Jump to content

Μεσογειακο


gante

Recommended Posts

Καλησπερα σας θελω να ροτησω εαν θα ηταν καλη λυση να γινει ενυδρειο τετοιου τυπου με επανακηκλοφορια κατευθειαν απο την θαλασσα και με βραχους, αμμο και ψαρια τις περιοχης λογο του οτι υπαρχει η δυνατοτητα γιατι το σπιτι εινα πολυ κοντα στην θαλασσα και εχει υπογειο οπου θα τοποθ/θει ενυδρειο μεχρι 1000λ diy απο ανθρωπο με μαγαλη πειρα στις κατασκευες ενυδρειων και θα ερθει αρκετα οικονομικα λογο φιλιας.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πούνε και οι εμπειρότεροι αλμυροί περισσότερα πράγματα αλλά ως πρώτο σου αναφέρω οτι οι σωλήνες θα πρέπει να πάνε αρκετά μέτρα απόσταση από την ακτή για να είναι καθαρά τα νερά, νομίζω είναι βασικό στους υπολογισμούς σου να μάθεις από πόσα μέτρα και μετά θα έχεις ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πούνε και οι εμπειρότεροι αλμυροί περισσότερα πράγματα αλλά ως πρώτο σου αναφέρω οτι οι σωλήνες θα πρέπει να πάνε αρκετά μέτρα απόσταση από την ακτή για να είναι καθαρά τα νερά, νομίζω είναι βασικό στους υπολογισμούς σου να μάθεις από πόσα μέτρα και μετά θα έχεις ασφάλεια.

Το σημειο που θα τοποθ/θουν οι σωληνες ειναι βραχοδες και αρκετα βαθη περιπου 6 μετρα και λιγο ποι κατω βαθενει αποτομα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεπεραστούν τα τεχνικά προβλήματα μιας τέτοιας κατασκευής, θεωρώ ότι θα είναι η ιδανική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεπεραστούν τα τεχνικά προβλήματα μιας τέτοιας κατασκευής, θεωρώ ότι θα είναι η ιδανική λύση.

Ναι είναι ιδανική λύση αλλα θέλει πολύ δουλειά 6 μήνες το στήνουμε αλλά θα τελειώσει κάποια στιγμή.

Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι τι λάμπες πρέπει να βάλουμε(τύπο)?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα λευκές Τ5 στα 10.000Κ με ηλεκτρονική προσομοίωση ανατολής δύσης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ιδανική λύση αλλα θέλει πολύ δουλειά 6 μήνες το στήνουμε αλλά θα τελειώσει κάποια στιγμή.

Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι τι λάμπες πρέπει να βάλουμε(τύπο)?

Φαίνεται φοβερό το project,εύχομαι να πετύχει και θέλουμε ενημέρωση..

:P:lmao::lmao:

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται φοβερό το project,εύχομαι να πετύχει και θέλουμε ενημέρωση..

:P:lmao::lmao:

Αυτό να λέγεται μόλις έχω κάτι έτοιμο για παρουσίαση θα ανέβει αμέσως αλλά θα αργήσει γιατί θέλει αρκετή μελέτη και δουλεία και δέν έχω τον χρόνο που πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...