γκάπυ που κυνηγούσε κάτι μικρό σαν σκουλίκι. Αλλά τελικά ήταν ένα νεογέννητο! :welcome: 3 εντόπισα , δεν ξέρω αν υπάρχουν κ άλλα.Οι 3 γκαπίνες μου εντωμεταξύ εξακολουθούν να έχουν φουσκομένες κοιλιές...με δόσεις τα κάνουν? Τί να τα ταίσω μέχρι αύριο που θα πάρω τροφή για νεογέννητα?Εχω μόνο φυλλαράκια και κόκκους.καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

πάρε τα φυλλαράκια της τροφής και τρίψτα μέχρι να γίνουν σαν σκόνη

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την τόσο γρήγορη απάντησή σου!-Δεν μπορώ με τίποτα να ανεβάσω φωτό,ξέρεις κάτι γι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ παρατήρησα τυχαία ένα γκάπυ που κυνηγούσε κάτι μικρό σαν σκουλίκι. Αλλά τελικά ήταν ένα νεογέννητο! :welcome: 3 εντόπισα , δεν ξέρω αν υπάρχουν κ άλλα.Οι 3 γκαπίνες μου εντωμεταξύ εξακολουθούν να έχουν φουσκομένες κοιλιές...με δόσεις τα κάνουν? Τί να τα ταίσω μέχρι αύριο που θα πάρω τροφή για νεογέννητα?Εχω μόνο φυλλαράκια και κόκκους.καμιά ιδέα?

Λοιπον πιστευω οτι ειναι φυσιολογικο και εμενα το κανανε οταν ειχα γκαπακια εγω προτινω να χωρισεις τα γκαπακια για να μην γινουν μεζεδακι ;);)

Απο εκει και περα ασε τις ''μητερες'' γιατι θα βγαλουν και αλλα και μολις τα εντοπιζεις χωριζε τα..

Σου προτινω να εχεις καλες συνθηκες στο νερο σου!!

Και τελος παρε τροφη σε σκονη η οποια ειναι ειδικη για νεογνα

Ενα απλο παραδειγμα που τονιζω οτι δεν ειναι για διαφημηση μην παρεξηγηθω κιολας ειναι της sera vipan baby

ή της tetra η tetra min baby !!

Ελπιζω να βοηθησα λιγο καλη συνεχεια!!

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά σ ευχαριστώ πολύ. Πάντως δεν έχω άλλο ενυδρείο κ προς το παρόν θα τα αφήσω εκεί.Αύριο ίσως σκεφτώ να πάρω κάποιο μικρό ενυδρείο.κάποιοι λένε να μην τα μετακινούμε,θα δω

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κερατόφυλλο μέσα, δεν έχεις πρόβλημα, θα κρύβονται ανάμεσα του. :welcome: . Όντως καλό είναι να μήν μετακινούμε τα μωρά.

Link to comment
Share on other sites

τα μωρά θέλουν όσο πιο σταθερές συνθήκες μόλις γεννηθούν και καθόλου αμμωνία. Καλύτερα να μείνουν στο κυρίως ενυδρείο με φυτά για να κρύβονται!

Link to comment
Share on other sites

.Εχω κάτι παρόμοιο με τριχωειδή φύλλα.Κερατόφυλλο δεν έβρισκα πουθενα.προς το παρόν εκεί γύρω τριγυρνάνε. μήπως γνωρίζεις σε πόσες μέρες θα έχουν γεννήσει όλα τα μικρά?αφού άρχισαν χθες

Link to comment
Share on other sites

δεν φαίνονται, νομίζω ότι φαίνεται μόνο ένα

Link to comment
Share on other sites

2 φαίνονται αλλά θέλει προσπάθεια να τα δεις

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ.π΄ρεπει να φύγω τώρα.τα λέμε

Link to comment
Share on other sites

ναι τα είδα το ένα είναι σε ένα φυτό και το άλλο ψιλοφέναιτε

υ.γ να σου ζήσουν :welcome:

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ chris99. Παιδιά, μόλις εντόπισα κι άλλο! 4 είναι! :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ delta66 και σόρρυ για το μπέρδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν !!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησουν τα μικρα φιλαρακι!!

αν κανεις υπομονη θα σου δωσω εγω κερατοφυλλο δωρο για τα μωρακια :P:lmao::lmao:

Link to comment
Share on other sites

Έχω υπομονή και απ ότι κατάλαβα, χρειάζεται σ αυτό το χόμπι :P

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν!!!!!!!!!!!!!!! :P

Θυμάμαι τη δική μου χαρά όταν είχαν πρωτογεννήσει τα δικά μου(και ακόμα σα χαζή κάνω για να είμαι ειλικρινής!)

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!! :lmao:

Έγινε επεξεργασία - Marmaths
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...