Jump to content

Ανεκδοτο


Recommended Posts

ειναι ενα ζευγαρι και αποφασιζουν να πανε ενα ταξιδι σε μια αλλη χωρα...

Ξεκιναει ο αντρας να συζητα με την γυναικα για το ποιο μερος θα πανε...

Γυναικα=Τι θα ελεγες να παμε γαλια??

Αντρας =Βρε κοπελα μου να παμε γαλια αλλα αφου δεν ξερουμε γαλικα πως θα συννενοηθουμε...

Γυναικα=ιταλια???

Αντρας =πολυ ωραια χωρα αλλα αφου δεν ξερουμε ιταλικα...

Γυναικα =αγγλια..

Αντρας =δεν θα πηγαινα ποτε χωρις να ξερω αγγλικα

...Μετα απο πολλες ωρες ο αντρας απογοητευμενος σηκωθηκε και πηγε να πιει ενα καφε με τεναν φιλο του...

Το βραδυ γυριζει σπιτι ολο χαρα και απο την πορτα φωναζει ΓΥΝΑΙΚΑ ετοιμασου ντυσου στολισου φτιαξε βαλιτσες φευγουμε!!

Η γυναικα ξαφνιασμενη τον ρωταει αφου δεν εχουμε βρει σε ποια χωρα θα παμε...που πηγαινουμε??

Κ τοτε ο αντρας απανταει ...εκει στην αφετερια μιλαγα με τον νικο για το προβλημα μας και ενα ζευγαρι που καθοταν διπλα μου ειπε το εξης...

Ζευγαρι...=Συγνωμη κυριε που επεμβαινουμε αλλα τυχαια ακουσαμε την συζητηση σας και νομιζουμε πως εχουμε μια λυση στο προβλημα σας...

Αντρας=οπως??σας ακουω..

Ζευγαρι =να πατε στην ρωσια ...

Αντρας =Μα δεν ξερω να μιλαω ουτε εγω ουτε η γυναικα μου ρωσικα ..

Ζευγαρι=δεν υπαρχει θεμα ειναι πολυ ευκολα σε ολες τις λεξεις θα προσθετετε την καταληξη οφσκι..

Οταν τα εμαθε ολα αυτα η γυναικα τραλαθηκε αρχσε αν ετοιμαζεται και το πρωι ξεκινησαν..

ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥ ΛΕΜΕ

Με το που φθασανε εξαντλημενοι απο το ταξιδι βρηκαν ενα εστιατοριο και μπηκαν μεσα να τσιμπησουν κατι για να παρουν δυναμεις ..

Με το που καθησανε ο αντρας φωναξε ΣΕΡΒΙΤΟΦΣΚΙ ΕΛΑ ΕΔΩΟΦΣΚΙ..

Αμεσως ο σερβιτορος πηγε για να τους παρει παραγγελια

Αντρας=Θα θελαμε μια σαλατοφσκι μια πατατοφσκι μια τζατζικοφσκι και 2 μπριζολοφσκι...

Τοτε ο σερβιτορος ξεκινησε και σε 5 λεπτα ολα ηταν εκει

Σε καποια στιγμη ο αντρας φωναζει Σερβιτοφσκι φρουτοφσκι και λογαριασμοφσκι αμεσως ο σερβιτορος τους πηγε το φρουτο και τον λογαριασμο

τοτε αφου φαγανε και το φρουτακι ο αντρας ανοιξε το λογαριασμο και φωναξε το σερβιτορο να τον πληρωσει

και οταν του εδινε τα λεφτα ειπε στην γυναικα του ..

Ρε γυναικα ειδες φαγαμε σκασαμε και ολα αυτα μονο με μια καταληξη ουτε γλωσσες ουτε τιποτα

και τοτε ο σερβιτορος πεταγεται και λεει νευριασμενος

ΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΕΛΛΗΝΟΦΣΚΙ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΤΡΩΓΑΤΕ ΣΚΑΤΟΦΣΚΙ!!!!!

;):hysterical::hysterical: Μπορει να μην σας αρεσει κιολας αλλα το ακουσα μου αρεσε και εκανα τον κοπο να το γραψω ολο!!! :P:lmao::lmao:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...