Jump to content

Τρόπος αφαίρεσης σιλικόνης


coffeman

Recommended Posts

 Αυτό έλεγα κ εγώ στο φίλο που το κόλλησε αλλά αυτός απλώς την πάτησε κάτω κ την διαφορά που είχε με το πλαινό το γέμισε σιλικόνη. Σήμερα θα βάλουμε τις πάνω κοντρες κ λογικά αύριο θα το γεμίσουμε να δούμε τι κάνει. Λες να έχω θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είσαι. Πρέπει να ξυριστούν οι περίσσειες σιλικόνες για να μπουν οι κόντρες.

Link to comment
Share on other sites

  Οι περίσσιες κόλλες δεν αφαιρέθηκαν, μπήκαν οι κατά μήκος κόντρες, μετά τρεις ανάμεσα τους μικρές κ πάνω στις μικρές άλλες τρεις όσο είναι το πλάτος του ενυδρείου, παντού μπήκαν σιλικόνες. Θα δείξει...Σήμερα μπήκαν κ οι κόντρες πάνω και μεθαύριο θα αρχίσω να το γεμίζω να δω τι γίνεται...Υπάρχει ενδεχόμενο να το γεμίσω να είναι οκ κ να έχω πρόβλημα μετά από ένα-δύο μήνες, να χάνει?Θα επανέρθω με φωτογραφίες για να καταλάβετε πως το φτιάξαμε..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αφαιρεσες τα περισσευματα της σιλικονης, πως εξασφαλισες την επαφη της κοντρας με το καθετο το τζαμι?

 

Ο μόνος λόγος που ξυρίζουμε τις κόντρες, είναι αυτός που έγραψε ο nidal. Τώρα με τον τρόπο που το έκανες, δεν ξέρει κανείς να σου πει αν είναι οκ ή όχι. Πόσο μάλλον μελλοντικά.

Link to comment
Share on other sites

 Αυτό έλεγα κ εγώ στο φίλο που το κόλλησε αλλά αυτός απλώς την πάτησε κάτω κ την διαφορά που είχε με το πλαινό το γέμισε σιλικόνη. Σήμερα θα βάλουμε τις πάνω κοντρες κ λογικά αύριο θα το γεμίσουμε να δούμε τι κάνει. Λες να έχω θέμα?

Η κοντρα πρεπει να εφαρμοζει στα πλαινα τζαμια.....

Link to comment
Share on other sites

Η κοντρα πρεπει να εφαρμοζει στα πλαινα τζαμια.....

 

Το ενυδρείο γεμίστηκε δώ κ τρεις μέρες και δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Δεν αφαιρέθηκαν οι πρώτες οι κόλλες κ μπήκαν και άλλες κόντρες τόσο κατά μήκος όσο κ κατά πλάτος. Θα ανεβάσω φωτογραφίες. Υπάρχει ενδεχόμενο να χάσει στο μέλλον?  Τώρα δεν γίνεται να ξαναβγούν θέλει ολόκληρη διαδικασία απλώς ρωτάω για να μην έχω το μυαλό μου εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...