Jump to content

"Οι λαθρομετανάστες στη Σπάρτη σκοτώνουν τα σκυλιά και τα τρώνε! Μαζεψτε τους ρε! Έλεος! "


Recommended Posts

Nα πω και γω την αποψη μου :

Για τον σκυλο, κυνικα θα απαντησω, να τιμωρηθει οπως αναφερει ο νομος . Με 3 χρονια φυλακιση(νομιζω) και εκει θα τρωει ωραιο φαγακι φυλακης ,καλυτερο απο σκυλο ....

Οσο για την μεταναστευση , θα μιλησω , για εδω κατω που ειναι λιγο πιο ανοιχτα τα πραγματα: Εδω εργατη θες , μεταναστη.... ηλεκτρολογο....μεταναστη.Ακομα και για τις ελιες που ειναι οικογενειακη υποθεση 1-2 εργατες τους περνεις. Αλλα πως γινεται ρε παιδι μου οι καφετερειες να ειναι γεματοι απο ΝεοΕλληνες και να ψαχνουν για δουλεια;

Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι τους δινουμε εδαφος και εξαπλωνονται . Οταν δεν θα εχουν δουλεια ,γιατι ολα θα τα κανουν οι ντοπιοι τοτε θα φυγουν . Σημειωση οτι εδω κατω για εναν μηνα στις ελιες περνουν 1200 ε ταξ φριιιιιι

Link to comment
Share on other sites

Nα πω και γω την αποψη μου :

Για τον σκυλο, κυνικα θα απαντησω, να τιμωρηθει οπως αναφερει ο νομος . Με 3 χρονια φυλακιση(νομιζω) και εκει θα τρωει ωραιο φαγακι φυλακης ,καλυτερο απο σκυλο ....

Οσο για την μεταναστευση , θα μιλησω , για εδω κατω που ειναι λιγο πιο ανοιχτα τα πραγματα: Εδω εργατη θες , μεταναστη.... ηλεκτρολογο....μεταναστη.Ακομα και για τις ελιες που ειναι οικογενειακη υποθεση 1-2 εργατες τους περνεις. Αλλα πως γινεται ρε παιδι μου οι καφετερειες να ειναι γεματοι απο ΝεοΕλληνες και να ψαχνουν για δουλεια;

Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι τους δινουμε εδαφος και εξαπλωνονται . Οταν δεν θα εχουν δουλεια ,γιατι ολα θα τα κανουν οι ντοπιοι τοτε θα φυγουν . Σημειωση οτι εδω κατω για εναν μηνα στις ελιες περνουν 1200 ε ταξ φριιιιιι

+1...(Απλά τα πράγματα)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει βαθητερο νοημα στη δημοσιευση που μαλλον δεν καταλαβατε...

δεν φταιει ενας ανθρωπος που τρωει οτι βρει για να ζησει.δεν νομιζω ουτε και ο ιδιος να το θελει.απλα επιβιωνει.

''αλλοι'' φταινε που εχουνε γινει ο αλλοδαποι στη χωρα μας πιο πολλοι απο τους Ελληνες και δεν μπορουμε πλεον να τους υποστηριξουμε.ουτε εγω ειμαι ρατσιστης αλλα δεν θα γουσταρα να με μαχαιρωνανε για λιγοτερα απο 20 ευρω οπως ειπε και ο Διας...

αλλα υπαρχουνε και ψηφοι βλεπετε και γιαυτο δινουμε και υπηκοοτητες πλεον...................

