Jump to content

Αναγνωριση κτηνους..............


Recommended Posts

Κυριοι θαλασσινοι,μηπως μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι ο διολου ευκαταφρονητος σε μεγεθος καβουρας στις φωτογραφιες;

Eινα reef safe η οχι;

Σας ευχαριστω πολυ :P

Link to comment
Share on other sites

Στράτο εμένα μου φαίνετε πως βλέπω 2 καβούριδες και ο μεγάλος τσιμπολογάει το σαρκόφυτο... :P

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Στράτο εμένα μου φαίνετε πως τσιμπολογάει το σαρκόφυτο... :P

Τσιμπολογαει ακριβως διπλα.

Το κακο ομως ειναι οτι δεν ξερω αν χτυπαει και κοραλια.....................

Link to comment
Share on other sites

να σου φέρω το ψαροτούφεκο ?? :lmao:

δυναμιτη καλυτερα......εφαγε και 2 απο την αεκ και αρχισε να βλεπει τερατα και εφιαλτες...... :P:lmao:
Link to comment
Share on other sites

να σου φέρω το ψαροτούφεκο ?? :lmao:

Εχω το apatchi κουμπαρε,αλλα ο καβουρας δεν ειναι στο δικο μου............φτου φτου :P

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπολογαει ακριβως διπλα.

Το κακο ομως ειναι οτι δεν ξερω αν χτυπαει και κοραλια.....................

για να μη το μάθεις αυτό και πάθεις σόκ όταν θα το δείς , τράβα του μια να παει στο χωριό του... :P

Link to comment
Share on other sites

για να μη το μάθεις αυτό και πάθεις σόκ όταν θα το δείς , τράβα του μια να παει στο χωριό του... :lmao:

Δεν ειναι δικος μου.

Αλλος θα παθει συγκοπη :P

Link to comment
Share on other sites

Εχω το apatchi κουμπαρε,αλλα ο καβουρας δεν ειναι στο δικο μου............φτου φτου :P

ναι ξέχασα ότι εσύ δεν τα πας τα μαλακά και ΄έχεις μόνο ακροπόρες......

Έγινε επεξεργασία - NAVY
Link to comment
Share on other sites

και κοραλια να μην χτυπαει... εχει τεραστιες δαγκανες... οταν μεγαλωσει λιγο πιο ψαρι θα ειναι το πρωτο θυμα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω τον είδιο κάβουρα ακριβός απτην αρχή που έστησα τον βράχο.

Ο κύριος μεγάλωσε αρκετά και όλο αυτο το διάστημα 10 μήνες περίπου δεν μου πείραξε τίποτα μα τίποτα όμως παρα μόνο μου μετακινούσε μια λομποφίλια που είχα κοντά στην φωλιά του.

Ξέρω είναι κάπως να τον βλέπεις δίπλα στα πανέμορφα κοραλάκια σου :P αλλά εγώ του έδωσα την εφκαιρία και τον παρακολουθούσα κιόλας.

Υπάρχουν αναφορές οτι είναι ο Black mithrax!! :lmao:

Επίσεις οι δαγκάνες του είναι αλγοβόρες sχεδόν ίδιες έχει και ο mithrax emerald crab

Δείτε και φώτος!!

DSC01031.jpg

DSC01034.jpg

Έγινε επεξεργασία - vagouras
Link to comment
Share on other sites

ναι ξέχασα ότι εσύ δεν τα πας τα μαλακά και ΄έχεις μόνο ακροπόρες......

Κανουμε πλακιτσα ε;;;; :lmao:

Εγω θα το κανω τουμπανο :P

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω κανα δυο τρεις απο το ιδιο ειδος γενικα δεν πειραζε κοραλλια κτλπ εδω και 2χρονια και επισης μου εξαφανισε ολα τα αλλα ειδη καβουρα που ειχε ο βραχος αυτα ειναι τα καλα νεα... τα κακα νεα ειναι οτι μιλαμε για κτηνος που να τον πιασω με τα χερια μου γυμνα δεν παιζει :P επισης ειναι πανεξυπνοι μιας και ειναι απο τους πιο παλιους κατοικους του ενυδρειου και επισης οσο μεγαλωνει οτι ειναι καντα στην φωλια του το μετακινει!!! :lmao: οποτε θα σουλεγα αν μπορεις στειλτον!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στρατο αν και δεν τα παω καλα με τους καβουρες και τους φοβαμαι,βγαλτον φωτογραφια να φαινεται απο πανω και αν μπορεις στις δαγκανες του και στα πισω-πισω ποδια του,μηπως και ειναι καλο παιδι.

Έγινε επεξεργασία - ΑΚΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Αν σου δοθει η ευκαιρια πιαστον και βγαλτον.

Αλλιως μην σε απασχολει και πολυ.Θα τρωει αλγες και ισως κατι που θα τυχει να ψοφισει.

Να κανει κακο σε ψαρι-κοραλι λιγο δυσκολο,περα απο καποιες ανακαταταξεις που θα θελει να κανει κοντα στη φωλια του.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που το μετακόμισα στο σαμπ ήταν γιατί βαρέθηκα να βλέπω την lobophylia να αλλάζει θέσεις επιδή ήταν κοντά στην φωλιά του. :lmao:

Επίσεις ήταν σε μέγεθος όσο δύο δύευρα μαζί και το έπιασα εύκολα με το χέρι την ώρα του φαγητού.

Μου έριξε και μιά δαγκωνιά στο δάχτηλο αλλά οι δαγκάνες του δεν κόβουν (δεν με τρύπησε) και ήταν σαν να το μάγκωσα στην πόρτα!! :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειχα 2 ιδιους και μου χτυπαγανε τις ακροπορες. IMO θα τους εβγαζα με την πρωτη ευκαιρια.

Link to comment
Share on other sites

Eνα καβουρι ειναι παντα υποπτο.

Εγω τα πιανω μονο αν τα δω να μου δημιουργουν καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...