Jump to content

Τι λετε για μια ομαδικη απο Fish-street ?


Recommended Posts

Μιας και εχω σκοπο να παραγγειλω κατι πραγματακια απο το http://www.fish-street.com/ ενδιαφερεται κανεις αλλος να παραγγειλει τιποτα ετσι ωστε να μας βγουν λιγοτερα τα μεταφορικα και να τα εχουμε με ups σε 4 μερουλες στο σπιτι μας ?

Με βαση τα λεγομενα τους UPS 4 Days - Portugal / Greece & Air Mail(10 to 16days) to Netherlands / Greece / Hungary / Malta

απλα στις 4 μερες ανεβαινουν τα μεταφορικα σχεδον στη διπλασια τιμη .

Οποιος θελει ας δηλωσει συμμετοχη και να μας πει και περιπου το ποσο της αγορας που εχει σκοπο να κανει για να εχουμε μια ιδεα για το κοστος της παραγγελιας μπας και στειλουμε κανα mail και παιξει ακομα καλυτερη τιμουλα :P

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε διότι με ups θα περάσετε τελωνείο,όπως και τα πολλά πράγματα με ταχυδρομείο επίσης το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε διότι με ups θα περάσετε τελωνείο,όπως και τα πολλά πράγματα με ταχυδρομείο επίσης το ίδιο.

+1

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε διότι με ups θα περάσετε τελωνείο,όπως και τα πολλά πράγματα με ταχυδρομείο επίσης το ίδιο.

Εννοείς ανάλογα με τον αριθμό ή ανάλογα με το βάρος που αυξάνεται πληρώνεις τελωνείο; Γιατί θέλω να παραγγείλω από εκεί και ήδη τα μεταφορικά βγαίνουν πιο πολλά από ότι κοστίζει η παραγγελία. 18 ευρώ μεταφορικά δεν είναι πολλά; Μην πληρώσω και τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία στα 40 Ευρώ περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα πράγματα έρθουν με UPS, κατά 99% θα σταματήσουν στο τελωνείο.

Αν έρθουν με ταχυδρομείο, συνήθως δεν τα σταματάνε, εκτός κι αν είναι πολύ μεγάλο δέμα ή πολύ βαρύ.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα πράγματα έρθουν με UPS, κατά 99% θα σταματήσουν στο τελωνείο.

Αν έρθουν με ταχυδρομείο, συνήθως δεν τα σταματάνε, εκτός κι αν είναι πολύ μεγάλο δέμα ή πολύ βαρύ.

πηρα και εγω απο το κινεζο τα πηρα πολυ γρηγορα και καθε κουτι πληρωσα στο ταχυδρομειο 3 ευρω

τωρα αν παραγειλετε βαλτεμου 2προφιλτρα αυτα που εχουν 13 δολαρια και πεσ τε μου πως θα σας δωςω τα χρηματα

κωστας

Link to comment
Share on other sites

Αν τα πράγματα έρθουν με UPS, κατά 99% θα σταματήσουν στο τελωνείο.

Αν έρθουν με ταχυδρομείο, συνήθως δεν τα σταματάνε, εκτός κι αν είναι πολύ μεγάλο δέμα ή πολύ βαρύ.

Εγώ απο Γερμανία είχα αγοράσει 250€ και 20 κιλά και δεν πέρασαν τελωνείο. (Η τιμή τουλάχιστον ήταν τα προϊόντα + τα αποστολής). Βέβαια στην φόρμα αποστολής στο site της UPS έγραφέ 10 κιλά, οπότε δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αν ήταν λάθος ή απατεωνιά δηλαδή.

Υ.Γ. ίσως να θέλετε να ξανασκεφτήτε την αγορά κινέζικων προϊοντων έτσι κι αλλιώς... (μιλάω εκ πείρας) :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο Γερμανία είχα αγοράσει 250€ και 20 κιλά και δεν πέρασαν τελωνείο. (Η τιμή τουλάχιστον ήταν τα προϊόντα + τα αποστολής). Βέβαια στην φόρμα αποστολής στο site της UPS έγραφέ 10 κιλά, οπότε δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αν ήταν λάθος ή απατεωνιά δηλαδή.