συμφωνω κα ΕΠΑΥΞΑΝΩ μονο που αυτους που τους ψηφησε το 45% των ΤΩΡΙΝΩΝ ελληνων θα θελενε σε λιγο το κλασσικο ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΒΟΤΑΝ ΤΟ ΧΕΡΙ γιατι οχι μονο γιναμε ξενοι στην χωρα μας σε λιγο δεν θα εχουμε και χωραμε τα μαυρα τους τα ΧΑΛΙΑ Την νυφη θα την πληρωσουμε εμεις και τα παιδια μας Οταν τα ελεγα αυτα πριν 15 χρονια με λεγανε ρατσιστη δεν ειμαι αλλα με κανουν

Link to comment
Share on other sites

Θα πω μια κουβέντα ενός μεγάλου ηγέτη που είχε περάσει παλιά από την Ελλάδα.Είχε πει "Μια μέρα όλοι θα με θυμηθείτε" τώρα το ποιος είναι ...!!!

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τους μετανάστες, έχω πρόβλημα με τους λάθρομετανάστες και κάτι πρέπει να γίνει ΚΑΠΟΤΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όσα λέτε για την Γερμανία. Εκεί πήγαιναν οι Έλληνες (και όχι μόνο) σε οργανωμένο κράτος.

Η κατάσταση που βλέπουμε σήμερα στη χώρα μας παραπέμπει στις αρχές του προηγούμενου αιώνα, στο μεγάλο κυμα μεταναστευσης στην αμερική. Να θυμίσω ότι τότε το ελληνικό κράτος έδινε αμνηστία στους εγκληματίες της εποχής (λήσταρχους, κατσικοκλέφτες κλπ) αρκεί να φύγουν από την Ελλάδα ! Η τότε χωροφυλακή αδυνατούσε φυσικά να ελεγξει την κατάσταση και οι εγκληματίες λυμαίνονταν την ύπαιθρο. Συνεπώς τότε στην αμερική πήγαν από την Ελλάδα τυχοδιώκτες και κάθε λογής ύποπτα στοιχεία.

Κάτι τέτοιο επικρατεί σήμερα στην χώρα μας όπου έγιναν δεκτοί άνθρωποι χωρίς κάποιες προϋπόθεσεις και φυσικά χωρίς καμία υποδομή (άγνωστη λέξη στην χώρα μας).

Link to comment
Share on other sites

Το αρχικό δημοσίευμα δε θα το σχολιάσω επί της ουσίας καθώς είναι ένα από τα εκατοντάδες "καταγγελτικά" κείμενα που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο χωρίς να μπορεί να αποδειχτεί η αξιοπιστία τους, εξυπηρετώντας στην πραγματικότητα προπαγανδιστικούς σκοπούς. Παρά την υποκριτική κατακλείδα του κειμένου, πρόκειται για ένα καθαρά ξενοφοβικό και ρατσιστικό κείμενο και δεν είναι τυχαίο ότι βρίσκεται αναρτημένο σε κάθε φασιστικό και εθνικιστικό σάιτ και ιστολόγιο.

Όσο για την ουσία της συζήτησης, με κάθε σεβασμό για τις αντίθετες απόψεις που έχουν κατατεθεί, έχω να πω τα εξής: Το μεταναστευτικό ζήτημα είναι ένα από τα πολλά όπου αναδεικνύεται ο παραλογισμός και οι αντιφάσεις της νεοελληνικής κοινωνίας που ζούμε. Πρόκεται για την πιο ξεκάθαρη μετατροπή των θυμάτων σε θύτες. Τα παραδείγματα απλώς ενδεικτικά από πλειάδα παρόμοιων:

Αφού έχουμε καταναλώσει τα διάφορα φθηνά αγαθά (ένδυση, υπόδηση, ηλ. συσκευές) που έχουν κατασκευάσει οι πολυεθνικές της δύσης στις χώρες της άπω ανατολής απασχολώντας μέχρι και μικρά παιδιά σε συνθήκες δουλείας, βαφτίζουμε "λαθρομετανάστη" τον ασιάτη που προσπαθεί να δραπετεύσει από αυτή την εκμετάλλευση...

Αφού έχουμε πάει την τσάρκα μας με τη βενζίνη που κλέβουν οι δυτικές πετρελαϊκές εταιρείες στηρίζοντας (αν όχι φυτεύοντας) καταπιεστικά καθεστώτα στη μέση ανατολή, βαφτίζουμε "λαθρομετανάστη" τον άραβα που προσπαθεί να ξεφύγει από την καταπίεση...

