Jump to content

εξωτερικο φιλτρο


GXSARA

Recommended Posts

:welcome: μολις εχθες πηρα ενα εξωτερικο φιλτρο τις jbl τo clystal profi e700 ειναι καλο?ειχα παρει κατι αλλα πραγματα και δεν μου κανανε τα αλλαξα ;) και πηρα αυτο και πληρωσα την διαφορα..ειχε και φιλτρα jad αλλλα δεν τα εβλεπα σοι δεν ειχε αλλες μαρκες
Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοείς καλό??Είναι απο τις επώνυμες εταιρείες και εχουν 4 χρόνια εγγύηση..θα προτεινα να βγάλεις τα πολλά σφουγγάρια να αφήσοεις μόνο ενα στο επάνω μέρος κατω απο τον υαλοβάμβακα και να παρακολουθείς τακτικά την ροή του.Σαν συμβουλή φυσικά καλοπροαίρετη θα πρότεινα πρωτα να ρωτάς κάτι για το οποίο ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις και μετά να προβαίνεις στη αγορά του.Σε πόσα λίτρα ενυδρείου θα το εγκαταστήσεις??

Πάντα φιλικά Νικος

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,η εταιρια jbl ειναι ανώτερη απο κινεζο jad τωρα αν ειναι καλο τι εννοεις???αν σε καλύπτει για να υποστηρίξει το σύστημα για το οποίο προορίζετε καλο θα ειναι :welcome:

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω. θα το βαλω και θα δουλεψει μαζι με το εσωτερικο κανα μηνα μαζι και μετα θα το βγαλω εξω το εσωτερικο? :welcome:

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω. θα το βαλω και θα δουλεψει μαζι με το εσωτερικο κανα μηνα μαζι και μετα θα το βγαλω εξω το εσωτερικο? :welcome:

Αυτο να κάνεις και όταν θα κάνεις την αλλαγή ότι υλικά εχει το εσωτερικό καλό θα ηταν να τα μεταφέρεις στο εξωτερικό... ;)

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο φίλτρο το έχω κάνα εξάμηνο τώρα. Δεν έχω παράπονα γενικά, πολύ καλό με μεγάλο κάδο για υλικά. Το μόνο μειονέκτημα του είναι ότι κάνει αρκετό θόρυβο όταν αρχίζει και μπουκώνει σε σχέση με το eheim που δεν κάνει θόρυβο ποτέ, ποτέ όμως!

Αν δεν το είχες αγοράσει θα σου έλεγα να έδινες κάτι παραπάνω και να έπαιρνες eheim( τουλάχιστον αυτό σκεφτόμουν εγώ μετά από κάνα μήνα από την αγορά του ..και την τσιγκουνιά μου)

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παρει απο το πετ σιτυ εδωσα κατι πραγματα πισω και εδωσα την διαφορα δεν ειχε κατι αλλο να παρω οποτε απο εξωτερικο φιλτρο μονο το jad και jbl.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...