Jump to content

Iwagumi


tsoum

Recommended Posts

Ωραίος έγινε πολύ καλό!!!Γι΄αυτο είμαστε εδώ για να βοηθάει ο ένας τον άλλον :thumbup: Ρε συ κάτι πορτοκαλί μπιλάκια βλέπω στην άμμο τι είναι :bowdown::bowdown::rasp::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα τι σε τραβαει πιο πολυ?

μην τα μπερδευεις!

ή μικρο αμαζονιο με τα ξυλα ή τις πετρες με φυτα!

Link to comment
Share on other sites

H εστω αν βαλεις ξυλα μην το πνιξεις :bowdown:

Πνιγμένο θεωρείται τώρα;

εγω θα ελεγα τι σε τραβαει πιο πολυ?

μην τα μπερδευεις!

ή μικρο αμαζονιο με τα ξυλα ή τις πετρες με φυτα!

Γιατί στον αμαζόνιο μόνο ξύλα ή μόνο πέτρες έχει; :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Πνιγμενο κατα την αποψη μου ειναι λογο του οτι επικρατουν τα ξυλα και δεν υπαρχει μια αρμονια αναμεσα στα ξυλα και τις πετρες...

Τελικα θα βαλεις καποιες γαριδουλες η θα γινει καθαρο διακοσμιτικο..?

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα να μην βαλεις eleocharis αλλα καποιο ποιο κοντο γρασιδακι.Με την αναπτυξη της eleocharis θα σου 'πνιξει' τις πετρες με αποτελεσμα να χαλασει το πολυ ομορφο aquascape σου.Τα ξυλα,καλυτερα μην τα βαλεις!

Link to comment
Share on other sites

Πνιγμενο κατα την αποψη μου ειναι λογο του οτι επικρατουν τα ξυλα και δεν υπαρχει μια αρμονια αναμεσα στα ξυλα και τις πετρες...

Τελικα θα βαλεις καποιες γαριδουλες η θα γινει καθαρο διακοσμιτικο..?

Μμμμ... Δεν ξέρω. Φιλτρο δεν έχω καν να φανταστείς... Δεν ξέρω πότε και αν θα βάλω νερό μέσα τελικά :bowdown:

Εγω θα σου προτεινα να μην βαλεις eleocharis αλλα καποιο ποιο κοντο γρασιδακι.Με την αναπτυξη της eleocharis θα σου 'πνιξει' τις πετρες με αποτελεσμα να χαλασει το πολυ ομορφο aquascape σου.Τα ξυλα,καλυτερα μην τα βαλεις!

Ποιο γρασίδι θα πρότεινες; Eleocharis Parvula ισως; Η cuba δεν μου πολυαρέσει...

Link to comment
Share on other sites

Επιδη δεν ακους κανενα...

καταρχας αυτα δεν ειναι ξυλα για ενυδρειο.. εχε υποψιν σου οτι θα σαπισουν πολυ γρηγορα...

οπως σου ειπε ο Φωτης (venom) δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα η ελεοχαρις δεν κανει για τα λιτρα σου για γρασιδι... λογο υψους... αποτελεσμα, αν πιασει δεν θα φαινετε τπτ αλλο.

Δεν ξερω κανε οτι σαρεσει εσενα πιο πολυ αλλα ακου και μερικες γνωμες... μη κανεις του κεφαλιου σου ρε Γιωργη....

Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειπε ο Φωτης (venom) δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα η ελεοχαρις δεν κανει για τα λιτρα σου για γρασιδι... λογο υψους... αποτελεσμα, αν πιασει δεν θα φαινετε τπτ αλλο.

Οκ για την acicularis. Αλλα η eleocharis parvula είναι άλλο είδος, πιο κοντό...

Τα ξύλα, και να σαπίσουν τα βγάζω. Δεν τρέχει τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πιο πολύ χωρίς ξύλα....

Πάντως η τοποθέτηση των πετρών θεωρώ πως είναι εξαιρετική!!!! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τα ξύλα που σου έδωσα νομίζω θα δείξουν πιο όμορφα :bowdown:

Χεχε... Καλα, θα το δοκιμάσω! Απλα δεν μπορούσα να βρώ καποιον συνδυασμο ωστε να ταιριάζουν και να δενουν με τις πέτρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ψάχνοντας ιδέες έπεσα πάνω στο ποστ σου Τσουμ.. Τελικά μετά από δυο μήνες και κάτι σε ποιά φάση βρίσκεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καλά! :thumbup:

Το έχω γεμίσει και έχω βάλει μερικά φυτάκια και ένα φιλτράκι της Elite (το μικρό) Τρέχει για τρείς εβδομάδες (μπαίνει στην τεταρτη μεθαυριο). Τελικά δεν το έκανα iwagumi... Περιμένω να στρώσει, να βάλω και μερικές γαριδούλες και μετά θα ανεβάσω φωτογραφίες :helpsmilie:

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :)

Υ.Γ. Για την ακρίβεια τρεις μήνες!

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ωραία αναμένω με ανυπομονησία...

Link to comment
Share on other sites

:) ok!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι πέτρες τα έσπαγαν. Στο είχα πει και τότε.. Από που τις βρήκες?

Link to comment
Share on other sites

Απο την Πίνδο! Στα Γρεβενά, πανω στο βουνό υπάρχει μια ταβέρνα που ονομάζεται "Αετοφωλία της Πινδου" - έχει πολύ καλό φαγητο και ακόμα καλυτερη θέα. Αμα βρεθητε στα μερη περάστε μια βόλτα- δίπλα στο δρόμο! Τζαμπαντάν μαϊ φρεντ.

Δηλαδή οπου και να πάς στο βουνό θα βρείς πετρες :):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:)
Link to comment
Share on other sites

Να ξες παντως, βγήκε πολύ διαφορετικό. Και αλλο κλαδί χρησιμοποίησα και αλλαξα τις θέσεις στις πέτρες...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το φιλτράκι. Αυτό που είχα το έβαλα στο μεγάλο μου γιατί λόγω μιας πατέντας που έκανε δεν είχε καθόλου οξυγώνωση. Μετά πήγα αγόρασα ένα φιλτράκι για να βαλω στο μεγάλο και να βαλω το άλλο στο μικρό, αλλα πήρα λάθος μοντέλο και μετά ήθελα να το αλλάξω. Το έδωσα στον πατέρα μου να πάει να το αλλαξει αλλα την μια δεν πρόλαβε, την αλλη μου είπε "δεν ηξερε ο υπάλληλος τι του έλεγα" και σήμερα πηγε 5 η ώρα :) ... Ελπίζω την Δευτέρα να το έχω, ωστε να καθαρίσει λίγο και να ανεβάσω φωτογραφίες...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...