Αφού έχουμε χρησιμοποιήσει τα φάρμακα που οι δυτικές φαρμακοβιομηχανίες έχουν πρώτα τεστάρει στους πληθυσμούς της αφρικανικής ηπείρου και αφού τονώσουμε την ευημερία μας με πρώτες ύλες (από διαμάντια μέχρι ξυλεία), βαφτίζουμε "λαθρομετανάστη" τον αφρικανό που προσπαθεί να ξεφύγει από την πείνα και την ανέχεια...

Αφού παραχωρήσαμε τη βάση της Σούδας για να απογειωθούν αμερικάνικα βομβαρδιστικά στους πολέμους του κόλπου, βαφτίζουμε "λαθρομετανάστη" τον ιρακινό που προσπαθεί να σώσει τη ζωή του από τον ανθρωπιστικό πόλεμο που κήρυξαν οι δυτικοί στη χώρα του...

Αφού έχουμε μαζέψει τις ελιές μας πληρώνοντας 40 ευρώ μεροκάματο (30Χ40=1200) χωρίς να καταβάλλουμε ούτε ένα ευρώ για τυχών υπερωρίες ή εργασία σε Σ/Κ και αργίες, πράγμα που φυσικά κανένας έλληνας δε θα δεχόταν να κάνει, βαφτίζουμε "λαθρομετανάστη" το βαλκάνιο εργάτη γης που για να φτιάξει τα χαρτιά του θα αγοράσει και 300 ένσημα από το ΙΚΑ πληρώνοντας τις δικές μας αμαρτίες χωρίς να πάρει ποτέ σύνταξη...

Δε θα επεκταθώ καθόλου στο θέμα της κοντής και επιλεκτικής μνήμης όσων ισχυρίζονται ότι οι έλληνες μετανάστες στο εξωτερικό είναι κάτι διαφορετικό. Σημειώνω μόνο ότι το γεγονός ότι οι έλληνες ήταν τόσο καλοί και εργατικοί αλλά παρόλαυτά έπεφταν συχνά θύματα ρατσιστικών διακρίσεων και βίας (ψάξτε στο youtube το ντοκυμαντέρ "βρωμοέλληνες" για του λόγου το αληθές), αποδεικνύει το αυτονόητο: ο ρατσισμός και η ξενοφοβία είναι πρόβλημα της κοινωνίας υποδοχής (και πρέπει να το παλέψουμε πρώτα μέσα μας) και όχι των μεταναστών που απλώς αναζητούν μια καλύτερη μοίρα σε κάποια άλλη χώρα...

Link to comment
Share on other sites

gramp τα ισωπεδωσες ολα.

το κειμενο δεν το ποσταρα οπως βλεπεις απι το σαιτ της χρυσης αυγης οποτε χαλαρωσε.αν θες να το εξακριβωσεις κανε ενα τηλεφωνο στο ΑΤ της Σπαρτης μηπως σου επιβεβαιωσουνε την καταγκελια.

οσο για την εργατικοτητα του Ελληνα.....εχω να το λεω.... :P

ενας απο τους λογους που εχουν ανοιξει τα συνορα και η κατασταση ειναι μπατε σκυλοι αλεστε,ειναι η τεμπελια που μας δερνει και η ''επιλεκτικη ανεργια''..στα χωρια τα καφενεια γεματα νεολαια,γιατι?γιατι σκαβουν οι αλβανοι,ποιος νεοελληνας θα κατσει να κανει τετοιες δουλεις?θελουμε χλιδα....

θελω να σου πω πως ακομα και εμεις φταιμε για την υπαρχουσα κατασταση και ενα φαινομενο που εξελισεται πολυ ασχημα.σας εβαλα το αρθρο για να δειτε που εχει φτασει ηδη....και τι αλλο μας περιμενει να δουμε....