Υ.Γ. ίσως να θέλετε να ξανασκεφτήτε την αγορά κινέζικων προϊοντων έτσι κι αλλιώς... (μιλάω εκ πείρας) :D

Η Γερμανία είναι ευρωπαϊκή χώρα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αν παραγγειλετε αυτα τα δυο απο εμενα...

http://www.fish-street.com/resun_cy20_3in1...?category_id=67

http://www.fish-street.com/resun_magi-200_...category_id=111

αυτα τα δυο απο μενα αν παραγγειλετε ενημερωστε με για τιμη πριν τα παραγγειλετε και που μπορω να δωσω τα λεφτα..

ευχαριστω!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αναλογα με το κοστοσ των μεταφορικων ενδιαφερομαι για ενα http://www.fish-street.com/aqua_japan_6x_t...category_id=118

το μεγαλυτερο μηκους 120cm......αρκει να ειναι μικροτερο απο 45 ποντους σε πλατος(δεν το λεει πουθενα)

Link to comment
Share on other sites

Η Γερμανία είναι ευρωπαϊκή χώρα... :rolleyes:

Είχαμε αγοράσει ενα μεταχειρισμένο αυτοκινητο απο Γερμανια και πληρώσαμε τελωνείο...

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε αγοράσει ενα μεταχειρισμένο αυτοκινητο απο Γερμανια και πληρώσαμε τελωνείο...

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Τα αυτοκίνητα που εισάγονται, πληρώνουν δασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Ας καταθέσω την εμπειρία μου μήπως βοηθήσει. Πρόσφατα είχαμε μπει στη διαδικασία μεγάλης παραγγελίας από fish-street κάποιοι χομπίστες από Θεσσαλονίκη. Υπήρξε μεγάλος προβληματισμός για το θέμα του τελωνείου και των δασμών που ενδεχομένως θα έπρεπε να πληρώσουμε για να παραλάβουμε τα προϊόντα. Ανταλλάξαμε πολλά μηνύματα με τον ιδιοκτήτη του καταστήματος ο οποίος φυσικά δεν μπορούσε να εγγυηθεί ότι η παραγγελία μας δε θα χρεωνόταν με τελωνειακούς δασμούς. Το μόνο που μπορούσε να κάνει ήταν να γράψει στα χαρτιά ότι δε πρόκειται για πώληση προϊόντων αλλά για δώρα. Κάπου εκεί διστάσαμε να προχωρήσουμε όλοι μαζί παρά τη σημαντική ωφέλεια που είχαμε σε σχέση με τα μεταφορικά και τελικά προχωρήσαμε σε επιμέρους παραγγελίες ανά 2-3 άτομα. Πολύ συνοπτικά και κωδικοποιημένα η εικόνα που αποκόμισα μετά και τις αναφορές των υπόλοιπων παραγγελιών:

Όλοι λάβαμε τα πράγματά μας ατόφια και αρκετά σύντομα (7-10 ημέρες)

Καμιά παραγγελία δεν πλήρωσε δασμούς (150 - 200 ευρώ έκαστη)

Οι τιμές σε μεγάλες παραγγελίες είναι ελαφρώς διαπραγματεύσιμες και πάντα βάζει μέσα και μερικά δωράκια (1-2 παραπάνω πράγματα από κάποια φτηνά είδη κλπ)

Οι τιμές σε κάποια είδη εξοπλισμού (πχ φωτιστικά led και T5, ανεμιστηράκια, κυκλοφορητές, αντλίες, ηλεκτρονικά όργανα μετρήσεων κλπ) είναι εξωπραγματικά χαμηλές με το δεδομένο πάντα ότι πρόκειται για κινέζικα προϊόντα με ότι αυτό σημαίνει

Να σημειώσω ότι στην επικοινωνία που είχαμε μαζί του μας είπε ότι αν τυγχάνουμε μέλη κάποιου φόρουμ και τον βάλουμε στην πρώτη σελίδα με λινκ ως κατάστημα χορηγό, μπορεί να εξασφαλίσει στα μέλη του φόρουμ πολύ μεγάλες εκπτώσεις έως 50% .

Προσωπικά αγοράζω εξοπλισμό από τον κινέζο και αναλώσιμα (τροφές, ζουμιά, υλικά) από το γερμανό αλλά πριν προχωρήσω σε παραγγελία από το εξωτερικό πάντα τσεκάρω τις τιμές στα ελληνικά ενυδρειακά e-shop και καταστήματα της περιοχής μου γιατί και αυτά χρειάζονται τη στήριξή μας, ειδικά όταν κάνουν προσπάθειες να προσφέρουν προϊόντα σε ανταγωνιστικές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...