Jump to content

Νεος


mentor50

Recommended Posts

Μολις πριν 5 μερες πηρα το Ενυδρειακι μου (120Χ40Χ50 cm) και αρχισα να ψαχνω διαφορα για το σωστω στησιμο του ( αναοησια μου, αυτο επρεπε να γινει πριν την αγορα του).Κατα συνεπεια θα χρειαστω οποιαδηποτε βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν 5 μερες πηρα το Ενυδρειακι μου (120Χ40Χ50 cm) και αρχισα να ψαχνω διαφορα για το σωστω στησιμο του ( αναοησια μου, αυτο επρεπε να γινει πριν την αγορα του).Κατα συνεπεια θα χρειαστω οποιαδηποτε βοηθεια

καλως ηρθες! :rolleyes: το ενυδρειο σου ειναι κοντα στα 240 λιτρα αρα και εχεις πολλες επιλογες...γιατι λες οτι εκανες ανοησια?αφοθ απλα το αγορασες... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες, καλή αρχή και καλό διάβασμα...

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες! :rolleyes: το ενυδρειο σου ειναι κοντα στα 240 λιτρα αρα και εχεις πολλες επιλογες...γιατι λες οτι εκανες ανοησια?αφοθ απλα το αγορασες... :D

Νομιζω οτι πρωτα θα επρεπε να μαθω ορισμενα πραγματα και μετα να κανω την αγορα του.Απο συζητησεις που ειχα μου προταθηκε να το κανω Βιοτροπικο Ασιας

Ανοικτος και σε αλλες προτασεις τεκμηριομενες ομως για να μην πελεγωσω

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες, καλή αρχή και καλό διάβασμα...

Ευχαριστω για το κουραγιο

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε!!

Δεν ειναι τιποτα το ΄χεις :rolleyes:

Με λιγο διαβασμα..

Έγινε επεξεργασία - vag0s
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε!!

Δεν ειναι τιποτα το ΄χεις :rolleyes:

Με λιγο διαβασμα..

Κι εγω ετσι πιστευω, Οτι το εχω γι αυτο καιξεκινησα την ενεσχολιση

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πρωτα θα επρεπε να μαθω ορισμενα πραγματα και μετα να κανω την αγορα του.Απο συζητησεις που ειχα μου προταθηκε να το κανω Βιοτροπικο Ασιας

Ανοικτος και σε αλλες προτασεις τεκμηριομενες ομως για να μην πελεγωσω

Ευχαριστω

Καλως ηρθες...

Σε αυτα τα λιτρα μπορεις να κανεις παρα πολλα...

Απο αφρικανικο(Malawi-Tanganyika),μεχρι Αμαζονιο και ασιατικο..

Αρχικα διαβασε τα αρθρα που υπαρχουν για τους νεους στο χομπι ωστε να καταλαβεις καποια πραγματα και στην συνεχεια πες μας ποια ψαρακια σου αρεσουν :rolleyes:

Επισης το χομπι μας θελει παρα πολυ υπομονη οποτε σου προτεινων να μην βιαστεις.

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες...

Σε αυτα τα λιτρα μπορεις να κανεις παρα πολλα...

Απο αφρικανικο(Malawi-Tanganyika),μεχρι Αμαζονιο και ασιατικο..

Αρχικα διαβασε τα αρθρα που υπαρχουν για τους νεους στο χομπι ωστε να καταλαβεις καποια πραγματα και στην συνεχεια πες μας ποια ψαρακια σου αρεσουν :rolleyes:

Επισης το χομπι μας θελει παρα πολυ υπομονη οποτε σου προτεινων να μην βιαστεις.

Link to comment
Share on other sites

Σκευτωμαι να το κανω βιοτοπικο Αμαζονιου (ΣΚΑΛΑΡΙΑ) ή Ασιας

Ψαρια που μου αρεσουν ειναι πολλα (πχ Γκαμπυ, Μολλυ, Τιγρακια, Ζεμπρακια, κατι αλλα "ινδιανακια" μου τα ειπανε,Αγγελοψαρα,Γκουραμι και τα χρυσοψαρα τα Οραντο)Αναποφασιστος!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστω για την υποδοχη στην Παρεα σας

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας :rolleyes:

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες καλό διάβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες.

Με υπομονη, μερακι και διαβασμα, γινονται θαυαματα με τα ενυδρεια :rolleyes:

Ψαξε να βρεις τα αρθρα του Aquazone και τα pinned θεματα σε καθε κατηγορια.

Μη ξεχασεις να εχεις για πρωτο εργαλειο σου τη μηχανη αναζητησης του φορουμ, πανω δεξια στην μπαρα: Forum > (ανοιγει πινακακι) Αναζητηση

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω.Απο φυτα (ευκολα και χωρις πολλες απαιτησεις )τι να βαλω???????????

Αρχαριος βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και καλό διάβασμα! Ξεκίνα διάβασμα και κάνε τα βήματα αργά, μάθε απο τα λάθη που έχουν κάνει άλλοι και απέφυγέτα για να μήν απογοητευτείς στην αρχή!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω.Απο φυτα (ευκολα και χωρις πολλες απαιτησεις )τι να βαλω???????????

Αρχαριος βλεπεις

1. Κανε μια πρωτη αναζητηση σε ποστ με το ιδιο θεμα να παρεις μια ιδεα.

Μαθε να χρησιμοποιεις τη μηχανη αναζητησης του φορουμ ειναι πανω δεξια στη μπαρα που λεει Gallery Βιβλιοθήκη Άρθρων Arcade Forum κλπ, πηγαινε το ποντικι πανω απο τη λεξη "Forum" > (ανοιγει πινακακι) πατα "Αναζητηση".

Πληκτρολογησε "ευκολα φυτα" (μεσα σε " " αν θελεις και τις δυο λεξεις ακριβως στην αναζητηση)

2. Κοιταξε πληροφοριες για τα φυτα που προτεινονται στις συζητησεις, πηγαινοντας στο plant index του ΑΖ (πηγαινε στην κορυφη της σελιδας στη μπαρα,

πατα Photo index > Φυτά Γλυκού Νερού - Freshwater Plants)

Kαι τα ξαναλεμε για τις λεπτομερειες :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

1. Κανε μια πρωτη αναζητηση σε ποστ με το ιδιο θεμα να παρεις μια ιδεα.

Μαθε να χρησιμοποιεις τη μηχανη αναζητησης του φορουμ ειναι πανω δεξια στη μπαρα που λεει Gallery Βιβλιοθήκη Άρθρων Arcade Forum κλπ, πηγαινε το ποντικι πανω απο τη λεξη "Forum" > (ανοιγει πινακακι) πατα "Αναζητηση".

Πληκτρολογησε "ευκολα φυτα" (μεσα σε " " αν θελεις και τις δυο λεξεις ακριβως στην αναζητηση)

2. Κοιταξε πληροφοριες για τα φυτα που προτεινονται στις συζητησεις, πηγαινοντας στο plant index του ΑΖ (πηγαινε στην κορυφη της σελιδας στη μπαρα,

πατα Photo index > Φυτά Γλυκού Νερού - Freshwater Plants)

Kαι τα ξαναλεμε για τις λεπτομερειες :rolleyes:

Οκ Θα το κοιταξω. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: και καλη συνέχεια!!!
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: και καλη συνέχεια!!!

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...