Jump to content

My Rio 180


eja

Recommended Posts

τι χαλικι μου προτεινετε συμφωνα και με το backwall ?

001do.jpg

εχω σκεφτει κατι σε σκουρο καφε με μαυρο

Link to comment
Share on other sites

Τι ψάρια πρόκειται να βάλεις, σε τί περιοχή θα ''κινηθείς''?

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 δολαρια ως ωρας, εναν πλακοστομο δεν χερω τι αλλα θα βαλω αλλα θελω να εχουν χρωμα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου άρεσε και λευκή χαλαζιακή και θα στην πρότεινα, σε περίπτωση που βάλεις κάποιο κοπάδι cory, αλλα εξαρτάται τι αρέσει στον καθένα. :P

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εχω προβλημα λες με το χωμα απο κατω ε?

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι καταλαβαίνω αυτό που φαίνεται είναι υπόστρωμα για φυτά έτσι?

Σε αυτή την περίπτωση το κύριο που σε ενδιαφέρει είναι το μέγεθος του κόκκου του χαλικιού που θα χρησιμοποιήσεις από πάνω, πρέπει να είναι έστω και λίγο μεγαλύτερο από αυτό του υποστρώματος αλλιώς θα ανακατευτούν και θα έχεις πρόβλημα.

Όσο για το χρώμα-υφή-υλικό, προτίμησε κάτι όσο πιο φυσικό γίνεται, λείο και εγγυημένα ΜΗ ΑΣΒΕΣΤΟΛΙΘΙΚΟ, ένα τέτοιο υλικό πωλείται συνήθως και ως χαλαζιακό χαλίκι.

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εβαλες υποστρωμα λιπασματος σε ενυδρειο με Δολλαρια? :P

ΥΓ Δοκιμασε να περασεις λαδι την αφισα και μετα να τη βαλεις στο τζαμι. (απ'εξω φυσικα)

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεσαι να το φυτέψεις ενώ έχεις τα Δολλάρια μεσα?!

Τα Δολλάρια είναι φυτοφάγα οπότε τα φυτά σου θα έχουν πρόβλημα.

Γι΄αυτό σε ρώτησα τι ψάρια σκέφτεσαι να βάλεις...

Link to comment
Share on other sites

1ον ναι υποστρωμα ειναι,2ον μου ειπαν οτι ισως μπορω να βαλω ανουμπιες δεν ξερω και πολυ καλα απο φυτα ,3ον την περασα λαδι αλλα εγινε ετσι δεν χερω γιατι(θα τις βγαλω μια ακωμα τον αερα και θα δουμε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ανουμπιες δεν φυτευονται μεσα στο βυθο αλλα και να φυτευονταν εινα τοσο ευκολο φυτο που το μονο που θελει ειναι νερο.

Καπως ετσι ειναι και αλλα φυτα που ισως αντεχαν με τα δολλαρια.

Το υποστρωμα μπηκε τσαμπα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε γαμοτο :rolleyes: τσαμπα ,πως βαζουν τις ανουμπιες και ποια φυτα μπορω να βαλω με τα δολαρια ?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τις ανουμπιες και βλεπεις και για φτερη (microsorum pteropus) μηπως αντεξει (κι αυτη δεμενη και οχι φυτεμενη)

δες βιντεο στο 02'.12"

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Δοκιμασε να περασεις λαδι την αφισα και μετα να τη βαλεις στο τζαμι. (απ'εξω φυσικα)

Πωω...τοσα χρονια και δε το ειχα σκεφτει..υποθετω αυτο ειναι για να φαινεται φωτεινη η αφισα οπως οταν υπαρχει νερο αναμεσα στην αφισα και στο γυαλι ε? :rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πωω...τοσα χρονια και δε το ειχα σκεφτει..υποθετω αυτο ειναι για να φαινεται φωτεινη η αφισα οπως οταν υπαρχει νερο αναμεσα στην αφισα και στο γυαλι ε?

επειδή σε καμιά βδομάδα θα στήσουμε το ενυδρείο του κουμπάρου και θέλει να βάλει αφίσα, λάδι χρηιμοποιούμε από pet shop ειδικό για αφίσες;

Link to comment
Share on other sites

επειδή σε καμιά βδομάδα θα στήσουμε το ενυδρείο του κουμπάρου και θέλει να βάλει αφίσα, λάδι χρηιμοποιούμε από pet shop ειδικό για αφίσες;

Οχι,

Απλο ελαιολαδο κανει.

Link to comment
Share on other sites

Και ο χρόνος που κρατάει περίπου την αφίσα με έντονο χρώμα;
Λιγο πιο πολυ απο οσο κρατανε οι σιλικονες που κρατανε κολλημενα τα τζαμια :bowdown:
Link to comment
Share on other sites

Λιγο πιο πολυ απο οσο κρατανε οι σιλικονες που κρατανε κολλημενα τα τζαμια :bowdown:

Εεε δεν αξίζει τότε!!!!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ και ας μας συγχωρήσει ο φίλος για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...