Jump to content

Hang On Back Acrylic Refugium....


Recommended Posts

Παιδια το ειχα στο μυαλο μου εδω κ καιρο κ μετα απο καιρο πετυχα τον πατερα μου με ενα κομματι πλεξιγκλας με μια τελεια κουρμπα!!!!!Λες κ ηταν απο μαγαζι...Περιττω να σας πω πως την επομενη μερα στα χερια μου ειχα ενα μεγαλο φυλλο πλεξιγκλας,μια λαμπα(hang on 9w),το σχεδιο,τον pico κυκλοφορητη της hydor(600λιτρα/ωρα)για να μη φαινεται κ πολυ...κ ειδου το αποτελεσμα....Το refugium ειναι 7 λιτρα δεν κρεμεται επανω στο τζαμι απο τους σωληνες που φαινονται αλλα απο μια ειδηκη βαση που κατανεμει το βαρος πολυ καλα(θα σας το δειξω καποια στιγμη οταν θα το σηκωσω).Εβαλα λιγες αλγες ενα μικρο κομματι βραχο κ λιγη αμμο...Τρεχει σχεδον μια μερα χωρις κανενα προβλημα κ μου κοστησε περιπου 30 ευρω!!!!

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

ζηλευω!!!!!!!!

πως το εφτιαξες αυτο?

που βρικες το πλεξιγκλας με τετοια κληση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χιλια συγνωμη για τα πολλα ποστ εγιναν καταλαθος ελπιζω ενας μοντ να τα σβησει....η κλιση αυτη εγινε με φλογιστρο κ δεν αγοραστηκε ετσι....

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χιλια συγνωμη για τα πολλα ποστ εγιναν καταλαθος ελπιζω ενας μοντ να τα σβησει....η κλιση αυτη εγινε με φλογιστρο κ δεν αγοραστηκε ετσι....

πολυ καλο ανδρεα!!!! :P:lmao::lmao:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κατασκευή!! :lmao:

άλλαξε την θέση απο το πολύμπριζο γιατί σε βλέπω να τρέχεις........... :lmao:

+1 :P

Link to comment
Share on other sites

Mε σιλικονη ειναι κολλημενο?Αν ναι,δεν ξερω κατα ποσο ειναι ασφαλες.

Αν σου αντεξει,ετοιμασου για μια παραγγελια για εμενα :P

Link to comment
Share on other sites

και για μένα ένα... :P

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενας στην ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ 29 ( Αθηνα ) ο οποιος εχει κανει τρελλες κατασκευες με plexiglass οποιος θελει ριχνει και μια ματια απο εκει μπας και συμφερει να κανει οτιδηποτε http://www.skrimizeas.gr/

Link to comment
Share on other sites

Άντε Ανδρέα τρεις όροφοι έγινε το ενυδρείο σου ....σαν μεζονέτα είναι !!! :P:lmao::lmao:

Ωραία κατασκευή... έλα για chaeto τώρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το refugium δουλευει τελεια χωρις κανενα προβλημα...δεν ειναι κολλημενο με σιλικονη αλλα με την κολλα της bison hard plastic κ η σιλικονη ειναι για στεγανοποιηση.Δουλευει τωρα με τον pico κυκλοφορητη στα 600 λιτρα ανα ωρα κ σιγα σιγα εχει αρχισει να πιανει ζωη μεσα του...

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...