εγω δεν καταδικαζω τον μεταναστη ουτε τον λαθρομεταναστη γιατι βαζω τον εαυτο μου στη θεση του.κατι θα επρεπε να φαω για να ζησω.σωστα?

τα μετρα που ΔΕΝ λαμβανονται για την αποφυγη τετοιων τριτοκοσμικων φαινομενων καταδικαζω.. :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα το ιδιο εγκληματικο ειναι και αυτο που κανουν μερικοι συμπατριωτες μας με τις φολες.

Ομως φανταστειτε το γεγονος αυτο με μια διαφορετικη τροπη...το σκυλακι να ηταν καποιου γειτονα τι θα μπορουσα να συμβει.

Link to comment
Share on other sites

gramp τα ισωπεδωσες ολα.

το κειμενο δεν το ποσταρα οπως βλεπεις απι το σαιτ της χρυσης αυγης οποτε χαλαρωσε.αν θες να το εξακριβωσεις κανε ενα τηλεφωνο στο ΑΤ της Σπαρτης μηπως σου επιβεβαιωσουνε την καταγκελια.

οσο για την εργατικοτητα του Ελληνα.....εχω να το λεω.... ;)

ενας απο τους λογους που εχουν ανοιξει τα συνορα και η κατασταση ειναι μπατε σκυλοι αλεστε,ειναι η τεμπελια που μας δερνει και η ''επιλεκτικη ανεργια''..στα χωρια τα καφενεια γεματα νεολαια,γιατι?γιατι σκαβουν οι αλβανοι,ποιος νεοελληνας θα κατσει να κανει τετοιες δουλεις?θελουμε χλιδα....

θελω να σου πω πως ακομα και εμεις φταιμε για την υπαρχουσα κατασταση και ενα φαινομενο που εξελισεται πολυ ασχημα.σας εβαλα το αρθρο για να δειτε που εχει φτασει ηδη....και τι αλλο μας περιμενει να δουμε....

εγω δεν καταδικαζω τον μεταναστη ουτε τον λαθρομεταναστη γιατι βαζω τον εαυτο μου στη θεση του.κατι θα επρεπε να φαω για να ζησω.σωστα?

τα μετρα που ΔΕΝ λαμβανονται για την αποφυγη τετοιων τριτοκοσμικων φαινομενων καταδικαζω.. :hysterical:

τουλαχιστον εμεις που δουλεουμε σε ιδιωτες τεμπελια δεν την ξερουμε οπως τπ ΠΣΚ την ΥΠΕΡΩΡΙΑ κλπ κλπ

για τα καφενια φυσικα αφου οι αγροτες ζουν απο τις επιδοτησεις-δικα μου λεφτα- γιατι να δουλεουν κοι οι μαμαδες ειναι δυνατον να πουνε στο γιοκα τους να δουλεψη?

το τι εχουμε μπροστα μας ουτε το φανταζεστε οποιος εχει ταξυδεψη σε τριτοκοσμικες χωρες καταλαβαινει οπως και στην Βραζιλια θα ειμαστε φυλακισμενοι στα σπιτια μας Στο ΡΙΟ ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΟΙ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΕς ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΕΧΟΥΝ 6 ΜΕΤΡΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ παντου καγκελα κυριοι θα ηθελα την ζωη μου πισω πριν το 90 που στην Ηλιουπολη αφηνα ανοιχτο το σπιτι μου και εφευγα δεν συζηταμε στο χωριο που ολα ηταν ανοιχτα και πολλα αλλα κυριοι που ολοι τα ξερουμε.

και κατι που υπονοουσε καποιος παραπανω θα φτασουμε στο επιπεδο της Αυστριας κυβερνηση φασιστικη ξερετε γιατι οποιος εχει παει στην Βιεννη θα εχει δει καπως ετσι θα γινουμε και εμεις :P:lmao::lmao:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...